Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Betonozás

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-10-05, 19:24   #51 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 15-05-17
Összes hozzászólás: 25
Kiosztott köszönetek: 13
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
hansolo Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: alap betonozás

Sziasztok,

Jelenlegi állás: betöltöttem a zsaluköveket és az azt bezáró területet lebetonoztam.
Ma készült el, de erre még rájön a 10cm lemezalap.
Kérdésem: mikor csinálhatom azt meg?
Elég jó időt látok még legalább 2 hétig (nem vagyok jós :-)), megcsinálnám még idén ha lehet.
Köszönöm szépen a választ és a segítséget

Üdvözlettel:
Zsolt
hansolo nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-10-05, 20:15   #52 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: alap betonozás

Nem kell különösebben várni, mehet rá a következő beton
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-11-01, 14:21   #53 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 18-11-01
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Sztyepan88 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: alap betonozás

Sziasztok,

A következő kérdéssel fordulok hozzátok. Építeni szeretnék egy melléképületet, melynek az acél vázszerkezetét már megterveztem. Az épület OSB borítást valamint cserepes lemezes vagy zsindely fedést fog kapni ezt még nem döntöttem el. Gépészmérnök lévén a gyakorlati betonozás rész abszolút nem az én asztalom. Ezzel kapcsolatban kérem segítségeteket.
A 13 db teherviselő talplemez a síkbetonra kerülne és a talppontok alá vasalt pontalapot szeretnék készíteni. Elképzelésem hogy a -90 cm-en lévő alapozási síkra öntök zsaluba 50x50x20 cm vasalt beton talpat, majd erre helyezek 30x30x70 cm beton pillért bevasalva a talpba. A kérdésem, hogy ez utóbbi pillért készíthetem-e 40x40x23 pillér zsaluzó elemből három sorban, vagy ezt is inkább rendesen zsaluzva kellene kiöntenem? Gondolom itt a fagyvédelem meghatározó a kérdésben. A 13 db talpponra egyenként kb 260 kg terhelés jut figyelembe véve a felépítményt és a várható hóterhelést.

A választ előre is köszönöm.
Tisztelettel,
Sztyepan
Sztyepan88 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-11-01, 18:51   #54 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: alap betonozás

Ezeket mind meg lehet csinálni, csak kérdés, hogy érdemes-e?
Miért akarsz a talajszint alatt mindent zsaluzni? Ha ezek az adatok megfelelőek, akkor elég egy 50*50 cm méretű alapgödröt ásni, 90 cm mélységgel, és kiönteni betonnal, ennek a tetejébe bebetonozhatod a talplemezek csavarjait. Egyébként hány négyzetméter felületről jött össze ez a 260 kg terhelés?
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-11-01, 20:24   #55 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 18-11-01
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Sztyepan88 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: alap betonozás

Szia,

Igen a kérdés teljesen jogos, és kicsit hiányosan írtam le az információt. Helvécián építek, szerintem ennél durvább fosóhomok ami itt van nincsen az országban, konkrétan mikor vízakna gödröt ástam kis túlzással háromszor újra kellett kiásni és az is bosszantó volt mikor az oldaláról beleestem fél köbméter homokkal együtt a friss betonba . A zsaluzás innen jön. És gondoltam ha már zsaluzok, lépcsős pontalapot csinálok. Mivel nem vagyok építőmérnök, minden szakmaiságot nélkülözve ötöltem ki a dolgot. A tető felület 60 nm és az acélszerkezet tömege 1500 kg. 30 centiméter hó plusz OSB borítás, cserepes lemez és egyéb sallangok plusz a biztonsági tényezővel jön ki kb. ez a tömeg.

Üdv,
Sztyepan
Sztyepan88 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-03-01, 09:21   #56 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 17-02-02
Összes hozzászólás: 28
Kiosztott köszönetek: 6
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Starlight Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: alap betonozás

Üdv

Egy 2,5x3m-es alapterületű kerti szerszámtárolót szeretnék építeni egysoros km. téglafalból (falmagassága2,4m). Két kérdésem lenne: 10 cm vastag vasalt betonlemez alap elbírja-e az épület súlyát? Mert nem sima tégla hanem magnezit hőálló tégla ami nehezebb mint a sima. Vagy ennyi betonnak simán bírni kell ilyen kis épületet?
A másik kérdés:A talaj enyhén lejt, a két vége közt 9-10 centi különbség is van. Hogy vízszintben legyen az egész, a lejtősebb részeket kitölthetem törmelékkel? Nem akármilyen törmelékre gondoltam hanem válogatott dolgokra, beton darabok, magnezit tégla amiből az épület is áll (ez fagyálló is), összetört csempe. Ezek mind fagyálló dolgok, vizet sem szívják magukba. Aztán ha így vízszintbe hoztam erre menne a sóder réteg, aztán a beton? Ez így hülyeség?
Starlight nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-03-01, 11:13   #57 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: alap betonozás

A leírtaknak minden pontjában van valami műszakilag szabálytalan, de azt nem mondom, hogy összedől.

Ha jól értelmezem az egysoros falat, akkor 12 cm vastagságról beszélünk, azt magában legfeljebb pillérekkel merevítve alkalmazzuk. Ebben a méretben a tégla súlyának növekedése a hordandó tető, és hóteher mellett nem jelentős az alapozás szempontjából. A 10 cm lemezvastagsággal, ezzel a terheléssel megoldható az alapozás, de nagyon oda kell figyelni az előkészítésre, és a vasalat kialakítására. A lemezalap alá kavicságy kellene, a leírt törmeléket csak apróra törve, osztályozva illene alkalmazni.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Starlight (2019-03-01)
Régi 2019-03-01, 11:52   #58 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 17-02-02
Összes hozzászólás: 28
Kiosztott köszönetek: 6
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Starlight Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: alap betonozás

Köszönöm a választ, pilléreket akarok tenni én is a falba, ezt nem írtam. Sóderágy is lesz, viszont annyi sóderem nincs már itthon sajnos, hogy a szintkülönbséget is kitöltse azért gondoltam alá ezt a törmelékes feltöltést. A törmelékbe vannak nagy betonkockák, az említett tégla darabok, és felvert betonjárda darabok, ezek mind az lalap egyik oldalán ott alacsonyabb a talaj. Jól gondolom, hogy azért lehet baj hogy ilyen nagy darabos mert egyenetlenül süllyedhet mondjuk a fal alatt a tégla és a betonkocka így üreg keletkezhet a lemezalap alatt?
Amúgy már tegnap elkészítettem ezt a törmelékes feltöltést és ilyen módon vízszintbe hoztam de nekem se annyira szimpatikus azért is írtam a kérdést. Nagyon kemény darabokat válogattam bele ezt széttörgelni samuval is nagy meló lenne. Esetleg ha erre a törmelékes részre nem szórnék sóderágyat hanem hagynám közéfolyni a betont akkor nem tartaná össze? Ha végképp nem jó így és hülyeség akkor persze kiszedem és kitalálok mást
Starlight nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-03-01, 12:26   #59 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: alap betonozás

Nagy darabok esetében pontosan az jelent némi javulást, ha azok az apró darabok között elvegyülnek, vagyis mindenhol a hozzá képest apró kavics veszi körül, és nem érintkezik hozzá hasonló nagy darabokkal
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Starlight (2019-03-01)
Régi 2019-03-01, 12:51   #60 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 17-02-02
Összes hozzászólás: 28
Kiosztott köszönetek: 6
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Starlight Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: alap betonozás

Köszönöm, akkor "lazítok" rajta valamelyest, a köztük lévő résbe meg szórok sódert.
Starlight nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
aljzatbeton, beton, betonozás

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 08:34 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum