Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Betonozás

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-02-13, 00:34   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-12
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
kutyaálom Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás faház alapjának lebetonozása

Kedves Fórumozók, én teljesen új vagyok itt, és mivel nem találtam az új hozzászólás beírásának lehetőségét, ezért a "válaszol" gombra kattintottam, de valójában nagyon is kérdésem lenne, betonozással kapcsolatban, amihez sajnos én egyelőre nem igazán értek, de a közeljövőben mindenképp meg kell ismerkednem vele!

Ugyanis ez év tavaszára egy, árván maradt kutyusokat befogadó otthon létrehozásának kezdeti lépéseit tűztem ki célul. (évek óta mentek kutyákat, de ez évtől nem maradt más lehetőség erre, mint az otthon felépítése!) A bérbe vett területre kapnánk kutyás barátoktól egy emeletes faházat, ami a későbbiekben a kötelező gazdasági épületünk lenne elsősorban.

Amiért e fórumra kerültem ma éjjel: a 6x4 méteres faház alapjának lebetonozása lenne az egyik első, és legfontosabb feladatunk, melynek költségeire már nagy erőkkel próbálunk gyűjteni. Azonban tőlem az építőipar bármely területe sajnos nagyon messze áll, ezért többeket megkérdeztem, interneten utánanéztem, de sajnos, ezidáig pontos, igazán megbízható választ nem kaptam a kérdéseimre.

Kérlek Benneteket, aki tud, segítsen nekem és az ózdi és környéki, bajba került, megmentett, gazdira váró kutyusaimnak abban, hogy végre pontos tudás birtokában lehessek a betonozásunk terén. Kérdés: miből és mennyi szükséges a 24 m2-es faház alapjának lebetonozásához?

Sajnos, nem igazán tudok egyéb adatokat egyelőre, de ha így kevés a kérdés, azt is kérem, jelezzétek, és akkor megpróbálok utánajárni mielőbb, hiszen az idő már igencsak sürget... Mivel fenti kérdésemre nem kaptam mindeddig kielégítő választ, ezért a költségek kiszámításával sem tudunk előrébb lépni, ami pedig igencsak fontos tényező lenne. Ha esetleg e tekintetben is tud valaki egy körülbelüli választ, összeget mondani e fórumról nekem, azt szintén nagyon hálásan megköszönném! Reménykedem, hogy talán azért vezetett el az utam és az Égiek e késő éjjelen erre a fórumra, hogy végre választ kaphassak a jelenem egyik fontos, válasz nélküli kérdésére... Köszönöm szépen a türelmét, aki végigolvasott, és előre is köszönöm a (remélt segítő szándékot!
kutyaálom nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-13, 07:17   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: m3 számitás

Szia Kutyaálom!

Elsősorban készülj fel arra, hogy az épület felállítása építési engedély köteles lesz! Az épülettől függően lehet, hogy csak egyszerűsített engedélyre, vagy bejelentésre van szükség, de ez csak az eljárásban jelent eltérést.
Az alappal kapcsolatban tényleg több infó kell. Vannak olyan faházak, amelyeket meghatározott helyen elhelyezett beton tuskókra állítanak, mintha lábakon állnának. Egyébként pedig a környezettől, és a talajtól függően sávalapot, vagy lemezalapot kell készíteni.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-13, 23:17   #3 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: faház alapjának lebetonozása

Az alap betonozás nagyon fontos, hiszen ezen áll, vagy bukik később minden.

Én látatlanban a következő számítást mondom neked, de tényleg csak nagyon szőrmentin, csak úgy kiindulásnak.

6 m x 4 m -s faház, az ugye 2x6 + 2x4 = 20 m kerület és 6 x 4 = 24 m2 terület.

Sávalap: 20 m x 0.3m(szélesség) x 0.6m (mélység) = 3,6 m3 C12-es sávalapba való beton:

Mixerbetonnal kb 3,6 x (12.500 beton + 12.000 szállítás) = 88.200.- Ft

Aljzatbeton: 24m2 x 0,1m (10 cm vastag) = 2,4 m3 min C12 vagy 16-os betonnal 2,4 (13.500 beton + 12.000 szállítás) = 61,200.- Ft

Plusz azért ÉN tennék bele vasalatot is,
- a sávalapba 4db x 8mm-es szerelt vasalatot
- az aljatba legalább a legkisebb vashálót, ezek együttesen kb 15.000.- Ft

Aktuális beton ár itt található, Vasanyag ár pedig itt...

Természetesen a helyi betonozással: sóder + víz + cement + betonkeverő + 2-3 szorgos legény lehet spórolni. Egy kis segédlet a házi betonozáshoz: Betonkészítés házilag – beton keverési arány | Betonozás

Fontos, hogy amig fagy ne kezdjetek bele házilag, mert tönkremegy a beton adalékok nélkül,.és az adalék sem olcsó mulatság!!!

Tehát indulásnak 200e legyen a zsebben és akkor még nem beszéltem a:

- helyszíni kitűzésről
- és a sávalap kiásásáról
- mennyivel a talaszint felett lesz az épület, és ehhez kell-e zsaluzni a föld felett, vagy 1 sor zsalukövet használtok. A 30-as zsalukő hossza 0.5 méter, szóval soronként 40 db kellhet amit szintén ki kell önteni betonnal.
- a víz/csatorna kiállásokról amit az alapba kell elvezetni....

Remélem most már okosabb lettél

Persze az is lehet hogy 20 cm-es alap is elég, de ehhez tudni kell sok mindent: tervek, terepviszonyok, talajviszonyok (talajvíz, stb)
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-14, 07:15   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: faház alapjának lebetonozása

Ha sávalapot csinálsz, akkor legalább a fagyhatárig, 90 cm-ig érdemes lemenni!
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-17, 19:58   #5 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-12
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
kutyaálom Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: faház alapjának lebetonozása

Nagyon köszönöm a válaszaitok, most megpróbálom felfogni a szavakat, számokat Jelentkezem még, ha nem baj!
Köszönöm még egyszer, ez nagyon nagy segítség volt! A kutyusok nevében is természetesen
kutyaálom nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-17, 23:08   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-17
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
pjecsai Van már jó hozzászólása
Üzenetküldés Skype™-on keresztül pjecsai részére
Alapbeállítás re: faház alapjának lebetonozása

Esetleg még az aljzat alá érdemes 15cm vastag kavicságyazatot csinálni.
Különben idővel megsüllyedhet az aljzat és vele együtt a padló is.
Itt a földmunkával is számolni kell.
Tehát ez még
+ 24x0.15 = 6m3 földkitermelés
+ 24x0.15 = 6m3 kavics feltöltés és tömörítés
pjecsai nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-18, 11:48   #7 (permalink)
Új tag
 
Feri67 avatarja
 
Csatlakozott: 11-11-04
Hely: Veszprém megye Székefehérvár, Budapest
Összes hozzászólás: 29
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 10 köszönetet 9 hozzászólással
Feri67 Vannak jó hozzászólásaiFeri67 Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: faház alapjának lebetonozása

Nézz körül a helyi újságokban, weblapokon.
A feladat elvégzésére alkalmas vállalkozóktól / minimum 3-4 / kérj árajánlatot anyag mennyisége, ára, munkadíj szempontjából. Nem vagy elkötelezve irányukba viszont a saját beruházásodat képbe tudod hozni. Rálátsz a beruházás anyag költségeire, munka díjára.
Válogathatsz hiszen mindenki versenyez valakivel. Jó munkát!!!
__________________
http://www.topotthon.8x.hu
Feri67 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
betonozás, faház betonozása, faház építés

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 17:57 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum