Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Betonozás (http://epitkezes.forum.hu/betonozas/)
-   -   Beton szinezése (http://epitkezes.forum.hu/betonozas/720-beton-szinezese.html)

sbs 2012-03-04 19:41

Beton szinezése
 
Meg tudja valamelyikötök mondani, mivel és hogyan lehet a betont színezni?

sbs 2012-03-04 19:50

re: Beton szinezése
 
Közben találtam is egy elég részletes anyagot, de ha valamelyikötöknek van valamilyen gyakorlati tapasztalata, azt is szívesen veszem. Nem én akarom szinezni a beton, valaki kérdezte, tehát egyelőre mondjuk hogy bármilyen szinre gondolhatunk.

A beton színezése többféleképpen is lehetséges.

ANYAGÁBAN SZÍNEZÉS:
  1. Ha megfelel a sima betonszürke szín akkor természetesen a szürke árnyalatát maga a cement színe határozza meg.
  2. A fehér színárnyalat eléréséhez fehér cementet használunk a beton keverésekor, igaz ennek árfekvése legalább 2x-se a Portland cementhez viszonyítva.
  3. Harsányabb színek alkalmazásakor is javasolt a fehér cement használata, amikor a kényszerkeverőben beton keverésekor vasoxid pigment alapanyagú porfestékkel színezzük meg a szegély teljes anyagát. A porfestéket a cement súlyának arányában kell kimérni pontosan, maximum 7%-os arányban. A szürke cement javasolt a sötétebb árnyalatoknál. Mindenképpen mérleget kell használni a festék alkalmazásakor ha több mint egy keverőnyi ugyan olyan színű betonra van szükségünk.
FELÜLETI SZÍNEZÉS

A színezés másik módja hogy a már kiöntött friss beton szegélyre egy vékony réteg - finom homokból, cementből és vasoxid festékből álló - mázt öntünk ami összeköt a szegéllyel. Előnye hogy a mázzal sokkal intenzívebb színeket lehet elérni az anyagában való színezésnél, valamint jóval kevesebb festék szükséges.

Hátránya a többlet munkavégzés és a munka lelassulása, hiszen a mázt a még teljesen friss kiöntött betonszegélyre szinte azonnal fel kell vinni - ez melegebb és szelesebb napokon különösen fontos a párolgás intenzitása miatt. Ha a máz a késlekedés miatt nem tud összekötni a beton szegéllyel felkérgesedhet és előbb-utóbb felpattogzik. Hosszabb szegélyeknél a munka jelentős lelassulását eredményezi.

MINTÁZÁS

Mindkét betonszínezés során alkalmazható a mintázás akár nyomóminta vagy nyomóhenger segítségével. A mintafelhordó szerszámot mégfinomabb festékbe, úgynevezett RELEASE POWDER -be mártjuk, így a mintázat egy második, eltérő színt ad betonszegélyünknek, de a mintakészítő szerszám nem ragad bele a friss mázba vagy a betonba. Mindezt megspékelve még egy finom szita segítségével egy harmadik színt is felhordhatunk finoman - akár antikolt hatást elérvén.

A variációk sora végtelen, mindenki fantáziájához és ízléséhez a legjobban illő betonszegéllyel díszítheti kertjét.

FELÜLETKEZELÉS

A színezés befejeztével történik a felületkezelés műgyantás oldattal ami a beton felső rétegébe beszívódik, elzárja a pórusait - ezáltal felülről vízhatlanná és a napfénynek ellenállóbbá teszi azt. Mivel a nedvesség csak a föld irányába távozhat, így a hirtelen kiszáradástól, az abból eredő repedésektől, későbbi porladástól nem kell tartanunk. A műgyanta egyben egy nagyon kemény kopóréteget is kialakít a beton felszínén ami a sima beton szilárdságának sokszorosa.

MŰGYANTÁS SZINFELHORDÁS

Még egy színezési típus lehetséges, amikor a már majdnem megkötött színezéstől mentes szegélyre színezett műgyantás réteget hordunk fel. Ebben az esetben több szín felvitele már nem lehetséges, a színezéssel a felületkezelés is megtörténik. Előnye a színpontosság és a könnyebb kivitelezhetőség.

sbs 2012-03-04 19:56

re: Beton szinezése
 
Betonfestékek:

istvan62 2012-03-04 20:06

re: Beton szinezése
 
Profizmusod változatlanul a régi, de tetszik, hogy most már jól elbeszélgetsz magaddal is. Remélem súlyosabb viták nélkül szoktad lezárni ezeket az eszmecseréket. :D

krisz1986 2012-03-15 19:57

re: Beton szinezése
 
:)István62 nálad a pont!:)

zeke19850621 2013-12-01 09:09

re: Beton szinezése
 
sziasztok nekem is szinezés lenne a kérdésem csak nekem műkőre. láttam videón olyan szinezést,hogy belekenik maga a formába azt a bizonyos valamit ki forgatják és a bekent részeken szines lesz a kiforgatott termék na ennek a fajta technologiának valaki tudja a menetét és hogy milyen az a festék vagy anyagnak a pontos neve. hol lehet kapni és mennyibe kerűl előre is köszi.

gabolyka 2016-10-23 09:55

re: Beton szinezése
 
szia mindenki,én új vagyok itt...kedves zeke válaszom a következő//// ha nem vagy hozzáértő,ne kísérletezz,én rendelkezem az anyaggal,de a házilagos kivitelezés nem kevés kidobott pénz

pisti669 2017-03-08 15:59

re: Beton szinezése
 
Internetes keresgélés közben akadtam rá egy budapesti kivitelező cégre, akik betonfestés területén munkálkodnak és referenciákkal is rendelkeznek.


A pontos idő 23:02 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum