Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Társalgó > Általános beszélgetés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-06-01, 18:15   #1 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás I. Magyar Betonkenu kupa

Ma jártunk egy betontechnológiai továbbképzésen a Mapei-nél. Az előadáson az egyik speciális anyagukkal kapcsolatban került szóba, hogy az egyik munkatársuk ötlete alapján hirdették meg az I. Magyar betonkenu kupát. Kétszemélyes, 4-6 méteres hajót építenek, tényleg csak betonból. A verseny június 22-én lesz Ráckevén. Ha jól értettem 5-6 nevező már van a versenyre, minden csapat maga építi a csónakját.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-06-02, 17:34   #2 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Betonkenu

Nem semmi.... aztán nehogy a betonkenuból egyszer óceánjáró legyen a földközi tenderen
Az ötlet óriási, hátmég hogy nálunk is lesz ilyen!!! Hiszen melyik nemzetnek van olyan erős evezős (kajak, kenu) csapati mint nekünk.

Máris indítok egy kis népszerűsítést: betonozas.info/2012/06/i-magyar-betonkenu-kupa/
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-06-02, 20:54   #3 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: I. Magyar Betonkenu kupa

Mikor ezt elolvastam én is csoválktam a fejem de tetszik.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-06-02, 21:12   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Betonkenu

Idézet:
sbs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem semmi.... aztán nehogy a betonkenuból egyszer óceánjáró legyen a földközi tenderen
Az ötlet óriási, hátmég hogy nálunk is lesz ilyen!!! Hiszen melyik nemzetnek van olyan erős evezős (kajak, kenu) csapati mint nekünk.
[/URL]
Mi az, hogy nálunk is? Az elindító a Mapei magyar vállalata, az ötletadó, a Mapei kft alkalmazottja, aki mellesleg kenuzik
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-06-02, 21:18   #5 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: I. Magyar Betonkenu kupa

Egyébként arra még nem jutott időm, hogy az oldalt végignézzem, csak a konferencián lestem bele a kivetített szövegbe, és a szabályzat alapján több szempontból tetszik a hozzáállásuk.
  • minden hajót fel kell szerelni egy bójával, süllyedés esetén ki kell emelni!
  • minden versenyző részére egy db max 30x30x30 méretű kockát lehet elhelyezni ülőke, vagy egyéb célra
egyből beindult az ötletelés, mindenki üljön egy próbakockára
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-06-03, 14:28   #6 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Betonkenu

Idézet:
istvan62 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mi az, hogy nálunk is? Az elindító a Mapei magyar vállalata, az ötletadó, a Mapei kft alkalmazottja, aki mellesleg kenuzik
Már az oldalon is ez olvasható: "Nyugat-Európában és a tengerentúlon már komoly hagyományai vannak a betonkenu építésnek és versenyzésnek."

Ezen a fonalon indultam el és a cikkemhez a betonozási portálon éppen egy amerikai egyetem hajójának képét választottam.

De van ennek már
- központi weboldala
- európai rendezvény oldala
- és sok betonkenu (concrete canoe) csapatnak saját oldala, mint például a Wisconsin egyetemé: canoe.slc.engr.wisc.edu/

Amúgy is a legnagyobb hagyománya hol lenne ennek mint az USA-ban.

Az ötletadó Mapei pedig természetesen a magyarországi ötletet adta :-)

Nem éppen a témába vág, de hasonló sportötlet származott már a volt osztálytársamtól is ez pedig a nyári stranjátékok: Strandjatekok.com - strandfoci- strandröplabda - strandkézilabda - strandvizilabda ahol 4 sportban voltak csapatok az eu országaiból a Balatonon. (ezt a weboldalt én terveztem nekik akkoriban...)

Szóval vannak jó ötletek amit nálunk is meg kell valósítani.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
istvan62 (2012-06-03)
Régi 2012-06-03, 15:13   #7 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: I. Magyar Betonkenu kupa

Én nem kerestem rá ennyire a témára, szóval tiéd a pont.
Egyébként a beton "hajózásnak" elég komoly előzményei vannak. Hídépítésen, olaj fúrótornyoknál alkalmazzák az előregyártott beton pillérelemek kiúsztatását, de a történelemben is elég híres előzményt lehet találni. Normadiában előregyártott vb kikötőket alkalmaztak, amit Angliában gyártottak, és átvontatták a csatornán.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2023-03-23, 08:47   #8 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 22-12-28
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Hami1 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: I. Magyar Betonkenu kupa

Érdekes információ, köszönöm! Hasznos számomra
Hami1 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2023-03-24, 08:29   #9 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 22-12-28
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Hami1 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: I. Magyar Betonkenu kupa

Jó reggelt, szeretnék ajánlani egy olyan oldalt, ahol kaszinó oldal értékeléseket fogsz csinálni. A sportfogadasok (látogatás) oldalon találsz egy listát a legjobb online kaszinó oldalakról. Elmondják, hogyan kell játszani és nyerni. Elmondják neked a legjobb kaszinó bónuszokat. Menj tovább, ha érdekel.
Hami1 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
beton, betonkenu, betonkenu kupa, mapie, sport

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 19:11 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum