Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Társalgó > Általános beszélgetés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-08-13, 20:36   #11 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Merre jársz éppen?

Ezek nem is kéményre hasonlitanak inkább emlékmüre. FDe csoda szép!
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-08-14, 00:19   #12 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Merre jársz éppen?

Hát igen, ezek az orosz kémények több száz évesek. Akkoriban még erre is volt idejük gondot fordítani az építőmestereknek.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-09-19, 09:53   #13 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Merre jársz éppen?

Sok szeretettel köszöntök Mindenkit, haza érkeztem Egyiptomból, ma éjszaka 3 óra felé.
Készítettem képeket is, ezeket szokásom szerint majd kiteszem.Hurghardán voltam, egyedül és egy privát lakást béreltem.Kiváncsi voltam az arabok hétköznapjaira, hát megkaptam.Az utazás sok felismerést hozott számomra, legfőként azt, hogy örülök, hogy itt élhetek.Hihetetlenül más világ, más mentalitás.A képeken 2 világot lehet látni, a Regina szálló tengerparti részére jártam le, itt a kert tiszta, ragyogó, gondozott.A másik világ a hotelon kívüli világ, szemetes, zajos.

A lakás 6 utcasaroknyira volt, kb.450 méterre a szállótól, közben át kellett menni egy forgalmas úton.Hát ez a napi stresszem része volt, amire ott sikerült átjutni.

A városban sok a félbe hagyott építkezés, mert nincs rá pénz.Az építkezési kultúra alacsony.A szakemberek eljöhetnének ide tanulni, vagy legalább hívnának Európából tanácsadókat.A sitett ott hagyják,az egész város olyan, mint egy építkezési terület.

A város büdös, a szennyvízelvezetés akadozik.
Szippantós kocsik hárítják el a dugulást.A szakipari munkák kivitele igen alacsony.Krisztián számára lefotóztam a lakóépület elektromos vezetékeit.

A kisgyereket este bicikliznek az utcán, 10 óra felé a legzajosabbak.Éjfélkor még nem alszanak, hajnalban a müezin üvölt, alvás nincs.
Szokatlan volt látni, hogy a csikket eldobálják, meg a szemetet is.Orbán Viktort oda kéne kirendelni fél év alatt megtanítaná őket közlekedni, meg rendet rakni maguk körül.
Neurótikus a vezetésük, mindenki dudál, ha kell , ha nem.

A tenger fantasztikusan szép, tiszta, meleg.A HOTEL tartott embereket akik a vendégeket szórakoztatják, egyik kedvencem egy fiatal ember, aki tornáztatta a vendégeket a vízben és a parton is, meg hastáncot tanított, ő sok képen szerepel.

A másik, hogy azért valami jót is írjak, rengeteg kézműves mester dolgozik az utcán, lehet látni, ahogy szövik a szőnyeget, sütik a kiflit, vagy a fémmel dolgoznak.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-09-23, 16:10   #14 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Merre jársz éppen?

Utazás Hurghadába, 2012. szeptember 11-18.
2012.09.11.-én indultam délután charter járattal, Hurghada felé. Az utazás kényelmes és pontos volt, 19 óra felé már meg is érkeztünk. Nagyon meleg volt Egyiptomba, 36 fok és párás a levegő.
Várt valaki, aki a lakás kulcsot átadta, bevitt a megadott címre és az volt a dolga, hogy a lakásban előforduló műszaki problémákat kiküszöbölje. Yasser a neve, 3 gyermeke van, mást nem nagyon tudtam róla. Taxival mentünk, kb. 20 percet a város felé.
A lakás a főutcától 6 háznyira volt, ez helyi viszonylatban 6 saroknyira, mert 1 háztömb egy utca hossz.
A lakásig vezető utca földes, hepe-hupás, mindenki cikázva közlekedett, boldog összevisszaságban, ami első látásra furcsa volt.
Bementünk az épületbe, az még furcsább volt, mert a lépcsőház a szabadban volt, nem volt tető felette, csak a baromi gusztustalan lefolyócső volt, kis ablakok, és a villanyszerelés vezetékei lógtak.
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül

Felmentünk a második emeletre. A lakás 2 szoba, hall, konyha, fürdőszoba. A lakás rendezett, magyar a tulajdonosa.
A fürdőben egy lefolyó van a wc mögött, a sarokban. Zuhanyozni lehet. Aztán később kiderült, hogy a víztartály a tetőn van.
Képek a lakásról:
lakas
A lakáshoz tartozott egy erkély, amikor kimentem, egyrészt meleg volt, másrészt nagyon büdös. A z utcán a szomszéd cipőket, ruhákat rakosgatott, gyerekek kiabáltak. A ruhákat, cipőket a z utcára kipakolva árusította ez a lakó, mint számomra kiderült később.
Mindent kipakolnak a ház elé, mint nálunk a lomtalanításnál, aztán ott ülnek.
Már nem csodálkoztam, mikor egy csótány sétált a szobában.
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül

Iszonyú büdös volt az utca, lefolyószag, szennyvíz bűze áradt szét. Bármit nyitottam volna ki ez jött be. Egy HÉTig folyamatosan szippantós kocsi jött reggel fél 5 felé. Az utcát csendesen belengte az illat.
A villanyszerelő dobozból vezetékek lógtak ki, bár viszonylag diszkréten.
A lakásban volt ventilátor és légkondi is. Éjfélig üvöltöztek a gyerekek én fáradt voltam és megpróbáltam aludni, de kb. a keleti pályaudvaron lehet ilyen zajszint, ami ott az utcán volt.
Valaki mindig dudál, ha kell, ha nem.
Hajnal 3 felé bekapcsoltak valami hangszórót és az alvászavaros müezin felverte a város lakóit.
/Elnézést a muzulmánoktól, de én sem üvöltözöm a Miatyánkot hajnalban, ha aludnának./
Relativ alvás után felkeltem és gondoltam leugrom a boltba.
Lementem, egy csomag pitát vettem és egy doboz üdítőt, 85 dollár fizettem érte, egy százast
adtam és 15 dollárt kaptam vissza.
Miután kiszámoltam mibe került ez az üdítő, még délután visszamentem megkérdezni az árát, de megint csak ezt mondta az eladó. 2400 Ft-ot fizettem, kb.

Aztán pár nap múlva, mikor kifogyott a víz a tartályból átjött a Yasser és megkérdeztem mibe kerül a doboz üdítő, amit 61 dollálért vettem, egyébként folyton dollárt emlegetnek.
Yyasser baromi ideges lett, felkapta a dobozt és lementünk a közértbe, beszélt arabul a közértessel, aki mosolygott és elővette a papírpénzt, hogy ő vissza akart adni , de én nem vártam ki.
Én ékes magyar nyelven, azért mondtam, hogy ráborítom a pultot, ha nem adja vissza a pénzem.
Aztán visszaadta a pénzemet. A visszajárót, elég sokat kaptam.
Yasser segített venni 7 liter vizet, meg tejet, amit felvittünk.
Ez általános arab mentalitás, nem adnak vissza a pénzből!! Aki kimegy csak aprót adjon, mert nem kap vissza, csak közelharc árán. Imádkozhatnak ezek naponta 24 órát, ha utána lopnak.
A lakásban:az első fél órában jött egy csótány, ott sétált.
/Első nap nem volt áram. Utána második éjszaka a klotyó vize folyt, de ezt el tudtam zárni. Aztán kifogyott a víz a tartályból, felmentem, a tetőre, láttam a többi tetőn is 2-3 helyen javítottak, szereltek. Jött Yasser és feltöltötte. Egy nagy tartályhoz van csövekkel kötve a lakáshoz tartozó tartály, csak a szelepet kell kinyitni. Közben a lefolyó eldugult a házban, a szomszéd utcát ellepte a lefolyó vize, jött a dugulás elhárítás. Gondolom ez a víz-csatorna sztory napi program. Aztán folyt a víz a bojler csövéből. A szemetet a lépcsőfordulóba dobta az egyik lakó./
Az, hogy egyik este éjszaka 23 óra 39 perckor kopogott be a szomszéd család, hogy megvennék a lakást, már nem okozott meglepetést. Mondtam nem én vagyok a tulajdonos, de megadhatom az elérhetőségét és így is tettem.3 üvöltő gyerek és a házaspár jött, mint nálunk délután 14 óra felé…
Első nap, első 2 óra:
Aztán az első nap lementem az utcára és kb. 2 órát kerestem a tengerpartot, ahol lehet fürdeni.
Az utca baromi büdös, totál hányingerem lett, már az első 5 percben. A gyomrom kb. az első 4 napig görcsbe volt, ettől a szagtól, meg az egész benyomástól, ami volt. A szegénységnek és az igénytelenségnek ez a keveréke megrázó európai szemmel.
Az utcán térdig lehet sittbe és szemétbe gázolni, ehhez 35 fok meleg és bűz van. Ott ülnek boldogan a szemétben, a köldöküket nézve.
Szóval leértem a főútra, ahol nem ismerik a zebrát, sem a jelzőlámpát, mindenre dudálnak, persze, ha huszan dudálnak, senki sem figyel egy idő után mert hozzászokik a zajhoz.
Itt magamban kértem, hogy át tudjak jutni baleset nélkül, és nagyon körültekintően átmentem. Közben 10 taxi megállt, hogy elvisz, persze harsány dudaszó kísérte a vállalkozásukat.
Na lesétálok a tengerparthoz, közben minden sitt és építkezési terület, sebaj megszoktam, a lábam alá nézek. Minden lekerítve, egy helyen a portás mondja , hogy 50 dollálért beenged, de kérdeztem tőle, hol a szabadstrand? Menjek tovább, válaszolja, kb.1 km.
Megyek a bontási, vagy építkezési területen, mellettem a lefolyócső baromi büdös, nagyon meleg van, lejárat sehol. Megérkezem a halpiachoz. A döglött halakat ezek után már meg sem néztem, a szag számomra elviselhetetlen volt.
Mellette egy nagyon szép mecset, gyönyörű épület. Ki volt ez az idióta állat, aki ezt a szép épületet a halpiac mellé tette?? Gondolom magas hivatalt tölt be ennyi ésszel.
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül

Tovább csak tengeri kikötő volt, vissza kellett fordulnom.
Az első boltban vettem egy üveg sprájtot, és ittam belőle, de nagyon rosszul éreztem magam.
Ezt csak 4dollálért adta a hapsi és mondta üljek le, de igyekeztem tartani magam és tovább mentem.
Visszafelé, de másik úton. Itt szegény emberek laknak, és rettenetes kosz és bűz van.
Találtam olyan tartályt is ahonnan ezek a szegény emberek, meg építőipari munkások vizet vettek.
Cementes zsákokon, bontási területen és sitten gázolva kiértem a főutcára.
Magamban azt FONTOLGATTAM visszacserélem a repülőjegyet és haza utazom, ha nem találok ki a tengerparthoz.
Elérkeztem a Regina Resorthoz és gondoltam bemegyek. Itt egy új fejezet következet, ez 2012.09.12-én 12 órakor volt, megérkezés utáni másnap délben.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-09-23, 16:11   #15 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás Hurghada 2. rész

Első nap folytatása:
regina
Ez ötcsillagos szálló, Regina Resort a neve.
Szerencsére ide bárki bemehet, nemcsak a hotelben lakók. Tunéziában is be lehetett menni másik szálló partjára , ezért mertem megpróbálni.
A szálló udvara rendezett, parkosított, a tenger tiszta. A kinti és benti világ között nem , hogy rés, de szakadék tátongott. A vendégek oroszok, mindenki oroszul beszél, az arabok is. Nyelvi korlátaim nem voltak, mivel beszélek oroszul és angolul is. Egyébként a feliratok cirill betűvel is olvashatók a városban, mivel az oroszok sok pénzt hagynak ott. A szálló strandja igencsak körbe van kerítve, a másik hotel partjára sem lehet átmenni. A szállóhoz kis kikötő is tartozott, 4-5 hajó is indult.
A szép mecsetet lehetett látni, így már egész elviselhető látvány volt szagok nélkül. Persze a müezin ide is hallatszott, ez keveredett az itteni zenével, valójában egy zajártalom volt egy hétig.
Itt szerveztek hastáncot, vizitornát, talajtornát, célbalövést a vendégeknek, elsősorban a nők szórakoztak egy fiatal arab fiúval. A többiek iszogattak a bárpultnál, elsősorban vodkát és pezsgőt, ezért már délelőtt 11-kor a kalinkát énekelték többen. Azt vettem észre, hogy a gyakorlottabbak délutánra kialudták a reggeli ivást, aztán újra nekilendültek. Többen kritizálták az arab vodka minőségét, ragaszkodtak az orosz márkához. Whisky is volt, konyak, rum, sör, meg ilyenek.
A bárpultnál korlátlan ital és étel fogyasztás volt, egyébként, víz, üdítők, kávé, tea, alkoholos italok, stb. A sütemények a briósra hasonlító sütemény, tetején csoki és méz, a másik fajták a leveles hájastészta csoportba tartoztak.
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül

Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül

Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül

Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül

Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül

Aztán a későbbiekben itt ücsörögtem , néztem a tengert, fürödtem a nagyon meleg tengerbe, annyira meleg volt, hogy kis óvodásokat is bátran be lehetett vinni.
Az arab nők kezes lábasban, felette ruhában, és kendőben fürdenek, volt akin kesztyű is volt. És sokan járnak olyan ruhában, hogy csak a szemük látható.
A levetkezett európai nőkre szerencsére nem tesznek megjegyzést, legfeljebb meginvitálják különféle szolgáltatások igénybevételére. Kozmetika, masszírozás, tatoo, stb.

Még 2 ízben szántam rá magam a városnézegetésre, sehol nincsenek árak kiírva, mindenkit úgy vágnak át, ahogy tudnak.

Az épületek:

arab

A modern épületek nem túl spirituálisak számomra inkább vásári, kevert stílusok, harsány színek, nem túl nagy fantázia jellemzi.
Pár enteriőr szép, igyekeztem ezeket lefényképezni, de nagyon keverednek a szegényebb és az igényesebb, drágább épületek egymás mellett.

Nagyon sok a kis közért. Ami érdekes számomra még, hogy miért kell ennyi patika, az egy főre jutó gyógyszer fogyasztásban lehet leköröznek bennünket, vagy a megmérgezett turistákat tartják életbe.

Sok szép kis kézműves termék volt, szívem szerint vettem volna szőnyeget, kézzel szőtte a mester, láttam fafaragót, bútor készítőt. A végén egy ötvöstől szép tálat és ankhot vettem ajándékba az unokámnak.

Nagyon javasolom, hogy a kevésbé hadviselt vállalkozók fizessenek be egy szállóba, aztán onnan 1 hétig ne nagyon lépjenek ki.
Lehet kevesebb élményük lesz, de az élet napsütéses oldalán maradhatnak.
Én kicsit kíváncsi voltam az árnyékra is és azt gondoltam, hogy a jég hátán is megélek, feltalálom majd magam. Azt mondják, hogy amibe nem halsz bele megerősít. Úgy látszik a kalandvágyam ezt vonzotta be.
Hazafelé elromlott a repülő, aztán visszafordult, elég későn értem haza. A repülőn többen beszélgettek a hazai kajákról, hát nagy úr a megszokás. Aztán kiderült, hogy melyik szállóban laktak magyarok, de nem jöttek ki onnan, a lelkükre kötötték, hogy ne mászkáljanak. Hát, hogy jobban jártak, vagy rosszabbul, döntse el mindenki vérmérséklete szerint.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2012-09-23)
Régi 2012-09-23, 21:49   #16 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Merre jársz éppen?

Drága Zsuzsa, amiket itt leírtál nem érezheti át senki, csak aki NEM NYARALNI, hanem dolgozni volt már Egyiptomban... én is ezen emberek közé tartozom. Annyit mindenképpen hozzátennék az őszinte leírásodhoz, hogy ami egy európai embernek szinte elviselhetetlen az ott teljesen normális. Nagyon más a hétköznapi élet és más a mentalitás, nem lehet európai szemmel mérlegelni az ottani életet, nincs is értelme. Kész csoda hogy épségben megúsztad, nem is értem hogyan jutott eszedbe egyedül kimenni!

Üdvözlünk itthon, újra európában, hazánkban a kis Magyarországon! Egy valamire mindenképp jó egy ilyen út, márpedig hogy nagyon-nagyon lehet értékelni azt amink itt nekünk van, és amire két hete még itthon fanyaloghattál és elégedetlen voltál, az most már remélem csodálatos és imádod!

Vásárolni az arab világban! Na az nagyon érdekes. Persze nincsenek kint árak a legtöbb helyen, és pofára megy a bemondás, úgyhogy abból kell kiindulni, hogy itthon max mennyit fizetnél érte. Ezt kell közölni és ha nem hát nem. Azzal sem kell foglalkozni ha bele akarnak halni abba az "alacsony árba" amit mondtál. Elindulsz kifelé és a végén megkapod, így mindketten jól jártok.

Nagyon sokat mesélhetnék a kint eltöltött 1 hetemről, amit egyedül (helyi kisérőm persze volt) töltöttem el egy pazar lakásban (lakótelep 8. emelet, de ez ottani viszonylatban a csúcs volt)....

De talán a legnagyobb pofára esés, amikor a Kairóban nehezen megszerzett és megvásárolt eredeti "kincseimet" (piramis szobor, skarabeus bogár, sfinx gyertyatartó, stb) mind-mind megtaláltam az Eurocenterben egy kisboltban.... olcsobban..... forintért (nem dollárért)
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Zsuzsa (2012-09-24)
Válaszol

Címkék
szabadidő, utazás

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 15:48 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum