Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Társalgó > Bemutatkozás
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-03-11, 19:25   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-03-11
Hely: Kunhegyes-Monor
Összes hozzászólás: 18
Kiosztott köszönetek: 14
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
szalka82 Van már jó hozzászólása
Nyíl Segitség!

Sziasztok! Szabi vagyok, és tanácsokért esedezni vagyok itt. NEM ér röhögni, akármit kérdezek, teljesen "alfa-béta" vagyok mindenhez az épitkezés terén!!!...

Szoval...

Nemsoká családAPA leszek. Minél elöbb megfelelö, fenttarthato otthont szeretnék leendö kislányomnak és édesanyjának. NEM szeretnék épitkezni ezt nem taglalnám miért...(pénz).
Szoval...ami bennem megfogalmazodott, az egy 10X10es "kockaház", amit keresek , kutatok és ha minden jol megy az elkövetkezö években meg is tudok venni...szerintem mindenki tudja mire gondolok. Alakithato, hozzáépithetö (irjatok ha nem)...tehát jo lehet a családnak évtizedekig.
Minden érdekelne ezzel kapcsolatban. MIT-HOGYAN-MENNYIÉRT. Fütéstöl az átépitésig, viz-elektromosság...stb.

pár gondolat:

-ha sikerülne egy olyan fekvésü házat venni, akkor szeretnék hozzá épiteni a hátso udvari részen, egy nappalit egyben egy konyhával. Tehát kicsit megamerikásitanánk a dolgot...a nappali természetesen a kertre nézne.
-szeretnék egy kandallot a nappaliba...ez összehoz mindenkit a téli napokon
-ezen kivül gondolkozom napelemen...de ez még a jövö(pénz)...de pl. ez felszerelhetö egy ilyen ház tetöszerkezetére?

Elöre is köszönöm, és kérlek ne csináljatok viccet ebböl!!!
szalka82 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-11, 19:50   #2 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Segitség!

Szalka82!
Nem csinál senki se vicett senkiből. Üdvözölek nálunk. Vannak itt jó páran akik biztos segítenek rajtad. Érdemes lenne belemélyedned a Szocpolba. Az,hogy egy gyerekre,hogy jár nem tudom én is fiatal apuka vagyok nálam két csemete van és egy nevelt lány. úgyhogy nem elvadult az ötleted csak sok mindnet meg kell mutatni neked. Na jó forumozást. Amugy akadnak itt jó kivitelezök is. Nézelödj és ne szégyelj segítséget kérni.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2012-03-13)
Régi 2012-03-11, 19:51   #3 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Segitség!

Szia Szabi!

Itt nem szoktunk senkin röhögni (legfeljebb diszkréten mosolygunk )
Amit leírtál elképzelésként, abban nincs semmi lehetetlen, megvalósíthatatlan, de tényleg át kell gondolni. Ezen a szinten a "mennyiért" kérdésre a legnehezebb válaszolni, de ha a fórumot körbejárod, erről a témáról már sok részletet tárgyaltunk. Ha ezen túl további infók is érdekelnek, tudom még ajánlani saját oldalamat, ott is találsz néhány ide illeszkedő bejegyzést: 1 2 3 4
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/

Utoljára módosítva: istvan62 által : 2012-03-11 19:57
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2012-03-13)
Régi 2012-03-11, 19:54   #4 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Segitség!

Az alapkérdés, hogy hol szándékoztok élni, vidéken, vagy városban?
Az árak nagyon eltérőek, még Budapesten is a kerületek között nagy az árkülönbség.
A XX.ik kerület és Csepel is viszonylag olcsó, de a város környéki ingatlanok között is érdemes keresni, mert nagyobb a kert, és sok eladó ingatlan van.Biztos fogtok találni, csak kicsit konkrétabb elképzelés kellene.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-11, 20:37   #5 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Segitség!

Az a baj Zsuzsa hogy most talál az igényeinek megfelelő ingatlant. Sajnos a mai gazdasági helyzet miat szerintem sokan örülnének ha jelentkezne vevönek. Nme is alkudoznának csak vigye. Sajnos ez van.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-11, 20:46   #6 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Segitség!

Azért most is van olyan ügyfelem, akinek csak ősszel öt reménybeli házat néztem meg, és ez már mind túl volt az előzetes rostán. Talán egyik sem volt komolyan ellenjavalt, de lehet, hogy még mindig nem jött össze nekik
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-11, 20:48   #7 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Segitség!

Persze a mai időben venni jobb, nagy a kínálat, kevés a készpénzes vevő.
Lehet alkudozni.Hitelt felvenni viszont nem egyszerű.Egy ismerősön mesélte, hogy 100 nm alapterületű régi ingatlan tetőszerkezetét 5 millióért építették be, de családi összefogással, amit tudtak maguk csináltak meg, a betonkoszorútól kezdve, kézzel, a helyszínen keverve a betont és a többit is sok ötlettel és utánajárással.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-11, 20:49   #8 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-03-11
Hely: Kunhegyes-Monor
Összes hozzászólás: 18
Kiosztott köszönetek: 14
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
szalka82 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Segitség!

huhhh jo a forum! Gyors!!! Nézelödök! ...bár igazábol ehhez kell vagy egy hét mire kirajzoldik valami. Ez hasonlit egy netes játék forumához mikor uj tagként lépek be..."nem tudom ki van kivel"

Krisztián. Az ki van csukva. PRO sportolo vagyok, össze vissza járom a világot nem vagyok bejelentve itthon már vagy 8 éve. Nem hiszem hogy jogosult lennék akármire is. Az asszony is össze vissza van. Ha ez nem feltétele a szocpolnak akkor javits ki!

Istvan62: nézegetem az oldalad 1 perc, de igazábol még csak infot gyüjtök...mire odajutok hogy házat vegyek, minimum 2 év...ok...lehet csak 1

Zsuzsa: most Monoron lakunk, illetve a családom Kunhegyesen. MI Monor környékében gondolkozunk mivel BP.-hez közel, ezen kivül vállakozásunk van Monoron (kicsi).
Nem feltétlen Monor a célpont...valami falu jobb lenne. Amit nem tudok, hogy lyen háztipus lenne a jo, i az amit tudnánk alakitani..okosan...

Én speciál 10X10es kockára gondoltam...tudjátok miröl beszélek?
szalka82 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-11, 20:52   #9 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-03-11
Hely: Kunhegyes-Monor
Összes hozzászólás: 18
Kiosztott köszönetek: 14
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
szalka82 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Segitség!

én kézpénzes lennék...csakis..talán ez pozitiv...de a lényeg utána jön...az átalakitás...kell hogy valahogy gazdaságosan tudjam fenntartani, mert a sport nem tart el örökké...tehát ha nem jön be semmi utána, ne kelljen eladnom!
szalka82 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-11, 20:57   #10 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Segitség!

Ha kis faluban gondolkodsz, akkor a városi környezethez viszonyítva sokkal nagyobb a közösség jelentősége. Nézz körül Bényén, mostanában sok dolgom van arra felé, nagyon szimpatikus közösség! Monortól 10 perc
Mellesleg itt mindenki egy nagy csapat, legfeljebb abban van különbség, hogy van aki tanulta, van aki csinálja, van aki mindkettő, és van aki kérdez.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 12:15 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum