Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Társalgó > Bemutatkozás

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-04-16, 20:30   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-04-16
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 7
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Atesz Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Előre is köszönöm!

Sziasztok!

Először is bemutatkoznék.
30 éves két gyermekes családapa vagyok Nyíregyházán élünk.
Jelenleg egy 70 m2-es vályog-tégla építésű kb 60 éves családi házban élünk, amelyhez egy garázs és egy melléképület is tartozik. 6 éve felújítottuk és úgy költöztünk be, de azért már eljárt felette az idő. A második dolog, hogy 2 szoba van és a család lassan kinövi.
A feleségemmel ezért már az új házon gondolkozunk de sajnos nincs az építkezésben tapasztalatunk. Nagyon sok kérdésünk van amit gyakran egymásnak teszünk fel de a válasz nem jön. Így válasz keresgetés közben találtam meg a fórumot ami nagyon megtetszett.
A ház amúgy az anyósomék nevén van, de elvileg nekünk szánják ezzel is az indulást segítve.
Az első nagy problémánk, hogy mi legyen a házzal mert ha el akarjuk adni az most kiszámíthatatlan mennyi idő viszont a bontásnak elég nagy költsége van!
Ha meghirdetem a házat és holnap kopognak, hogy megveszem mit csináljak se terv se telek elég rázósnak gondolom 2 gyerekkel!

Mit gondoltok mi lenne a követendő irány ebben az esetben?
Előre is köszönöm!
Atesz nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-16, 20:46   #2 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Előre is köszönöm!

Szia Atesz,

MInt családos 2 gyermekes apa fontos hogy komolyan vegyétek az elhatározásotok. Nézzük tehát a logikát:

- van egy régi házatok amit eladnátok
- amig nincs kinézve telek, nem lehet tervet készíteni
- amig nincs telek építkezni sem tudtok nemhogy hol lakni....

A helyzet azonban nem reménytelen:

1. keressetek telkeket ahol tudnátok építkezni és amit meg is tudtok venni.

2. ha már van 1-2 telek, máris lehet beszélni egy tervezővel, hogy mi az elképzelésetek, megkérdezni a tervezési kültséget, mennyi idő alatt készül el. Ehhez még hozzá kell adni az engedélyezés (helyi építésügyi műszaki oszály hatásköre) idejét és a közművek bevezetettségét. Igy már látható egy időintervallum, mikor KEZDHETŐ meg elviekben az építkezés. Ha ez decemberre esik az lehet gáz, mert télen nem lehet építkezni.

3. hirdessétek meg a házat és próbáljatok olyan vevőt találni, aki:
- hajlandó annyi előleget adni amennyiből telket lehet venni
- nem sürgős neki a beköltözés, igy nyertek időt az építkezéshez

4. A jelenlegi házatok eladása utáni és az új ház beköltözhetőségéig - mármint hogy egyáltalán tudjatok ott lakni - időt kell kihúzni valahogy (ez kb 1 év). Erre két lehetőségetek lehet:

- anyósékhoz költözni (nem egészséges dolog....hehe)
- albérletbe menni (mi ezt tettük annak idején)

Amúgy a bontás esetén szerintem még rózsásabb a helyzet, hiszen ez esetben máris lehet terveket készíttetni és a bontás után azonnal nekiállhattok az építkezésnek. Csak az elhatározás nehéz....nálunk ez csakis az asszonynak volt köszönhető :-)

Én így látom a helyzetet.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-16, 21:54   #3 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Előre is köszönöm!

ehhez a nagyon profi felsoroláshoz csak két dolgot fűznék hozzá nagy általánosságban, mivel a konkrét helyzetet nem ismerem. Két olyan lehetőség, amit talán nem érdemes helyből elvetni:
  • Mivel jár a meglévő épület bővítése - felújítása?
  • Kicsit nagyobb telek esetén az is előfordulhat, hogy a meglévő épületben laktok, mellette felépül az új, és csak utána lesz bontás.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-17, 18:28   #4 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Előre is köszönöm!

Igen, ezek is mérlegelendő dolgok.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Atesz (2012-04-17)
Régi 2012-04-17, 20:37   #5 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-04-16
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 7
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Atesz Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Előre is köszönöm!

Köszönöm a segítséget!

A ház alatt nincs alap ezért a felújítást vagy bővítést kizártuk.
Olvasgattam különböző technikákról amivel a vizes falat meg lehet szüntetni.

A jelenlegi telken való építkezés a legreálisabb nálunk.
Viszont a bontási költségekkel nem vagyok tisztában az engedélyezés menetének utána
néztem már!
A vállalkozó 150eFt-ért akart ajánlatot készíteni, hogy majd levonja ha vele csináltatom !! :-)

Kb hogy lehet kalkulálni a bontással?

Köszönöm
Atesz nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-17, 22:09   #6 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Előre is köszönöm!

Sajnos nem tudom a bontás árakat, de a munkadíjon kívül a sittszállítás lehet a legnagyobb tétel. Viszont lehet fel tudtok használni sok mindent az építkezéshez, pl töltőanyagnak, amivel máris lehet spórolni.

Közben itt találtam bontási árakat, hát igy elnézve tényleg nem semmi összeg kerekedhet ki belőle:
- Bontási árak,
- Bontási árlista

De én ezt biztos magam oldanám meg egy szakember segítségével, azon lehet spórolni nem keveset. Mi például mindkét házunk alapját magunk ástuk ki ketten az asszonnyal és az alapozáshoz kizárólag a betont vettük meg, minden mást mi csináltunk (zsaluzások, vasszerelés, zsinórállás, stb). A falazástól jöttek aztán a kőművesek....
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-27, 19:34   #7 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-04-16
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 7
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Atesz Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Előre is köszönöm!

Sziasztok!

A bontással kapcsolatban előrébb vagyok van egy kb árajánlatom ami 1,5 m Ft lenne (bontás, terv, sitt elszállítás).
Viszont van egy ismerősöm aki azt ajánlotta . hogy a sittet ne vitessem el, hanem dózeróltassam le és ezzel feltöltik a talajt!

Szerintetek ez járató út?

Köszi előre is! :-)
Atesz nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-27, 19:43   #8 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Előre is köszönöm!

Én vakargatom a fejem mert érdekes az ismerösöd véleménye. Én nem biztos hogy megteném de kérdezd meg István62 barátomat ő adja meg a végső szót szerintem mert már furcsálom,hogy nincs alapotok. És egyébként hol lenne ez az építkezés?
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-27, 19:50   #9 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Előre is köszönöm!

Idézet:
Atesz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Viszont van egy ismerősöm aki azt ajánlotta . hogy a sittet ne vitessem el, hanem dózeróltassam le és ezzel feltöltik a talajt!
Az attól is függ milyen minőségű az a sitt (ha már beszélhetünk itt minőségről) - de ezt ajánlottam én is amikor töltőanyagot említettem. Én ahogy MAGAMNAK csinálnám az aljzatbeton alatti feltöltést, ha szükséges lenne:

- sitt behordása az aljzat területére.
- döngölés vibrátorral
- a tetejére 15-20 cm nagyszemű soder (ez olcsó)
- véglegesre döngölés

itt amit megspórolhatsz, az kb 5-10 m3 töltőkavics.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-27, 19:56   #10 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Előre is köszönöm!

Így komplex módon biztosan nem tenném. A bontásból jön ki cserép, tégla, fa vályog, üveg, burkoló anyagok. Ez a keverék termő talaj alá semmiképp nem jó, és töltésben sem lesz "járható út"
Az egyetlen része a vályog, ami szalmával, törekkel kevert agyagos talaj, de ez sem kimondottan termő, tehát kiskertben nem az igazi, viszont a korhadó részek miatt töltésnek sem alkalmas. A darabos törmelékek pedig feltöltésben nem tömöríthetőek.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 18:22 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum