Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Betonozás (http://epitkezes.forum.hu/betonozas/)
-   -   Beton anyagszükséglet kiszámításában kérnék segitséget (http://epitkezes.forum.hu/betonozas/1063-beton-anyagszukseglet-kiszamitasaban-kernek-segitseget.html)

Petike 2013-03-13 20:24

Beton anyagszükséglet kiszámításában kérnék segitséget
 
Olyan kérdéssel fodulok hozzátok hogy járdabetonozást csinálnánk és 3.4 köbméter beton szükséges hozzá.
azt szeretném kérdezni hogy mennyi kavics és mennyi cement szükséges ehhez.

istvan62 2013-03-13 20:42

re: Anyagszükséglet kiszámításában kérnék segitséget
 
Mivel a beton bedolgozáskor tömörödni fog, és nem is tudod teljesen pontosan hozatni a sódert, a betonhoz érdemes 4 m3 sódert hozatni. Ráadásul a tartós járda alá kavicsággyal is érdemes számolni, oda jöhet a másik 4 m3.
Régen ~ 300 kg/m3 cementtel számoltunk, a jelenlegi Eurocode szabvány az ilyen szerkezetekre min 320-340 kg/m3-t ír elő

sbs 2013-03-13 21:09

re: Beton anyagszükséglet kiszámításában kérnék segitséget
 
5-10 cm kavicságy nálunk is megvolt, valóban bele kall számolni a sóderbe az ehhez való anyagot. Nem tudom hogyan tervezted, de gondolom 1,5-2 m-ként csináltok majd hézagolást (ha jól fogalmaztam) azaz nem egybe öntitek ki.

És néhány jótanács még itt: Betonkészítés házilag – beton keverési arány | Betonozás a házi betonozásról, ha még nem vagy benne járatos.

istvan62 2013-03-13 21:15

re: Beton anyagszükséglet kiszámításában kérnék segitséget
 
sbs szakszerű tanácsaihoz csak azt tudom hozzátenni, hogy a "hézagolást" hivatalosan dilatációnak hívják.

Laci70 2013-03-14 10:43

re: Beton anyagszükséglet kiszámításában kérnék segitséget
 
Bocs a buta kérdésért de ezt a dilatációt milyen távolságra kell hagyni?Utólag ki kell valamilyen anyaggal tölteni?

istvan62 2013-03-14 11:17

re: Beton anyagszükséglet kiszámításában kérnék segitséget
 
Az 1,50 - 2,0 méter egy korrekt sűrűség. A célja, hogy biztosítsa az egyes mezők független mozgását, hőtágulását, ezzel megelőzve a kusza repedezést. A teljes korrekt kivitelezés esetén bitumennel öntötték ki. A kiöntés meggátolja a hézagban a nagy mennyiségű kosz összegyűlését, és a gazok kihajtását, és a csapadék bejutását

sbs 2013-03-14 12:39

re: Beton anyagszükséglet kiszámításában kérnék segitséget
 
Nálunk fedett helyen van a járda, eső nem nagyon éri, mivel a tető kinyúlása 1,5 m. Ezért aztán egy vékonyabb faanyaggal zsaluztam ki a dilatációs hézagoknál, amit aztán kivettünk a beton kötése után. Feltöltöttem kaviccsal és aprólékosan megdöngöltem. Nagyon ritkán nő bele gaz. De valóban a bitument nevezhetnénk szakszerűnek.

Hmmm... azt meg se merem említeni, hogy mivel ez az építkezés egyik utolsó fázisa volt, és maradtak vasanyagaim, azokat beletettem (5-ös háló, 6-os, 8-as betonvas. Csak úgy érzéssel.... mégiscsak megfogja a 2x0,6 m-es betonlapokat.

kiflis 2013-09-20 12:58

re: Beton anyagszükséglet kiszámításában kérnék segitséget
 
ebben a témában szeretnék kérdezni 3x5 m garázs aljathoz 15cm vastagon mennyi sódert és cementet vegyek? köszi elöre is

istvan62 2013-09-20 15:38

re: Beton anyagszükséglet kiszámításában kérnék segitséget
 
3*5*0,15= 2,25 m3 a kész beton, ehhez ~ 2,5 m3 sóder kell, kavicsággyal együtt 5 m3
A betonba minimum 3 mázsa / m3 cement, de ha nem burkolod, akkor érdemes többet, és akkor a felület beszórására is rá kell még számolni.

sbs 2013-09-23 07:06

re: Beton anyagszükséglet kiszámításában kérnék segitséget
 
3 mázsa régen 6 zsákot jelentett amig volt 50kg-os kiszerelés, de hála az uniónak ahol figyelnek arra mennyit emelhetünk, a mostani cementes zsákok 20 vagy 25 kg súlyúak. Itt csak arra figyelj, hogy ha 25kg-os akkor 12 zsákkal, ha 20 kg-os akkor 15 zsákkal vegyél.


A pontos idő 00:19 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum