Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Társalgó > Bemutatkozás

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-07-25, 10:44   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-07-24
Összes hozzászólás: 13
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
huncro Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás viz futes passziv haz

sziasztok udvozlok mindenkit a nevem soregi attila becses foglalkozasom vizvezetek es kozponti futes szerelo 22 eve dolgozom a szakmamba minden ami a vizzel kapcsolatos ha barkinek kerdese van szivesen segitek ,jelenleg angliaba dolgozom passziv hazakat epitek tapasztalatszerzes" meg persze a penz is mas" miatt jottem ki eleg erdekes osszefuzni az othoni es az angol technologiat ,magamrol egy par szot ket gyonyoru lanyom van es egy szereto felesegem ok a legfontosabbak az eletbe . barkinek ha tudok segitek szep napot,
huncro nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-25, 14:27   #2 (permalink)
Támogató
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 125
Kiosztott köszönetek: 30
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
Isutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenni
Alapbeállítás re: viz futes passziv haz

Légy Üdvözölve!
Elég sok kérdésem lesz hozzád, de most egyéb munkáimmal vagyok behavazva és nincs időm a fórumra.
Még egyszer örülök, hogy közöttünk vagy: Isutam
__________________
Napi cikkek, napi hírek
Isutam nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-25, 15:21   #3 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: viz futes passziv haz

Dear Sir Huncro
Welcome on the Board !

De most komolyan, légy üdvözölve. Különösen örülök hogy idetaláltál, mert már hete óta nyüstölöm a vizvezeték szerelő szomszédomat, hogy jöjjön már fórumozni, és válaszoljon a vizes kérdésekre, de hiába...

S lám pár ezer kilóméterről odébb meg akad magyar bőven :-)))

Merre vagy Angliában?
Ékezetes a billentyűzeted?
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-25, 21:53   #4 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-07-24
Összes hozzászólás: 13
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
huncro Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: viz futes passziv haz

helo mr sbs i living in london and in white city working my adress; crydon CR04AD 15 THE RIDGEWAY es angol a klaviaturam bocs
huncro nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-26, 00:20   #5 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: viz futes passziv haz

szia! Örülök, hogy ellátogattál a fórumba! Jó, hogy végre van egy passzívház szakértőnk! Szeretem a témát, bár a nullenergiás házak jobban izgatnak. Ott milyen az építőipar?
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-26, 08:10   #6 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: viz futes passziv haz

Szia!
Én is örömmel üdvözöllek az oldalon. Eddig amit passzívház ügyben hallottam, az mind nagyon elméletinek, kicsit reklám jellegűnek hangzott. Ha jól tudom az angolok a közeljövőben kötelezővé teszik a passzívház szintű építkezést, így az onnan jövő gyakorlati tapasztalatok mindenképpen érdekesek lesznek.
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-26, 10:42   #7 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: viz futes passziv haz

Hát az sztem nagyon durva, ha kötelezővé teszik az építésmódot. Azért én még a régi dolgok híve vagyok, ráadás ha mi is ezt a trendet követnénk, még kevesebb ház épülne. De amúgy nem az az igazi passzívház, amely fűtés nélkül megy? Vagy ha fűtéssel is, akkor egy bizonyos energiával kevesebb...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-26, 11:56   #8 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: viz futes passziv haz

A passzívháznak pontosan az a lényege, hogy hagyományos, aktív fűtési rendszer nélkül is tud üzemelni. Minimálisra csökkenti a hőveszteséget, és kihasználja az energia kinyerési lehetőségeket. Ennek kell lennie a jövőnek. Sajnos a jelenben még nem nevezhető gyorsan megtérülő beruházásnak.
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-26, 22:47   #9 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-07-24
Összes hozzászólás: 13
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
huncro Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: viz futes passziv haz

sziasztok mindenkinek akkor valaszolok mindeki kerdeseire ; gabor - en nem hallottam nullenergias hazrol meg de biztos van a passziv haz minositest kulonbozo tesztekkel erik el ezket osszeadva kapja meg a haz a passziv haz nevet, az epitoipart itt is megviselte a valsag en egy eve vagyok kint kaptunk hideget es meleget eggyarant de csinaljuk ugy nez ki van ra kereslet ,egy nagyon elszant angol emberkenek dolgozom nem adta fel jo par buktato ellenere sem istvan62 ;-mint mindenhez ehezis kell reklam hidd el en ezt csinalom tenyleg van benne jovo ,azt nem hiszem hogy kotelezove tennek ezt a fajta epitkezesi modot csak itt kint nagyon kecsegteto felteteleket adnak az embereknek pl;ha napkollektor raksz a hazadra a teljes osszeget bizonyos evre elosztva leirhatod az adobol ,a gyakorlati tapasztalat miatt vagyok kint szerintem ez a jovo .. gabor ; a hagyomanyos epitkezesi modot lehet osszefuzni az ujjal mi itt kintbent london kozepen alakitunk at regi hazat passzir hazza szerintem nem abbol kell kiindulni amit sujkolnak a nagy cegek csak at kell latni mi a lenyege esmaris adott a dolog , az energiafelhasznalas nagyon minimalis de van pl; ha hosszu napokig nem sut a nap rasegites keppen van a hot woter tankban futobetet istvan62 ;nem tudomde szerintem ha azt mondana valaki hogy nem kell gazszamlat fizetnem hat mar elgondolkozok rajta a megterulesi ideje pedig sok szamolassal mindig oda fogsz kijukadni "mirol is van szo" hu ez tenyleg jo!
huncro nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-26, 23:05   #10 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: viz futes passziv haz

Sajnos itthon még nincs ilyen támogatása ezeknek a technológiáknak. Időnként meghirdetnek valamilyen pályázatot, aminek aztán elfogy a támogatási kerete, vagy felfüggesztik a támogatást. Most rebesgetik, hogy teljesen új szemléletű támogatási rendszert indítanak ... Reménykedünk.
A null energiás épületnek azt tekintik, aminek az energia termelő rendszerei időszakonként több energiát tudnak termelni mint amire az épületnek éppen szüksége van, és a felesleget a hálózatba vissza tudják táplálni. (pl: szélkerékkel, napelemmel előállított elektromos energia). Más időszakokban pedig az energia termelő rendszerek által nem fedezett energia igényt a hálózatból pótolják. Ezáltal az épület éves összesített energia felhasználási mérlege nullára tud kijönni.
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 19:35 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum