Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Társalgó > Általános beszélgetés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-01-13, 08:02   #11 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Mivel vagy éppen elfoglalva?

Én is könyvelőnek adok mindent, ajánl valamit én meg bólintok, mivel hülye vagyok hozzá. Sajnos meg kell bízni benne.

Ezzel lakásproblémáddal kapcsolatban nem igazán merek mit mondani, mivel bárki olvashatja a fórumot:S Sajnos hasonló nálunk is a helyzet, bár én nagyon jó környéken lakom. A cégünk telephelyén havi szinten volt valamilyen behatolás, meguntam és portást fogadtam. Ha eltűnik valami, a portát fogom felelősségre vonni. Mivel egy utcában van ezzel a rossz (ö) tudjátok Így sajnos ezt kell alkalmazni...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-14, 16:20   #12 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Mivel vagy éppen elfoglalva?

Ma még tovább fokozódott a jogi kalamajka körülöttem, az apeh inkasszót tett a számlámra adóbevallás előtt.Jan 20 az áfa, máj valamennyi az szja, erre mindent leszed.Mi a jogi alapja ennek?
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-14, 17:03   #13 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Mivel vagy éppen elfoglalva?

Ez egy csodálatos helyzet. Velem is eljátszották 2008-ban. Olyan szinten csinálták, hogy lekötött százezerből elvittek harmincat, a többit ott hagyták. Amikor felszabadítottam a maradékot, elvitték a jóváírt kamatot, a többit ott hagyták. Ezekről természetesen utólag, és csak a bank értesített. Amikor utána jártam, kiderült, hogy vagy egy olyan összeg rész (kb 70.000), amihez nem nyúlhatnak, azt meghagyják. Viszont azt a maradékot én sem tudtam elutalni, még nekik sem! Természetesen ebből a maradékból a gázszámlát sem lehetett utalni. Éljen a logika! Ja, és mivel alanyi mentes vállalkozóként tevékenykedem, nincs külön vállalkozói számlám, mindez a magán számlámon zajlott.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-14, 17:38   #14 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Mivel vagy éppen elfoglalva?

Ismerősöm apeh dolgozó és mondta, hogy jogos, egész kis pénzekért lenyúlnak már.
Nekem dec 24-én kellett volna kapni szakértői díjat egy cégtől, aki nem tud fizetni, egy másik 1 éve nem is akar.Lényeg van kinnlévőségem.Most majd áfát is kell fizetni, de mivel az összes lovettámat lenyúlják nem lesz áfára pénzem, annyi mennyi kellene.
Legalább jótanácsot kaptam, hogy kérjek részletfizetést 12 hónapra, addig nem tud inkasszót tenni.
Az benne a szép, hogy nekem a bíróság amire kinyögi a szakértői díjamat a szakállam kinő.A nem fizető ügyfeleimmel max kedves lehetek és mosolyoghatok.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-14, 19:27   #15 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Mivel vagy éppen elfoglalva?

Igen, ez a részletfizetési kérelem segíthet, bár akkor is ráverik a kamatot, de legalább nem inkasszóznak.
OTP-ben hallottam, és talán nálam is megtörtént, hogy néha olyat is csinál az APEH (aki azóta már NAV!) hogy bejelenti az inkasszót, nem tudja levenni az összeget, és másnap törli az inkasszót. Nekem augusztusban nem ment el a gázszámlám, pedig volt elég egyenlegem, és nem tudták megmagyarázni, akkor említették, hogy előfordulnak ilyen "trükkök"
Egyébként felhívom a kisebb vállalkozó kollégák figyelmét az alanyi ÁFA mentességre. Csak arra kell vigyázni, hogy egy évben ne legyen több bevétel mint ötmillió (ez a 2010-es határ). A könyvelőm sokáig meg akart győzni az EVÁ-ról, most már ő is kiszámolta, hogy valahol a bevételi határ közelében van az az összeg ahonnan kezdve az EVA olcsóbb.
Csak azt kell végiggondolni, hogy az EVA több adónemet vált ki, egyebek mellett az ÁFÁT is! Alanyi mentesként viszont az ÁFA, ami nem kis tétel szóba sem kerül. És nincs olyan jogvesztő határidő mint az EVA esetében.
Persze ez jellemzően az anyagmenteseknél játszik, mivel a költségekben fizetni azért kell ÁFÁ-t.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-15, 09:16   #16 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Mivel vagy éppen elfoglalva?

István az evából kidobtak, mert dec 21-én töltöttem fel dec 20 helyett, ennek lőttek még 2 évig.
Egyébként az háborít fel, hogy nem szólnak, egyrészt, másrészt a teljes pénzt leszedi, akár éhen is pusztulhatok, az sem számít.
Állítólag a parlament megszavazta, csak a folyamatos bevételről nem gondoskodnak.
Ha lett volna bevételem, nyilván fizetek, undorító, ami itt folyik.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-15, 16:19   #17 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Mivel vagy éppen elfoglalva?

Nekem is volt Zsuzsa egy hasonló gondom, a kintlévőségem áfáját sajnos be kellett fizetnem. 16 m forint után... Tudod mit csináltam? Rámpakolták az inkasszót, beküldtem a könyvelőm és elmagyaráztattam velük, hogy nem tudom behajtani, ezért nem bírom kifizetni és hajtsák be ők...

Már volt egy általuk üldött műszaki szakértő kint az építkezésen, rámvágtak egy napos javítási munkát... Tegnap elvégezték a srácok, jövőhéten jönnek megnézik és talán 90 napjuk lesz fizetni... Ezek után automat kerül az áfa vagy mi... Nem tudom, de a tulajdonos is nagy büntetésre számíthat, mivel kiakart bújni a számla alól...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-15, 16:45   #18 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Mivel vagy éppen elfoglalva?

Ez az áfa dolog is jó, mert kifizetetlen számla utáni áfa fizetési kötelezettség sokakat csődbe taszít, a Makovecz is többször felemelte a szavát.
A 16 millió után is rengeteg pénz,főként, ha nincs kifizetve.A körbetartozás felszámolása helyett most a kisvállalkozásokat nyúzzák, csontig mindent levehetnek, ha van határidő, ha nincs.Ezt szavazta meg az országgyűlés állítólag.De nekik haví fix fizetésük annyi mint nekem az éves bevételem.Van miből fizetni járulékokat.Nekem, ha két munkám nincs időben kifizetve már csúszok a fizetésekkel.
A szerződést máskor több részletben való kifizetésekre kellene kötnöd, egy -egy szakasz után fizessenek, vagy lelépsz.Minden 4-5 millió után.Akkor menetközben lehet látni tud-e az ügyfél fizetni,vagy sem.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-17, 08:35   #19 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Mivel vagy éppen elfoglalva?

A munkáim 50-50 %-ban van fizetve, sajnos ezt jelenleg 3 helyen buktam be, így összesen ennyi lóvé... mindegy, lassan rendeződik...

Sajnos ahogy látom, jövőhéten megint kell majd fizetnem valamit ezeknek az állambácsiknak (már megint koldulnak), sajnos napok óta nem alszom emiatt, a szerdán muszáj bevállalnom egy olyan melót, amit tudok, hogy márciusban lehet javítanom kellesz, mert fagyás...

Most ezt az egészet lefogom fóliázni, hőlégbefúvóval fogok dolgozni, de még kérdéses...

Idegbetegség maximum:S, de hamarosan jön a tavasz indulhatunk megfele a melókkal!

A fizetési részletek ebben az évben pont a tavalyi okokból változik, felvonuláskor 50 %, eps rakás után 30 és színezés után 20...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-17, 12:35   #20 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Mivel vagy éppen elfoglalva?

Ez megint nagy kockázat, vasárnap jön a hideg.Nem lehet éjjel nappal fűteni.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
építkezés általánis, hobby, munka, szabadidő

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 18:23 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum