Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Társalgó > Bemutatkozás
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-05-13, 15:36   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-05-13
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Böbi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Kockaház felújítása

Sziasztok!
Új tag vagyok fórumon, és aljas indokkal csatlakoztam: remélem megkönnyítitek a helyzetemet, és minden kérdésemre választ kapok a döntéshez.
Szegeden élünk kis családommal (2 kicsi gyerek és egy férj) és jelenleg egy belvárosi polgári lkásban lakunk, amibő szeretnénk kertes házba költözni. Tetszik is egy újszegedi kocka ház, amit azonban fel kellene rendesen újítani, korszerűsíteni, de mi ehhez nem nagyon értünk. Sem az anyagi oldalát nem ismerjük, sem a technikákat. Jó lenne olyanokkal beszélni, akik már megjárták a hadak útját e témában, és tudnak hozzávetőleges adatokat, hasznosítható ötleteket adni. Műszakilag felmérettük, és előzetesen annyi tudható, hpogy jó az állapota a háznak, de teljes külső hőszigetelés, fűtés korszerűsítés, villany és víz vezetékek felújítása szükségeltetne, és a belső falak mozgatása nélkül, de némi terület növelés is lenne, amit könnyű szerkezetes megoldással, a tetőhöz nem hozzányúlva szeretnénk megoldani. Ha valakit érdekel, tudok csatolni alaprajzot is, illetve terv ötletet,hogy hogyan képzelnénk el.
Lehet, hogy van olyan gyűjtemény valahol a neten, ami erre a témára szakososdott? Én nem találtam. Bármilyen hozzászólást szívesen veszek! Szép napot Nektek!
Böbi
Böbi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-13, 19:27   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Kockaház felújítása

Szia Böbi!

A ház átalakítását az meglévő adottságokhoz, a ti igényeitekhez, életmódotokhoz, és a szabályzatokhoz, (többek közt a speciális helyi szabályzathoz) kell igazodni. Így a legjobb, ha kerestek egy olyan tapasztalt, és ügyes tervezőt, akiben megbíztok.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-13, 20:16   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-05-13
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Böbi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kockaház felújítása

Szia István!
A legteljesebb mértékben igazad van: nincs fix válasz a kérdésemre. Csakhogy nincs az a tervező, aki a két szép szememért kalkulációt csinálna, ezért gondoltam, hogy költség kímélőbb lenne egy előzetes felmérés, hogy legalább nagyságrendileg tisztába legyünk a dolgokkal. És ezután jönne a döntés, hogy igen, ez bevállalható, és a vásárlás előtt egy tervező kiválasztása, aki aztán konkretizálná, és finomítaná az összegeket.
Azért választottam ezt a fórumot, hogy hátha vannak akik épp benne vannak hasonló melóban, vagy épp mostanság újítottak fel ilyen típusú házat és lehetne velük konzultálni.
Nehéz ügy, de nem semmi dolog ilyen összeg felett rendelkezni, és egy életre szóló beruházás felé lépni.
Nagyon köszönöm, hogy válaszra méltattál, pedig valóban amatőr a kérdésfeltevés. Azért remélem előbb-utóbb tisztul a kép.
Szép estét!
Böbi
Böbi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-13, 21:00   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Kockaház felújítása

Sajnos közel 25 év tapasztalat után (leírni is sok ) is csak azt tudom mondani, hogy az kivitelezés várható költsége is csak a tervezés végére áll össze. Azzal lehet próbálkozni, hogy megnézeted egy hozzáértővel, megmondod, hogy mit szeretnél, és mennyit tudsz rászánni, aztán kapsz egy választ, hogy milyenek az esélyek. A tervezés közben is elhanyagolhatatlan szempont a költség keret, de a végleges költség csak beköltözés után derül ki. Új épület esetén köthetsz olyan szerződést generál kivitelezővel, amiben minden költség benne van, és akkor jól előkészített árajánlat, és szerződés alapján jó esélyekkel indulsz, de átalakításnál ez szinte kizárt. Amint elkezded a bontást az épületben pillanatok alatt jönnek a döntési helyzetek, amikor azonnal kell határozni a különböző műszaki alternatívák esetleg a többletköltség, vagy alacsonyabb műszaki tartalom között. Konkrét esetünk volt, ahol alaposan megvizsgáltuk az épületet, a falszerkezetet, elkészült az eng terv, megkaptuk az engedélyt, és a kivitelezés megkezdése után egy hónappal derült ki, hogy az épület egyik sarkán ~2 m2 teherhordó fal takaréküregesen lett falazva. Egyszerűen az ilyen rejtett részletek felderíthetetlenek. Az alapozás állapotáról csak feltárás után kapunk direkt információt, és még hosszan sorolható.
Biztatásként annyit azért hozzátennék, hogy egy átalakításokban jártas szakember az épület kora, és néhány jellemző részlete alapján sok várható problémát előre jelezhet. Természetesen ezek is csak valószínűségek. Ha elmész az oldalunkra, ott a témához kapcsolódóan igyekeztem többféle infót összeszedni: hasznos tudnivalók
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-14, 15:53   #5 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Kockaház felújítása

Kedves Böby!
Azt,hogy ide tévedtél már egy jó pont. És,hogy regisztráltál az is egy jó pont a kezdéshez. István62 barátom ha nem úszik a munkában szerintem elválaja. Én láttam már kész terveít és meggyözött. De elöbb döntsétek el mit hogy szeretnétek utána ha készek a tervek akkor okosabak leszünk szerintem. Mert elég sokan vagyunk itt akik tudnának segíteni.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-14, 16:06   #6 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Kockaház felújítása

Mondjuk az anyagi részéhez annyit tennék hozzá,hogy nektek és nem akarok hülyeséget mondani a szocpolt vagy bankölcsönt. Áruljátok a lakást gondolom. Ha esetleg szükségetek lenne egy normális ingatlanosra szoljatok nyugodtan. Én is egy ideje itt vagyok már és sok segítséget kaptam már itt! Vannak itt megbizható emberek. És én is igyekszem segíteni.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 11:53 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum