Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Társalgó > Általános beszélgetés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-01-09, 22:51   #1 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás Mivel vagy éppen elfoglalva?

Sajnos mostanában elfoglal egy nem az építőiparral kapcsolatos ügy, ezért vagyok itt ritkábban. De remélem ez hamarosan lezárul.... most még ne kérdezzétek mi az, elég legyen annyi, hogy ügyvédi felszólítással kezdődött
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-10, 16:10   #2 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Mivel vagy éppen elfoglalva?

Á szóval titok, de komoly ügy:S Sajnos az nekem is kijár:S De nem lehet mit tenni, csinálni kell.

Ha már a témacím végén ott a kérdőjel, szerintem ismerkedjünk kicsit építőipari témán kívül, vagy együtt összevonva, igazából mindegy, csak beszéljünk

Ti mivel foglalkoztok mostanában? Mi a hobby? Ha SBS engedi, tudom, hogy nem éppen releváns, de egy fórum szerintem közösséget is alkot.

Tudjátok, hogy én elég fiatal vagyok, főleg az építőipari szegmensbe. Mérnöknek tanulok, a felfogásom és apukám halála rávitt, hogy magamnak teremtsek meg mindent. Mindig is az volt, hogy tovább viszem a családi hírnevet és tovább építem a karriert. Ez nekem nagyon fontos és egyszer szeretném, ha országosan elég komoly márkának számítana a mi munkánk.

Hobbim az interneten történő reklámozás. Rendkívül érdekes szegmens, véleményem szerint aki az interneten pár komoly kulcsszóra az első pár helyezést eltudja érni, akár multi méretűvé is tud fejlődni. Ezt a dolgot komolyan is veszem, folyamatosan próbálok fejleszteni.

Ezek mellett szeretem a mezőgazdaságot, érdekel is a téma, ezért a múltévi nyarat továbbfejlesztve ebben az évben igazi gazdaságot fogok kialakítani. Sok embernek tudok ezzel idénymunkát teremteni, ráadás növelem a magyar agrárgazdaság értékét is.

Harmadik mániám az autók, motorok, száguldás Természetesen tudom, hogy családi házakat nem lehet felvállalni fullos audival, mivel itt Mo-n ferde szemmel néznek a luxusautó tulajdonosokra. Ezért szigorúan csak 5-10 éves terepjáró, vagy 0-5 éves zárt kisbusz...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-10, 18:19   #3 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Mivel vagy éppen elfoglalva?

Én a telefonos asztrológiai tanácsadást végzem, mostanában.Ez napi 8-9 óra.
Behajtom a társasház egyik lakóján a közös költséget.Sajnos nyáron volt egy csőrepedésünk 300eft.víz folyt el.
A másik szomszédot azért jelentettem fel, mert a kutyája megharapta a lányomat szombaton, oltás nélkül, ráadásul.
Meg a két peres ügyemet kell intézni.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-10, 19:38   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Mivel vagy éppen elfoglalva?

Nálam szerencsére találkozik a hivatás és a hobbi. Az építészet és a számítástechnika mindkét kategóriában benne van. Nehéz elhatárolni, hogy mikor melyik sávon járok. De most épp a fellendülésre számítva a honlapot fejlesztem, az új Arcadot építem.
A kertben most nincs semmi lehetőség, egyébként meg ha csak lehet szeretek fényképezni.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-11, 21:30   #5 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Mivel vagy éppen elfoglalva?

Akkor Zsuzsa te magyarán közös képviselő is vagy... Látom, hogy nem vmi nagy örömök érnek mostanában Szomszédokat feljelenteni, behajtás, sztem nem vagy a szomszédok kedvence ezért... Nálunk ne aggódj, szeretjük a szakértőket.

István, a te ötletedet hasznosnak tartom, mivel hosszútávon komoly nyereséget tud termelni a reklám...

Kertészkedés, ilyenek kinek jönnek be? Talán Zsuzsa te valami hasonlót említettél!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-12, 07:25   #6 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Mivel vagy éppen elfoglalva?

Sajnos nyáron egy csőtörés volt a kertben, és ennek a kiadásai váratlanul jöttek mindenkinek.
Valóban készülök eladni ezt a lakást és valahova elmenni, mert ez a környék
azért változott , mert a kilencedik kerületből kiköltöztették a cigányokat ide, és ez nagyon rányomja a bélyegét.Itt a mellettem lévő 3 lakásból kettőben cigányok vannak.Az a bizonyos 82 éves hölgy, akit említettem a másik topikban, semmit nem akar fizetni, neki alanyi jogon jár minden.A tház biztosítását is miatta kellett felmondani, egy primitív, analfabéta, és nagyon rosszindulatú személy.Egyébként én nem haragszom rá, nyolc gyereke van, nem az én dolgom kifizetni a számláit.
A másik család meg a kutya kapcsán konfrontálódik, a harapós kutyára jogszabály van, meg az oltási kötelezettségre is.Az a gond velük, hogy nem szocializálódnak és nem is akarnak.A gyerekek nem mennek suliba, cigiznek, alszanak egész nap, éjszaka mulatoznak.Majd a rendőrség felelősségre vonja őket, momentán a lányom járhat oltásokra miattuk.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-12, 16:49   #7 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Mivel vagy éppen elfoglalva?

Adófizetésben a szerzői jogdíj kategória működik még szellemi termékekre?
Akik a lakásukban dolgoznak szoktatok levonni valamennyit a fűtés, villany, telefon, stb címen a bevételből?
És még egy kérdés, Bt kültagja, hogy vesz ki pénzt, ha a munkát ő végezte?
Elszámolás technikája érdekelne.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Carbone74 (2018-11-18)
Régi 2011-01-12, 20:10   #8 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Mivel vagy éppen elfoglalva?

Kedves Zsuzsa!
Szép kérdések, javaslok egy könyvelői egyeztetést, mivel ezek a szabályok még az építőiparnál is gyakrabban változnak.
Amit én sejtek:
A műszaki életben a szerzői joggal próbálkozást feladtam, mert csak az épület kitalálását vehettem bele, a dokumentálást, számítást már nem, és azt is csak alkalmazottként, mert önálló vállalkozóként nem, szóval több volt a nyavalygás, mint a hozam.
A lakásrezsi elszámolásával szerencsém van, mivel külön mérők vannak. Emlékeimben valami olyan szerepelt, hogy a lakásrezsit részlegesen úgy lehetett elszámolni, ha volt egy jól elhatárolható dolgozó terület, és az arra eső költségeket valamilyen arányítással ki lehetett számolni, de lehet, hogy ez változott.
A Bt kültag a munkája után fizetést tud felvenni.
De ez mind csak a szakképzetlen amatör hozzászólása, én könyvelőnek adom oda az egész szörnyűséget.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Carbone74 (2018-11-18)
Régi 2011-01-12, 20:28   #9 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Mivel vagy éppen elfoglalva?

Én is a könyvelővel vitattam meg a dolgokat, a lakásrezsit van aki levon 10-15%-ot, az enyém nem, és a kültag munka sem volt eddig, most egymás után volt két munka, amit a kolléga végzett el.
Alig várom, hogy az evába visszalépjek.Ott dec 21 a szent dátum, az áfa feltöltés ideje, de mivel 1 nappal később küldtem a pénzt kizártak2007-ben.Öt év a büntetés.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-12, 20:46   #10 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Mivel vagy éppen elfoglalva?

Most, hogy beszélünk róla, valamikor hoztak egy olyan szabályt is, hogy az ÁFA elszámolása miatt nem lehet szálát részlegesen elszámolni, és a házi rezsi ilyen költség. Bár lehet, hogy azóta ez is változott.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Carbone74 (2018-11-18)
Válaszol

Címkék
építkezés általánis, hobby, munka, szabadidő

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 12:01 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum