Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Társalgó > Általános beszélgetés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-01-20, 21:20   #21 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-01-09
Hely: Budapest és Zala megye
Összes hozzászólás: 85
Kiosztott köszönetek: 12
Begyũjtött 11 köszönetet 10 hozzászólással
zotya78 Vannak jó hozzászólásaizotya78 Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Ki milyen összeget tart reálisnak családi háza megtervezéséért?

Ha a bővítésről van szó (meglévő épülethez csatlakozik pl a bicikli tároló), akkor a meglévőséget is dokumentálni kell, a tervezett állapotot pedig szintén a meglévő épülettel együtt kell ábrázolni. Ez a tervezés költségében is megmutatkozik, mivel fel kell mérni és fel kell rajzolni azt is ami nem változik (legalábbis ebben az esetben). Természetesen ennek kevesebb a m2-re vetítendő költsége.
zotya78 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-21, 10:44   #22 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Ki milyen összeget tart reálisnak családi háza megtervezéséért?

A saját költség kalkulációnál zotyának volt egy nagyon jó bejegyzése (http://epitkezes.forum.hu/koltsegek/....html#post3139) ami témájában ide is kapcsolódik. Ehhez tennék itt egy olyan kiegészítést amit már amúgy is terveztem, kicsit megmozgatni ezt a témát.
A kezdő kérdés arról szól, hogy milyen összeg reális egy tervezésért. Az ilyen kérdéseknél általánosságban sem szabad elfelejteni a másik oldalt, hogy mit kapsz érte. (Milyen szintű szolgáltatást, milyen kidolgozottságú tervet?) Viszont az építész tervezésnél még két szempontot figyelembe kell venni. Az egyik, hogy az építész tervezés nem kis mértékben esztétikáról, és életmódokról is szól, tehát nem mindegy mennyire tud azonosulni az építész az elképzeléseiddel, vagy mennyire tudod elfogadni az ő ajánlásait. A másik, hogy a tervezés során olyan döntéseket kell hozni, amelyek évtizedes kihatásúak. Ehhez pedig elengedhetetlen egy bizalmi viszony kialakulása.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-23, 10:17   #23 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-01-09
Hely: Budapest és Zala megye
Összes hozzászólás: 85
Kiosztott köszönetek: 12
Begyũjtött 11 köszönetet 10 hozzászólással
zotya78 Vannak jó hozzászólásaizotya78 Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Ki milyen összeget tart reálisnak családi háza megtervezéséért?

Ez így van István. A bizalmi viszony fontos, és ez oda-vissza igaz. Hallottam olyat, hogy az építész meghallgatta az építtetőt milyen elképzelései vannak otthonával kapcsolatosan, aztán legközelebb az építész hozta a kész engterves doksit. Persze köze nem volt a tulaj által kértekhez.
A másik személyes tapasztalat is már egyben, amikor azzal hívnak fel, hogy kellene egy építési engedély, tervezni nem kell, csak rajzoljam már föl és írjam alá. Mennyi lesz?
Hát ettől ki tudnék futni a világból, de nyugodt ember vagyok és pozitívan állok azért hozzá, hátra tudok rajta segíteni, ha valami nagyon nagy butaságot szeretne.
Abban az esetben viszont ha azt látom, hogy nem partnerként viselkedik, hanem csak egy szükséges rossz láncszemnek tart, és mindenáron ragaszkodik valamihez ami nem jó, a saját butaságaihoz ragaszkodik, akkor nincs értelme együtt dolgoznunk.
zotya78 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-23, 13:12   #24 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Ki milyen összeget tart reálisnak családi háza megtervezéséért?

Általában ezek az emberek, akik műszaki rajzolónak tekintik az építészt, szoktak a legjobban meglepődni, hogy ki kell elégíteni bizonyos előírásokat ("a saját telkemen azt építek amit akarok"), és ráadásul még a szerkezeteknek is vannak műszaki problémái. Az elképzelések végén pedig következik a "mi kerül ennyibe azon a pár vonalon?" kérdés.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-23, 17:08   #25 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Ki milyen összeget tart reálisnak családi háza megtervezéséért?

Hát sok az ilyen ember István, én már 21 évesen nem lepődöm meg ezen a mi került ennyibe kérdésen

Ma leültem egy kicsit rajzolgatni, tervezni. Elképzeltem egy dombot, elkezdtem rá vonalakat húzni és az egy dolog, hogy elképzelem magam előtt az álom épületet és mondjuk összegyűjtök prospektusokat, hogy nekem ez kell, de nem olyan egyszerű Ahhoz, hogy úgy nézzen ki, ahogy én gondoltam, elég kemény beton felületek kellenek, aminek már gondolkodni kell majd a hőszigetelésén és természetesen azon, hogy az hogy fog ott kinézni Modern mediterrán stílusban gondolkodom (megtaláltam így hívják a stílust, amit tudtam, hogy mi, de nem tudtam a nevét)

Avagy a mai pár szösszenetes rajzolásom után minden tiszteletem a tiétek építészeké. Tudom, hogy én is egyszer építész diplomával fogok rendelkezni, de lehet, hogy maradok ezzel a papírral kivitelezőnek
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-23, 19:31   #26 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Ki milyen összeget tart reálisnak családi háza megtervezéséért?

Ne ijedj meg Gábor! Kitartás!
Kellő kitartással bele lehet tanulni. A tervezéssel is az a helyzet, mint bármi más tevékenységgel. Az alapoknál kell kezdeni, és fokozatosan megtanulni. Mindenesetre neked lesz egy nagy előnyöd, ami sajnos egyúttal hátrány is. A szakmai tapasztalat. Te már tudod mi zajlik az életben,és mi az amit meg tudsz, meg lehet csinálni. Sajnos amit bent tanítanak az néha ellent mond ennek, tehát nem könnyű a tanulás. Viszont biztos lehetsz abban, hogy amit megtervezel, azt meg is lehet valósítani. Az elmúlt fél évben két olyan tervvel volt dolgom, amire tervtanácsi dicséretet, meg mindenféle kerületi zengedelmeket adtak, csak a megvalósítással van gond. Az egyiket teljesen újra terveztük, mert a költségvetés az kiindulás 2,5-szerese lett, (pl: egyetlen kivitelező sem mert árat írni a zsaluzásra), a másiknál azt nézzük, hogy lehet reális módon megvalósítani (pl: a lépcsőházi ablak minden extra megjelenés nélkül anyagáron 1 millió) Természetesen két családi házról beszélünk.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-23, 19:32   #27 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-01-09
Hely: Budapest és Zala megye
Összes hozzászólás: 85
Kiosztott köszönetek: 12
Begyũjtött 11 köszönetet 10 hozzászólással
zotya78 Vannak jó hozzászólásaizotya78 Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Ki milyen összeget tart reálisnak családi háza megtervezéséért?

Várom továbbra is mindenki véleményét a témával kapcsolatosan.
Ki mennyiért terveztette meg családi házát, illetve mennyit fizetne ki egy építésznek, mondjuk egy 100 m2-es földszintes családi ház megtervezéséért?
zotya78 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-24, 22:29   #28 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Ki milyen összeget tart reálisnak családi háza megtervezéséért?

Zotya én megmondom neked a frankót 2 kilót + áfát adnék 100 m2-ért neked

Hát van nálunk ilyen építész tanár, aki lehet az életében csak a 2 hét kötelező gyakorlaton volt kint építkezésen... Sajnos úgy eléggé elvan szállva:S Néha az aulában látom a terveit és hatalmas beton felületek minimál stílusban...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-25, 09:52   #29 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-01-09
Hely: Budapest és Zala megye
Összes hozzászólás: 85
Kiosztott köszönetek: 12
Begyũjtött 11 köszönetet 10 hozzászólással
zotya78 Vannak jó hozzászólásaizotya78 Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Ki milyen összeget tart reálisnak családi háza megtervezéséért?

Ha terveztetni szeretnél keress meg, ennyiért megcsinálom
zotya78 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2011-01-31)
Régi 2011-01-31, 13:53   #30 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-01-09
Hely: Budapest és Zala megye
Összes hozzászólás: 85
Kiosztott köszönetek: 12
Begyũjtött 11 köszönetet 10 hozzászólással
zotya78 Vannak jó hozzászólásaizotya78 Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Ki milyen összeget tart reálisnak családi háza megtervezéséért?

Várom továbbra is mindenki véleményét a témával kapcsolatosan.
Ki mennyiért terveztette meg családi házát, illetve mennyit fizetne ki egy építésznek, mondjuk egy 100 m2-es földszintes családi ház megtervezéséért?
zotya78 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 01:10 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum