Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Betonozás

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2018-03-08, 11:43   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 18-01-05
Összes hozzászólás: 6
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Boby Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Zsaluzás

Sziasztok,
Egy teraszt szeretnék építeni. 3x6 méteres kb 40 cm magasan.
Kb 8 m3 beton kéne hozzá + zsalukő + vasalat.
Mixer betont kihoznak 160000-ért, de a kocsi nem fér hozzá, mert a ház mögött van a terület, ezért csak pumpával lehetne megoldani.
A pumpa használatának az ára kb 80000 Ft alkalmanként...ráadásul kicsit húzták is a szájukat, mert 6 m3 alatt nem is akarnának hozni betont. Nekem pedig két részletben kéne a 8m3
Ha a kőműves keveri az egészet, akkor még ennél is drágább a munkadíj + 3 nappal tovább tart az egész.
Ezért arra gondoltam, hogy kiásom az alapot, bevasalom, bezsaluzom úgy, hogy az egész teraszt egybe(alapot és aljzatot is) ki lehessen önteni.
Ebből az következne, hogy az aljzat alatt lévő sóderágy is körbe lenne zsaluzva, ami ráadásul "bent maradna" a teraszban.
Szoktak ilyet csinálni? Működhet ez a megoldás, vagy nagyon el vagyok rugaszkodva a valóságtól?

Köszi
Boby nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-03-08, 16:51   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Zsaluzás

Szia!

Sajnos kőművesek is szokták ezt csinálni, annak ellenére, hogy épület alatt nem illik rothadó, korhadó anyagot hagyni. Egy kerti terasz alatt még bevállalható.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-03-09, 12:09   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 18-01-05
Összes hozzászólás: 6
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Boby Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Zsaluzás

Köszi szépen.
Pont emiatt kérdeztem. Erre meg azt találtam ki, hogy az aljzat alatti részben a zsaluzatba azt a bizonyos kb 10 cm-es vízzáró/vízáteresztő (nem tudom a pontos nevét) réteget úgy tömöríteném, hogy a zsalu kereten belül lenne egy 5-10 cm széles tömörített föld és azon belül lenne a tömörített sóder. Ez azt eredményezné, hogy ha leveszem a zsalut, akkor nem omlik le a sóder, mivel van körülötte egy "földkoszorú".
Nem tudom mennyire érthető, és nem tudom mennyire kivitelezhető.
Igazából nem ismerem ezeknek az anyagoknak a tulajdonságát, de úgy érzem egy kellőképpen tömörített föld(még hacsak 10 cm széles is) nem omlik bele a sávalapba.
Így tulajdonképpen ki lehetne venni a korhadó/rothadó fát is.
Boby nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-03-09, 13:04   #4 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 18-01-05
Összes hozzászólás: 6
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Boby Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Zsaluzás

A terasz házhoz illesztésével kapcsolatban lenne még kérdésem.
A ház szigetelése valami hungarocel szerű anyag kb 12cm vastagságban. A lábazaton csak lábazati vakolat van.(ez kb 40 cm magas)
A teraszt a lábazatig szeretném csak felemelni, mivel nem akarom a ház szigetelését megbontani.
Az a terv, hogy a terasz és a lábazat közé rakunk 10 cm xps vagy eps lapot(azt ha jól tudom ragasztani kell), és annak engedjük neki az aljzatot.
Mivel a teraszt bekötnénk a házba betonvassal, ezért ezt a lábazati szigetelést átszúrja a betonvas tüske. Ez nem probléma?...illetve a ház és a terasz közé nem kéne valami víz szigetelés is?
...és ha már itt tartunk, akkor a teraszba nem kéne valami víz szigetelő réteg?

Köszönöm, és elnézést, ha nagyon triviális dolgokra kérdezek rá
Boby nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-03-09, 15:21   #5 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Zsaluzás

Olyan helyre, ahol nedvesség jelenhet meg, EPS nem használható, csak XPS. Talajszint közelében lévő teraszoknál a burkolat alá vékony burkolható kent szigetelés réteget szoktak tenni, hogy megelőzzék a talajpára, és a fagy együttes hatásaként jelentkező burkolat felfagyást.
A hőszigetelésen átszúrt néhány szál vasalat hőtechnikailag nem okoz problémát, a gyári hőhíd megszakítók is így készülnek. Ahhoz viszont, hogy a vasalat szerkezetileg hatékony legyen, ilyen kialakításnál speciális helyzetben kell elhelyezni a vasakat. Egy kerti terasz esetében egyszerűbb azt mondani, hogy tudomásul vesszük hogy külön szerkezet, és nem kötjük össze vasakkal.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-03-09, 15:39   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 18-01-05
Összes hozzászólás: 6
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Boby Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Zsaluzás

Értem. Köszönöm.
Akkor nem erőltetem az összekötést.
Boby nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 11:13 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum