Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Betonozás

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-11-02, 09:53   #11 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-11-02
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
bekesics Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Panelben betonozás

Sajnos nem tudom hol tegyem fel a kérdésemet, ezért ide írok.
Egy padlásszobás házat vettünk meg, aminek a felső szintje nincs készen. A házban mindenütt betongerenák vannak közte kefnivel. Mivel alul padlófűtés van, ezért úgy gondoltuk, hogy felül is azt csinálnánk. Jelenleg úgy néz ki felül, hogy a betongerenda-kefni szerkezetre kb. 10cm vastagságban perlitbeton van elkészítve. Ezt még az előző tulaj csinálta. Nem tudom, hogy ez tényleg az e aminek mondták, de tény hogy fehér, és nagyon könnyű, és bár söprögetésre porzik a teteje, de egyben van helyiségenként. Mivel az előző tulaj megvásárolta a papírkasírozású 3cm vastag pur lemezeket, ezért gondoltam, hogy ezt ráterítem, majd fólia, szerelőrács, padlófűtéscső, és a beton.

Kérdéseim:
1. Ebben az esetben kell-e hőtükör fóliát betennem a beton alá?
2. Milyen vastagságban kellene betonoznom?
3. Nem tudom hogy kell-e tartanom a súlytól, de esetleg hogyan tehetném könnyebbé a betont?
4. Volt aki azt mondta, hogy a padlófűtéscsövet is húzzuk bele lépésálló gégecsőbe. Tényleg szükséges ez?
bekesics nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-11-02, 19:04   #12 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Panelben betonozás

  1. Te is írtad a beton alá a fóliát. Amennyiben ez hőtükrös, fokozhatja a hatékonyságot, de sima fóliával is működik a rendszer.
  2. Általánosságban az aljzatbeton vastagsága minimum 5 cm, néhány esztrich tud 3 cm vastagságot is. Padlófűtés esetében viszont minimum 6 cm vastagsággal számolunk a cső miatt, sőt találkoztam olyan gépész gyártói javaslattal is, hogy a cső fölött legalább 8 cm, a megfelelő hőeloszlás érdekében
  3. A súly problémára nem tudok válaszolni, nem ismerem az épület előéletét.
  4. Szerintem a padló fűtőcsőnek önmagában bírnia kell a rajta végzett munkát, természetesen megfelelő odafigyeléssel, szükség szerinti ideiglenes védelemmel. Ha ráhúzol egy védőcsövet akkor jelentősen rontod a hőleadást, vagyis a hatékonyságot.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-01-09, 10:14   #13 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 17-01-09
Összes hozzászólás: 6
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
nagyzsozso Van már jó hozzászólása
Ez igen! re: Panelben betonozás

Szerintem kérj ajánlatot itt, itt egyszerre több szakember is megkeres, és jobban eltudod dönteni: fix24.hu - A szakemberkereső. HA A LEGJOBB KELL!
nagyzsozso nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-03-04, 23:01   #14 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 19-03-04
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
PETERS Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Panelben betonozás

Sziasztok,

Én is hasonló cipőben járok, Kelenföld, panel, 8.emelet, vakpadló, egyenetlen, nyikorog, borzalmasan néz ki. Ha jól értettem, az lenne a megoldás számomra, hogy a teljes aljzat felszed, azaz párnafa, homok, salak, parketta és új aljzat készitése, ami áll, 2cm EPS lap, oldalra is, majd esztrich, párazáró fólia, lépéshangszigetelés, laminált parketta. Jól gondolom?
Mindezt szerintetek mennyiből tudnám megcsináltatni, kb 28-29 nm-en?
PETERS nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-03-05, 17:12   #15 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Panelben betonozás

Ebben biztos vagy? Panelházban vakpadlós, párnafás parketta, salakkal? Ez nekem gyanús.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 18:35 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum