Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Társalgó > Általános beszélgetés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-12-18, 08:30   #1 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás Közeleg a karácsony!

Kedves fórumtársak!

A karácsony közeledtével, tudom, hogy nem építős téma, de ha SBS engedi, akár beszélgethetünk is róla!

Bár szerintem én vagyok a fórum legfiatalabb vállalkozója, nálam, illetve apámnál is a leállás mindig december 1-2. hetében volt, egészen február elejéig. Jelenleg ez nem így van, még jövőhéten is megyünk, majd január közepén már kezdünk! Általában ez az ünnep arról szól, hogy találkozunk a családdal, megajándékozzuk egymást, beszélgetünk, általában amire nincs idő, most próbálom pótolni. A két ünnep között rám tör az ötletelések időszaka, ilyenkor az ősszel megtervezett dolgok szoktak borulni, de végül tavaszra mindig megvalósítom. (jelenleg rengeteg honlap van a tervben és még 2 mellékprojekt)

Van olyan év, hogy lakásfelújítás van az ember fejében, hát mit mondjak! Csempéztünk már dec 29.-én Ezek után januárban általában az ötleteim megvalósítása mellett csináltatom a hivatalos dolgokat, elszámolás, múlt év lezárása, könyvelés, saját magamnak statisztika.

Karácsonyi ajándékok: Hú ez nehéz téma. Az én ajándékom nem érdekel, legyen egy szelet csoki, vagy boldog karácsonyt, mindegy, számomra nem ez a lényeg. De ha már a szeretteidet ajándékozod meg, az más. Ebben az évben nem az érték volt a lényeg, főleg, hogy hatalmas kintlévőségem van és egyszerűen nem tudom befele hajtani. Anyámnak egyedi nyomtatott gobelin alapot vettem, tesómnak még nem tudom, hogy mit fogok, barátnőmnek a rég áhított parfümöt! A család többi tagja, úgy mint a tesóm, majd jövőhéten nézelődés közben fog eldőlni Majd kb 2-3 hét múlva magamat megakarom lepni egy komolyabb fényképezővel, ebben majd SBS kolléga segítségét kérném

Ti hogy álltok a karácsonnyal, mit terveztek, hogyan történik, dolgoztok-e ebben a pár nap szabadságban...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának
hyper (2010-12-18), sbs (2010-12-18)
Régi 2010-12-18, 09:09   #2 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-19
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 103
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 8 köszönetet 8 hozzászólással
Mcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenni
Üzenetküldés MSN-en keresztül Mcclode részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Mcclode részére
Alapbeállítás re: Közeleg a karácsony!

Hát az idei karácsony az szegényes lesz szinte csak a lányom kap ajándékot.Tavaly még a két ünnep között is dolgoztam Pécsen csináltunk egy fűtést,idén már leálltunk nincs mit csinálni.Ja Gábor nekem volna egy komoly fényképezőm ha érdekel eladó.
Mcclode nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-18, 09:17   #3 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Közeleg a karácsony!

ez igazán szép topic és miért ne engedné meg sbs hogy ilyenről legyen szó , hisz ezis a mindennapunk része eztis 1 fedél alatt 1 jól szigetelt és szépen kivitelezett házban töltjük, tehát igenis itt a helye az építkezési fórumon
munka karácsony, nekem ez mindig erősen összefonódott, valahogy mindig ilyenkor a kicsitt több időmet egyben otthon töltve állok neki valami projectnek, konyha mosogatópult átalalkítása, új konyhabútor, és sorlhatnám, idén új előszobát szeretnék, az új otthonomban, de rájöttem hogy eszméletlen munka, igy csak a beépített szekrény váz szerkezetét készitem el, + azitt lévő nyilászárót szedem ki a falból és kis vakolás kartonozás aprócska glettelés és festés lesz (csak, hogy maradjunk az építkezésénél)
teát az én karácsonyom úgy zajlik , hogy hú ajándékok már majdnem megvannak a kedvesemnek az álltalam kézzel készített ajándékával foglalkoztam tegnap is meg ma és holnap is ez lesz a főbb dolgom, 20 perc és mennem kell dolgozni még ma is :S szerdán leállunk 1 hátre és január elején már mehet a buli újra erős, pörgös de leginkább a munkarendem miatt nagyon nehéz az új munkám, az ügyeim egyáltalán nemtudom elintézni , így az ajándékok is nehézkesen kerültek a csomagolópapírjaimba, de megoldottam
tervek jövőt illetően, szerintem minden ember fejében születnek , ha maradunk a felújításoknál, a környezetünknél, akkor bejárati ajtó, konyhába 1 +ablak, amire még mindig keresem a megfelelőt, honnét vegyem, és menyit érdemes rá szánni! (választ ég ez ügyben nem kaptam) kertépítés konyha festés, csempézés és sorolhatnám, ennek ez a módja rendje, ez hajt minket előrébb és ez ad értelmet sok-sok dolognak körülöttünk
magamat 1 olasz nyereggel ajándékoztam meg azonban majd csak ha száraz és enyhébb idő lesz akkor kerül ki a szép fehér dobozából és ekkor lesz tesztelés alá vetve
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-18, 10:02   #4 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Közeleg a karácsony!

ööö hyper mármint a lovakhoz használt nyereg jaaa vagy a biciklihez. Hirtelen elgondolkodtam, hogy te lovagolnál? Miközben azért napi jó pár km-t letekersz.

Azért úgy látom, hogy aki szeret építeni, barkácsolni, annak is hasonlóan történik a karácsonya... Nálunk is mindig így volt, hogy otthon volt a meló

A jövő évről pontosabban, majd egy másik topikban!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-18, 10:07   #5 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Közeleg a karácsony!

A két kolléga hozzászólása nagyon jól tükrözi szakmánk jelenlegi helyzetét. A rádióban azt hallottam, hogy még mindig csökken az építőipar termelése.
Mi apránként most kezdünk készülni az ünnepekre, mivel elég zűrös hetek voltak az utóbbiak. Régóta húzódó ügyeket sikerült végre befejezni. Én is azt látom, hogy akinek sikerül munkát megcsípnie, az dolgozik ameddig lehet. néhány éve itt a közelünkben láttam olyan társasház építést amivel dec 29-től jan 02-ig tartott a téli szünet.
Egyébként én is Gáborhoz hasonlóan régóta húzódó elképzelések megvalósítását tervezem az ünnepek között, és figyelembe véve, hogy aki építkezni akar, az általában a munkaszünetek idején keresgél, az elérhetőségünk folyamatos.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-18, 13:20   #6 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Közeleg a karácsony!

Mindenkinek Áldott Karácsonyt kívánok.

Amikor szabadidőm engedi egy könyvet írok, az időfizika az egyetemes építészetben, Kr.utáni évektől, 1500-as évekig vagyok kész jelenleg, illetve ezt javítgatom.
Olyan fejezetek lesznek benne, mint a rovásírásunk az építészetben, Árpád kori épületeink, a kör alakú templomok rezonanciái, mit jelentenek a rózsaablakok osztásai, a Teremtés szöge a templom tornyainkon, gótika jelesebb épületeinek szimbólumkészlete, stb.

Békét, nyugalmat Mindenkinek.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-18, 14:00   #7 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Közeleg a karácsony!

Kedves karácsonyt kívánóknak Boldog Karit!

Hu Zsuzsa! Én még 3 évig leszek valószínű egyetemista! Kérlek szépen, hogy ne tegyétek be ezt a könyvet a tananyagba Nagyon furcsán hangzik
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-18, 15:11   #8 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Közeleg a karácsony!

Ez a tananyag, ami igen ősi tudást elevenít fel, látható mindenhol a régi szép épületeken a Parlamenttől kezdve minden falusi templomig bezárólag, csak sehol nincs elmagyarázva, a jelentése.
Makovecz Úr is ezeket a falakat döngeti és a tanítványai is.
Az arabok az 1400-as években ösztönösen alkalmazták, ma matematikusok tanulmányozzák a girih törvényszerűségeit, Penrose csempe a neve.
A múlt század elején akik terveztek, mind ismerték, ezért lettek nagy építészek, mert az embereknek tudat alatti ismereteket mozdít meg, ha egy szép épületet látnak, csak nem igazán tudják már, miért szép.
Ezeket érdemes alkalmazni, mert rezonátorok, tér rezonátorok és jó ott lenni, abban az épületben, aminek a rezgése harmóniában áll a Teremtéssel.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-18, 16:54   #9 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Közeleg a karácsony!

Boldog karácsonyt igy előre is mindannyiotoknak!!!
Ugyanmár Gábor.... ha a szőke vizilovakról nyitsz itt egy új topicot azt is elnézzük neked :-))))

Nálunk az asszonynak laminált lapot vettem a nappalijába, mert szt szerette volna.... haha tényleg elég építőiparos a karácsony nálunk is. Lakásfelújítunk, nem unatkozunk sosem.

A gyerekek is fognak ajándékot kapni természetesen, de hogy mit persze nem irom, le mert még rátalálnak :-)))

Komolyabb fényképezőgép???

Nálam a komoly fényképezőgép a digitális tükörreflexest jelenti cserélhető objektívvel. A többi nem komoly csak jó lehet. Itt a márkák:

Nikon - drága a jó alapgép, sok objektív van hozzá
Canon - Mint az előző
Pentax - szerintem ár/értékben ez nagyon jó (ez van nekem is (KB-10), viszont nincs nagyon gyári objetív kínálata.

A többit felejtsd el.... Sony: nem egy fotómárka, Olympus: nincs hazai márkaszervíz, Kodak: nem gyárt ilyen kategóriát.

Ha én lennék TE nem kapkodnám el, hanem figyelném az akciókat mostantól, a Nikonra és a Canon-ra.

Az objektiveknél a legfontosabb a fényerő. Ez úgy érthető meg leginkább, hogy minnél nagyobb a fényerő (kisebb a viszonyszám) annál több természetes fény jut át a lencséken keresztül, igy sötétebb körülmények között is tudsz vele jó képet csinálni. Ez a beltéri fotózásban nem mindegy ám.

Viszont ezzel az egésszel az a baj, hogy DRÁGA, NEHÉZ, FÉLTENI FOGOD és még sorolhatnám.... de ez van a hobbyval, nem az ára a fontos, hane,m hoyg örülj neki. Én a 40. szüllinapomra leptem meg magam a Pentax-al, bár mostanáben ritkán használom.

Na de nem is irók erről többett.... mert még csökkentem a fórumunk relevanciáját

Közben a karácsonyról is jutott eszembe, hogyan tudnék még másokon segíteni, igy elindítottam egy fórumot álláskeresés, állásajánlat témakörben.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-18, 17:55   #10 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Közeleg a karácsony!

SBS-től kérdezem, hogy a lapot a facebookon ajánlhatom az ismerőseimnek?
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2010-12-18)
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 07:45 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum