Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Betonozás

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-10-21, 18:43   #11 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: m3 számitás

A 3 mázsa/m3 az utolsó keverésnél
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
László (2011-10-21)
Régi 2011-10-21, 18:52   #12 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-10-21
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
László Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: m3 számitás

Köszönöm gyors válaszod. További szép estét!
László nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-10-21, 22:15   #13 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: m3 számitás

A házi betonkeverésnél az "erősebb" azt jelenti hogy arányosan +1 lapáttal több cementet teszel be az utolsó betonadag keverésnél (ez lesz a felső szint). Ezáltal símább lesz a beton felső rétege és szilárdabb is ami jobban ellenáll az időjárás viszontagságainak.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Fácianegra (2012-04-24)
Régi 2012-03-26, 14:35   #14 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-03-26
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
yager01 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: m3 számitás

Lehet nem itt kéne érdeklődni de megpróbálom. Kerítést akarok építeni és keresem a megoldást, hogy a lehető legköltséghatékonyabb legyen.

Arra gondoltam, hogy N-15/23 15x50x23 cm Zsaluzóelemet fogok a földbe leásni kb. 10 cm mélyen egy sorba! (kb. 75méter / oldal) Ez 150 db elemet jelent. A méretből kiindulva ha jól számolok akkor 150x (0,15x0,5x0,23) x1,05 = 2,7 m3 beton.

A zsalukő legolcsóbban 205 Ft körül van! A betonról fogalmam sincs. Kész betont érdemes venni zsákban, vagy szerezzek egy betonkeverőt, meg egy kis cementet és sódert? Ha igen akkor melyikből mennyit kell venni, és hogyan kell keverni?

Egyébként úgy tervezem, hogy a betonozás előtt le kell ütnöm a kb. 2.5 méter hosszú vas csöveket min fél méter mélyen! Ezután jön csak a zsalukövek betonozása...
Gondoltam arra is, hogy a csöveket lefúrom és kiöntöm, de ez megint egy csomó + beton!

Előre is köszönöm a tanácsokat!
yager01 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-26, 21:44   #15 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: m3 számitás

A leírtakkal kapcsolatban néhány dolgot érdemes végiggondolnod:
- A térfogat számítást jól műveled, még a tömörödést is rászámoltad, de ez a teljes kész szerkezet térfogata, aminek 15-ös zsalukő esetében ~ fele a zsalukő, tehát a bedolgozandó beton ennyivel csökken. Igaz viszont, hogy a talaj egyenetlenségek miatt az alján kiegyenlítéshez, kifolyó anyaghoz is kell többlet.
- Az egy sorban egymás mellé rakott zsalukövek nem fognak hosszú ideig össze kapaszkodni, a beton nem köt hozzá olyan minőségben. Ha betonvasat raksz bele, az a beton felszínén lesz az sem fog sokáig benne maradni, hacsak a betonozás nem viszed magasabbra (pl ék alakú kiemelés, vagy fedlap forma)
- A 10 cm mélység azt jelenti, hogy a nedvesség könnyen alá jut, a fagy előbb-utóbb külön mozgatja a zsaluköveket. Szóval így magában ez kb olyan eredmény hoz, mintha fagyálló téglákat raknál sorba az árokba.
- Ezt a helyzetet tovább rontja a közéjük állított oszlopok mozgása, ami repeszti a mellette lévő betont. A mozgásnál a szél, vagy a nekiugró kutya által keltett rezgésre, és a hőtágulás hatásaira gondolok
- Ilyen kis mélység esetén én nem foglalkoznék zsalukővel. A kiásott árok két oldalára állítanék egy-egy szintezett zsaludeszkát, és kibetonoznám. Így még vasat is tudnék végig futtatni benne. Ráadásul nem kell a 75 m-t egyszerre bezsaluzni, mivel a kis keresztmetszet miatt a beton gyorsan meghúz, így ha nincs olyan veszély, hogy valaki letapossa a betont, a zsalut viszonylag gyorsan le lehet bontani, és tovább vinni
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-26, 22:25   #16 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-03-26
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
yager01 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: m3 számitás

Idézet:
istvan62 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A leírtakkal kapcsolatban néhány dolgot érdemes végiggondolnod:
- A térfogat számítást jól műveled, még a tömörödést is rászámoltad, de ez a teljes kész szerkezet térfogata, aminek 15-ös zsalukő esetében ~ fele a zsalukő, tehát a bedolgozandó beton ennyivel csökken. Igaz viszont, hogy a talaj egyenetlenségek miatt az alján kiegyenlítéshez, kifolyó anyaghoz is kell többlet.
Ebben teljesen igazad van! Nem igazán tudtam, hogyan számoljak, ugyanis csak ennyit találtam a kiszemelt zsalukőről. Úgy voltam vele,hogy ez a legrosszabb eset a beton mennyiséget illetően! Remélhetőleg ennél több nem kell!

Idézet:
istvan62 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az egy sorban egymás mellé rakott zsalukövek nem fognak hosszú ideig össze kapaszkodni, a beton nem köt hozzá olyan minőségben. Ha betonvasat raksz bele, az a beton felszínén lesz az sem fog sokáig benne maradni, hacsak a betonozás nem viszed magasabbra (pl ék alakú kiemelés, vagy fedlap forma)
- A 10 cm mélység azt jelenti, hogy a nedvesség könnyen alá jut, a fagy előbb-utóbb külön mozgatja a zsaluköveket. Szóval így magában ez kb olyan eredmény hoz, mintha fagyálló téglákat raknál sorba az árokba.
- Ezt a helyzetet tovább rontja a közéjük állított oszlopok mozgása, ami repeszti a mellette lévő betont. A mozgásnál a szél, vagy a nekiugró kutya által keltett rezgésre, és a hőtágulás hatásaira gondolok
- Ilyen kis mélység esetén én nem foglalkoznék zsalukővel. A kiásott árok két oldalára állítanék egy-egy szintezett zsaludeszkát, és kibetonoznám. Így még vasat is tudnék végig futtatni benne. Ráadásul nem kell a 75 m-t egyszerre bezsaluzni, mivel a kis keresztmetszet miatt a beton gyorsan meghúz, így ha nincs olyan veszély, hogy valaki letapossa a betont, a zsalut viszonylag gyorsan le lehet bontani, és tovább vinni
Igazad lehet a zslukövet illetően! Lehet tök felesleges? Megspórolhatok egy csomó pénzt! Vagy ebben az esetben jól több betonnal kell számolni? Milyen mélyen érdemes elkészíteni a beton aljzatot? Elég lehet a 10cm, vagy illene mélyebbre ásni?
yager01 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-26, 22:53   #17 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: m3 számitás

Én kihagynám a zsalukövet. Ha csak elválasztó sávot akarsz, akkor elég lehet a 10 cm, illetve meg kell vizsgálni olyan funkcionális szempontokat, ami nem építészet.
(Ha esetleg az a célja, pl hogy az állatok ne ássanak át alatta, vagy hasonló, abban nem tudok tanácsot adni)
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-27, 06:45   #18 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-03-26
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
yager01 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: m3 számitás

Idézet:
istvan62 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én kihagynám a zsalukövet. Ha csak elválasztó sávot akarsz, akkor elég lehet a 10 cm, illetve meg kell vizsgálni olyan funkcionális szempontokat, ami nem építészet.
(Ha esetleg az a célja, pl hogy az állatok ne ássanak át alatta, vagy hasonló, abban nem tudok tanácsot adni)
Valójában csak azért gondoltam, hogy szükség van beton sávra, hogy a kutya ne menjen át a szomszédba. Igazából vasbeton oszlopos megoldást néztem ki, ahol a kitakarított nyomvonalra 3 méterenként 60cm mélyre bedöngölnek egy 8x10x240 es oszlopot amire felhúznak egy 1.5 méter magas horganyzott drótot 3 feszítővel, majd fentre 1.75 magasan egy szögesdrótot. Ezzel csak az a gondom, hogy alul nincs semmi, és ha esetleg lesz egy kutya akkor átszökhet.
De nem tudom, hogy egy kutya miatt érdemes e egy ilyen hosszú betonalappal szenvedni.
yager01 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-05, 19:07   #19 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-04-05
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
daniel21 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: m3 számitás

Sziasztok! Lehet nem itt kéne érdeklődnöm, de van egy nagy problémám és nem tudom, hogy oldjam meg, segítségeteket előre is köszönöm! Nemrégen vettem egy ingatlant amiben egyik szoba (20nm) hajópadlós volt a falak kissé nedvesek a padlótól kb 50 centiméterig. Mivel a padló nem volt a legszebb ezért felszedtem. A padló alatt 20-30 salak szerű anyag alatta agyagos talaj. A problémám az hogy a salakos rész a téglákra takar kb 2-2,5 sort (20cm) szerintem ezért is volt nedves a fal. Kérdésem az lenne, hogy elég csak a faltól 50-70 cm-ig eltávolítani a salakot, vagy az egészet elkel (Helyére kavics menne). A tetejét 8-10 cm betonnal fedném. A kavics együtt fog tömörödni a salakkal? Nem kell vasalatot tenni bele? Nem törik el a beton? Segítségeteket köszönöm.
daniel21 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-05, 20:15   #20 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 12-02-20
Összes hozzászólás: 96
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 9 köszönetet 9 hozzászólással
Zsigmond2 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: m3 számitás

Hát igen lehet más topikot kellett volna keresni a kérdésednek na de mindegy .Akkor nedvesedhetett a salaktól a fal ha a fal szigetelése a salak és a hajópadló szintje alatt volt.Akkor függőlegesen le kell szigetelni mellétenni 2 cm xps nikecellt ,hogy megvédje a bitumenes lemezt a mechanikai sérülésektől(ezt egy másik fórumozótól hallottam)és mehet vissza a salak Itt a topik a kérdésedre http://epitkezes.forum.hu/vizszigete...-lemezzel.html
Zsigmond2 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
daniel21 (2012-04-05)
Válaszol

Címkék
beton, beton keverési arány, betonozás, m3 számítás

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 10:29 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum