Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Általános beszélgetés (http://epitkezes.forum.hu/altalanos-beszelgetes/)
-   -   Jogi esetek! (http://epitkezes.forum.hu/altalanos-beszelgetes/981-jogi-esetek.html)

gázpityu 2012-12-01 19:58

Jogi esetek!
 
Neves kazángyártó nagy nehezen kicseréli a készüléket.Ez eddig rendben is van.
De arra a hibára mely az előző készüléknél fellépett,az új kazánnál nem vállal garanciát.Létezik szelektív garancia?

istvan62 2012-12-01 20:11

re: Jogi esetek!
 
Ez nekem így nagyon gyanús, hivatalosan biztosan nincs ilyen garanciális kitétel. Olyan érzésem van, mintha valami garanciális felelősséget kizáró okot gyanítanának, csak vagy nem tudják bizonyítani, vagy a márka védelmében ez alkalommal még cserélnek, de jelzik, hogy többször nem lesz ilyen.
Én nyomtatóval jártam így. Már úgy tudtam, hogy nem garis (az eladó rossz garanciális időt adott meg) a szerviz javította a készüléket, majd közölte, hogy az ilyen hibát az utángyártott patron okozza, ezt a többször nem vállalják gariban, legközelebb ~25 ezer a tarifa (igazuk volt)

gázpityu 2012-12-01 20:40

re: Jogi esetek!
 
Lássunk tisztán!
A fűtési rendszert több mint tíz éve hoztam létre.Az első kazán öntési hibás volt,de későn lett észre véve a repedés.A tulajdonos vett egy másik kazánt,de nehogy gond legyen lecseréltem az iszap leválasztót Fernox mágneses típusra.A fűtés rendszert még a régi kazánnal Fernox adalékkal átmostuk.az összes vizet kompresszorral kinyomtuk.Kicseréltük a kazánt, lágyított vízzel lett a rendszer feltöltve,a márkaszervíz májusban üzembe helyezte.Eltelt négy hónap,és forrási zajok hallatszottak a kazánból.A márkaszervíz átmosta a kazántestet citromsavval,de egy hónap múlva a zaj újra jelentkezett.És most értünk el addig,hogy kicserélik a kazánt,de a forrási zajokra nincs garancia!!!

istvan62 2012-12-01 21:10

re: Jogi esetek!
 
Ebben tényleg van valami sumákságuk

gázpityu 2012-12-01 21:21

re: Jogi esetek!
 
Hétfőn kiderül,hogy mi történik!De addig próbálok okosabb lenni ezen a téren.

Wattocsak 2012-12-02 16:39

re: Jogi esetek!
 
Manapság nekem is meggyűlt a bajom a kazánokkal. Két régi munkánál ahol 3-3 db kazán lett felszerelve ugyan azon gyártó más más terméke. Mindkét helyen a kazánok 3 és 4 éves koruk között kilyukadtak. Egyiknél azt találták mondani, hogy szerelési hiba mert ferdén volt felszerelve a falikazán. Bár a képeken amik az átadáson készültek egy -túlbuzgó kolléga által- semmilyen ferdeség nem látszódik.
Másik helyen tervezési hibára gyanakodnak 3 év után, mondván a rendszer rossz kialakítása vezetett a lyukadáshoz.
A kazánok egy neves gyártó prémium termékei.
Csak megjegyzem mindkét esetben a gyártó képviselője üzemelte be a kazántelepeket, féléves karbantartásokat elvégezte, soha nem volt észrevétel sem az átadásnál sem a karbantartásnál, sem a beüzemelésnél.
Nyugodt vagyok, mert amikor a tönkremenetel megtörtént akkor nem értesítették a kivitelezőt, csak úgy nekiálltak gyógyítani. Ettől a perctől háthadölhetek a karosszékemben:-)

krisz1986 2012-12-11 20:46

re: Jogi esetek!
 
Na mi az állás? A karakterminum á-:)

sbs 2012-12-12 15:38

re: Jogi esetek!
 
Idézet:

gázpityu eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 8602)
De arra a hibára mely az előző készüléknél fellépett,az új kazánnál nem vállal garanciát.Létezik szelektív garancia?

Ez eléggé necces, talán akkor látnám létjogosultságát, ha a vízminőséggel lenne problémája és a GARANCIA MELLETT előírná annak feltételeit, azaz milyen segédeszközök (stb) használatával biztosítja a garanciát. Véleményem szerint ilyen létezhet. De önmagában kizárni egy feltételt, az már fogyasztóvédelmi jogkör is lehet.

krisz1986 2012-12-12 21:00

re: Jogi esetek!
 
Támogatom.De a szakmai dokumentációra kiváncsi lennék!


A pontos idő 01:43 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum