Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Társalgó > Általános beszélgetés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-03-03, 14:59   #11 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Ma hallottam

Hello Krisztián!

Igazából a piaci részesedésemet én is az interneten keresztül növeltem és akarom is növelni a jövőben! Igazából vannak titkok, amiket nem fogok elárulni, ahhoz létezik egy internetes marketinggel foglalkozó weblap, fórum!

Véleményem szerint a mai világban az már nem válik be, ha egy cég csinál egy 5 oldalas honlapot, leírja, hogy ők milyen profi és kész! Miért te elhiszed ezt? Szerintem ezt bizonyítani kell! Egy honlapra muszáj, hogy komoly szakmai tartalom kerüljön, mivel így nem csak látogatottságot, hanem szakmai elismerést is szerzel!

Fontosnak tartom, hogy a honlapon legyen: elérhetőségek, publikus telephelyek, referenciák, némi építőanyag ajánló, ilyenek, de itt is létezik titok Nem fogom elárulni, hogy mi a siker titka!

Egy dolgot elmondok, de arra szerintem mindenki rájön magától: ha egy honlapon, vagy hirdetésen keresztül felhívnak, soha se legyél flegma, és mindig sugalld azt, hogy te egy korrekt cég vagy, aki a végén normálisan elszámol minden ügyféllel! (mi pl.: centire lemérünk mindent a legvégén és ha véletlen egy zsák ragasztóval többet vett a tulajdonos, nagyon szívesen visszavásároljuk 100 %-os áron)

Az építőipari szakmunkát egy bizalmi munkának tartom, mivel a tulajdonos a saját házába enged be és ezt megtiszteltetésnek is kell érezni! Legyen az-az ember szegény, vagy gazdag, teljesen tök mindegy!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Krisz (2011-03-03)
Régi 2011-04-16, 08:25   #12 (permalink)
Törzsvendég
 
Brick Packing avatarja
 
Csatlakozott: 11-04-04
Hely: Hódmezővásárhely
Összes hozzászólás: 100
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 16 köszönetet 15 hozzászólással
Brick Packing Vannak jó hozzászólásaiBrick Packing Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Ma hallottam

Üdv Krisztián!
Gábor nagyon jól leírta neked a lényeget!Én még ki egészíteném egy kicsivel!
Nekem mint gyártó nagyon fontosak a forgalmazóim mert őrajtuk keresztül vannak a bevételeim ezét nagyon ajánlatos felrakni őket a weblapomra ezen felül a látogató, érdeklődő láthatja hogy a lakóhelyéhez legközelebb hol lehet meg tekinteni élőben és vásárolni!
A tanácsadás nálam úgy történik az ügyfél meg találja a weblapomon a kapcsolatot azon belül tel számok email és valamelyik kommunikációs csatornán felveszi velem a kapcsolatot ha azonnal nem tudok válaszolni a feltett kérdésre kérek egy vagy két nap türelmet és az alatt én át gondolom a választ utána kért kommunikációs csatornán válaszolok!
Remélem tudtam segíteni!
Üdv Laci/Brick Packing/
Brick Packing nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-09-07, 09:16   #13 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-09-01
Összes hozzászólás: 17
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Yulya Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Ma hallottam

ez a fenti idézet tetszik
Yulya nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-09-12, 18:13   #14 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 11-03-03
Összes hozzászólás: 105
Kiosztott köszönetek: 18
Begyũjtött 16 köszönetet 15 hozzászólással
djarni Vannak jó hozzászólásaidjarni Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Ma hallottam

Idézet:
sbs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nyitok egy új témát olyan dolgoknak, amiket ma hallottatok, mások számára hasznos és nem akarjátok TI sem elfelejteni (később itt megnézhetitek) és mások számára is elgondolkodtató! Szóval ez Einstein-től származó gondolat:

"Egy probléma megoldásához szükséges tudásod nem azonos azzal a tudással amelynek ismeretében okoztad azt."

Ezen érdemes elgondolkodni (köszi Levi)
Csak az 1. hozzászólást olvastam el, és arra szeretnék reagálni.

Idézet:
"A problémákat nem megoldani kell, hanem megelőzni azokat"
mondta: ÉN

Biztos kitalálták ezt már sokan mások is, de én ezt magaménak tartom.

Gyakran olvasni álláshirdetésben: jó problémamegoldó képességgel rendelkező, hatékony munkatársat keresünk.

Ilyenkor kaparon a falat. Hogy lehet az a munka hatékony, ahol csak a problémákat oldják meg???

A hatékony munkafolyamat a problémamegelőzésekkel létesíthető. Ez így lehet, hogy túl egyszerűnek és talán közhelynek tekinthető, de koránt sem az. Egy kis munkamód váltással a munkára szánt időnket akár meg is duplázhatjuk, mert csökkentjük a hibákat, ezáltal nem kell mindig problémákat megoldani. Az idő növelésével pedig bevételünket tudjuk növelni.

Mivel ez egy építkezés fórum, hadd mutassak egy rém egyszerű összehasonlítást.

- Egészséges életmód: olyan életet élni, ahol a betegségeket nem kezeljük, hanem egész egyszerűen megelőzzük a kialakulásukat
- Építkezés: úgy megépíteni a házat, hogy később ne kelljen semmit kijavítani, megoldani, lebontani, újracsinálni, stb..

Azt hiszem, nem kell bemutatmon, hogy rengeteg iparág, szakterület az emberek problémamegelőzésének a hiányára épül. Az egészségnél maradva ilyen az orvostudomány, de még nagyobb erőt képvisel a gyógyszeripar. De mondhatnék autószerelőt, vagy érdemes elgondolkodni azon, hogy mennyi munkája lenne egy kőmüvesnek, ha csak építene, és javítania nem kellene..

Ennyi

Arni
djarni nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának
sbs (2012-04-24), TMónika (2012-04-24)
Régi 2011-09-12, 21:06   #15 (permalink)
Támogató
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 125
Kiosztott köszönetek: 30
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
Isutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenni
Alapbeállítás re: Ma hallottam

Hallottam valahol!

A problémák 80%-ka idővel megoldódik magától.
De azt is figyelembe kell venni, hogy a problémák 20%-a eleve megoldhatatlan.
__________________
Napi cikkek, napi hírek
Isutam nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-24, 16:16   #16 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Ma hallottam

Na egy kis érdekeség. Kitalálta az illetékes minisztérium,hogy virtuális legyen az építési napló valamint fel kivának lépni a lánctartozások elen. Sőt ez a Hir tv mai adása vagy tegnapi. Jó kérdés. Rájátszás?
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-24, 21:43   #17 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Ma hallottam

Idézet:
Glatz Krisztián eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
... Kitalálta az illetékes minisztérium,hogy virtuális legyen az építési napló ...
Hurrá, minden kőművesnek Ipadot!!! Ha már úgyis Retina kijelzős lett és minden szögből látható, legalább nem mondhatnák a melósok, hogy nem látják az építkezésen lévő munkavédelmi bejegyzéseket.

Egyébként nem viccelek. Amióta én is hozzájutottam egy Ipad-hoz állandóan azon gondolkkodom mi mindenre lehetne használni (hogy mire nem azt már sajnos tudom, de ebbe ne menjünk bele), viszont egy építési napló vezetésére tökéletesen alkalmas lenne, ráadásul a beépített fényképezőgéppel, mindent dokumentálni is lehet. Ráadásul tök mobil eszközről beszélünk, szóval mindent meg lehet vele örökíteni és dokumentálni.

Hú már annyiszor leírtam ezt a szót, hogy dokumentálni, hogy arra sem vagyok rest hogy bemutassam nektek hogy dokumentum szkennerekkel foglalkozom főmunkaidőben :-)
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-25, 18:11   #18 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Ma hallottam

Tegnap találkoztam egy építésszel Lőrincen, aki felvetette, hogy miért akarok, ily körülményes feltárást csináltatni, amit szoktam?
Egyébként előírás szerinti.Ma elmentem megnézni a feltárást és gerendáról gerendára lefényképeztem.Csak sikerült feltárni.
Volt olyan szakértői véleményem, amit 1 évvel később újra be kellett adni, mert kézen közön elveszitette minden résztvevő.4 példányban szoktam átadni.Volt, hogy ez is sikerült.A fotó is megmarad legalább egy ideig.
Bírósági ügyeknél perdöntő egyébként a fényképen való rögzités, legyen az hiba, vagy sem.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-25, 19:21   #19 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Ma hallottam

Utána kéne járnom ennek majd mert kiváncsi lettem ezt meddig kell megörizni az új jogszabály szerint. Meg,hogy milyen adathordozon a fényképen kivül mert pair nem lehet ugye! Vélemények!
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-25, 20:06   #20 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Ma hallottam

Emlékeim szerint mintha erre is a 10 év lenne kötelező, bár ezzel a területtel nem nagyon foglalkoztam, és ami feldereng, az elég kaotikus. Volt egy rendelet néhány éve, amiben előírták minden szakértői vélemény, és bizonyos méret fölött minden, kiviteli terv elektronikus beküldését egy archívumba, ráadásul arról is viták voltak, hogy hová kellene küldeni. Elég nagy volt a felzúdulás. Ha jól tudom, a kiviteli tervekre vonatkozó részt törölték, vagy talán a küszöböt emelték. A tervtárakkal kapcsolatban is elég nagy fejetlenségről hallok.
Egyébként épp ma járt nálam egy háztulajdonos, akinek egy 1993-ban engedélyezett tervet vettem elő.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
friss hir


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 18:14 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum