Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Betonozás (http://epitkezes.forum.hu/betonozas/)
-   -   '1930-as társasházi lakás felújítása (http://epitkezes.forum.hu/betonozas/1756-1930-tarsashazi-lakas-felujitasa.html)

VazsiHGT 2018-08-23 08:46

'1930-as társasházi lakás felújítása
 
Sziasztok!

Nemrég vásároltunk egy 1930-ban épült, 29nm-es társasházi kislakást. A társasház 8db U-alakban elhelyezkedő lakásokból áll, téglafalakkal, fél sátortetővel (nem tudom pontosan így nevezik-e). Az elején tervezett "sima" parkettafelcsiszolásból és lakkozásból oda jutottam, hogy kitermeltünk az aljából ~40cm feltöltést, aminek a helyére egy mai szemmel nézve korrekt rétegrendet szeretnék visszatölteni. Sokat olvasgattam ebben a témában a fórumot, és a következőre jutottam:

• termett talaj
• töltősóder 15cm
• szerelőbeton 8-10cm
• bitumenes nehézlemez 1 réteg
• EPS szigetelés 10cm
• technológiai fólia
• aljzatbeton 6cm
• burkolat

Az első kérdésem az lenne, hogy véleményetek szerint ez megállja-e a helyét ebben a formában?

istvan62 2018-09-10 17:58

re: '1930-as társasházi lakás felújítása
 
Szia!


Mint rétegrend használható, viszont a a kivitelezés során jönnek hozzá olyan részletek, amire oda kell figyelni. Ami rögtön felvetődik, az a vízszigetelés kérdése. Ha készítesz egy ilyen új padló rétegrendet, akkor fontossá válik a falakban meglévő vízszigetelés állapota, és a hozzá csatlakozás módja

VazsiHGT 2018-09-10 20:41

re: '1930-as társasházi lakás felújítása
 
Üdv István,

köszönöm szépen a válaszod. A falak alatt, pontosabban az alaptest fölött két téglasorral (~ez a padlószint) van szurok-szerű anyag, nem kátránypapír. Korábban olvastam itt, hogy ezt össze kellene kötni az aljzatszigeteléssel, a bitumenes nehézlemezt a falaknál felhajtva. A kérdésem az lenne, hogy a nehézlemez vakolható-e, vagy ledobja? Azért kérdezem, mert ha a falak alatt lévő szigetelés fölé megyek az aljzatszigeteléssel, akkor a padlószint felett leszek.

istvan62 2018-09-11 09:15

re: '1930-as társasházi lakás felújítása
 
Pontosan ez az élvezetek egyik része. A bitumenes lemezek általában nem vakolat tartók. Mivel keskeny sávról van szó, legtöbbször valamilyen rabitzhálós trükkel szoktuk áthidalni a helyzetet, de ezt mindig a helyi adottságok alapján lehet kiokoskodni.

VazsiHGT 2018-09-11 19:29

re: '1930-as társasházi lakás felújítása
 
Értem, köszönöm a javaslatod! A következő kérdésem az lenne, hogy 15cm tömörített sóderágyhoz mennyivel több töltősóderre lesz szükségem? 5 köbmétert hozattam az elméleti 4,5 helyett, de az kevésnek bizonyult. Nyilván tömörítés nélkül volt 5 köbméter körül, illetve az elején 40 centiről indulva a végére már 50 centi ugrott ki az aljzatból, amivel nem kalkuláltam. :) Szóval mennyi tömörödéssel kell számolni?

istvan62 2018-09-12 08:23

re: '1930-as társasházi lakás felújítása
 
Elméletileg jól készültél, viszont a földmunkák esetén nagyobb méret eltérések is előfordulnak - pl: mennyire volt kiegyenlített / sík az induló felület

VazsiHGT 2018-09-12 22:33

re: '1930-as társasházi lakás felújítása
 
Ma a végére értünk a víz- és csatornavezetékek kiépítésének/átalakításának. Holnapra rendeltem még 3 köbméter töltősódert, az már biztosan elég lesz. A következő lépés a töltés levibrálása, utána a szerelőbeton. Nagyjából 2,5-3 köbméter beton kell majd. Úgy számolgattam, hogy nem éri meg ebben a mennyiségben mixerrel hozatni. Tudnál ebben is tanácsokat adni?

istvan62 2018-09-13 05:08

re: '1930-as társasházi lakás felújítása
 
A mennyiségen kívül a bedolgozás sebessége is a mixer ellen szól. Az aljzathoz a helyszínen szokás keverni.

VazsiHGT 2018-09-14 08:37

re: '1930-as társasházi lakás felújítása
 
Köszönöm, akkor én is jól gondoltam. Sajnos most egy kicsivel több lett a töltés mint kellene, de még nincs levibrálva, remélem fog még tömörödni. Ahogy olvastam itt, inkább lapvibrátorral menjünk rá, mint békával? Illetve mi az a minimális vastagság, amekkora legyen a szerelőbeton?

istvan62 2018-09-14 14:08

re: '1930-as társasházi lakás felújítása
 
A vízszigetelés aljzatának 8 cm a legkisebb vastagság, amit néha kiírnak, de a kavicságy egyenetlensége miatt inkább a 10 centivel számolunk. Ebben viszont benne van az is, hogy bárhol ráállíthatunk egy válaszfalat. Ha válaszfal nem épül rá, akkor kisebb felület esetében a 6 cm vastagságig le mernék menni, de csak végső esetben, és ennél sehol ne legyen vékonyabb.


A pontos idő 11:17 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum