Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Társalgó > Általános beszélgetés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-11-09, 21:21   #1 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás Melyik a kedvenc munkád az építkezésnél?

Egy családi ház építésénél nagyon sok olyan feladat van, amit egy vállalkozó szellem (lásd Hyper, meg hát...én is) maga csinál meg. Természetesen lehet ezek között olyan amihez van kedvünk, és van olyan amihez nincs, de mégis megcsináljuk.

Kedvenc munkának azt nevezem amit
  • élvezettel csinálsz amatőrként is
  • jól is tudod csinálni
Az én kedvenceim:
  • Villanyszerelés, betonozás, burkolás

És van amit utálok:
  • Festés, mázolás (de hogy miért nem szeretem ne kérdezd...)
Na és nálatok ez hogyan néz ki? Kinek mi a kedvenc "házimunkája"?
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-09, 21:40   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Melyik a kedvenc munkád az építkezésnél?

Szerintem, ha megszavaztatod, a pipere takarítás kapja a legtöbb szavazatot
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-10, 07:02   #3 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Melyik a kedvenc munkád az építkezésnél?

Kedvenc: Gipszkartonozás, szigetelés, apró dolgokkal motyózás: pl kávákkal, homlokzati díszítő elemekkel való bűvészkedés. (dísztégla díszítés)

Utálom: kemény fizikai földmunka, alapásás,

Általában azt amit nem szeretek csinálni, egyszerűen nem állok be, ezért vannak az alkalmazottaink. A kedvenceim közül meg vannak olyan dolgok, amikkel órákat elbírok szórakozni. Nem azért, mert olyan lassan csinálom, hanem addig megyek, amíg tökéletesnek nem látom. Ha valami szúrja a szemem, addig csinálom...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-10, 08:01   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Melyik a kedvenc munkád az építkezésnél?

Én a saját, itthoni építkezésünkön elég sokat "kipróbáltam", és amit csináltam, az tetszett is.
Ezeket csináltam:
alapásás, betonozások, zsaluzás, vasszerelés, vízszigetelés, hőszigetelés falazás, ablak beállítás, tetőablak elhelyezés, tetőfedés, bádogozás, lakatos munkák, egy kevés asztalos munka, burkolás, festés, vízvezeték (még horganyzott), stukatúr nádazás, üvegtégla fal, elektromosból csak a szerelvényezés
amit nem is próbáltam:
vakolás
ami tetszene, de nem csináltam:
tető ácsmunka
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-17, 21:42   #5 (permalink)
Szakember
 
papesz28 avatarja
 
Csatlakozott: 11-02-08
Hely: Ajka
Összes hozzászólás: 188
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 32 köszönetet 32 hozzászólással
papesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé száll
Üzenetküldés MSN-en keresztül papesz28 részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül papesz28 részére
Alapbeállítás re: Melyik a kedvenc munkád az építkezésnél?

Bár én csak anno Apuval építkeztem otthon , de kedvenc munkáim vannak nekem is:
- egyértelműen a csőszerelés, élvezem ha a csövek több sorban párhuzamosan futnak, meg egy kész gépház, is számomra egy élmény
- Ácsokkal is sokat dolgoztam , és ha hívnak ,akkor most is szivesen megyek hétvégén , kb 25-30 tetőn túl vok, és nem segédmunkás szinten , hanem rendesen kivettem belőle a részem
-a gipszkartonozás, tetszik, hogy a falból polcok állnak ki, vagy üregek bújnak meg, mennyezetnél több réteg, stb. kreatív dolog, és engem ez vonz
-néha rám jön, akkor jöhet bármi kemény fizikai munka, egy kis mozgás jót tud tenni az embernek,ami nem szokványos mindennapi tevékenységgel jár
-és szeretek minden olyan munkát , ami az agyamat is megtornáztatja ,szeretek számolni, kalkulálni, rajzolni , tervezni

amit nem szeretek az a pepecs munka , halálom ha vmi nem megy, ha tötymörögnek mellettem , nem halad minden úgy ahogy annak mennie kéne, egy picit türelmetlen vok
__________________
http://www.hydrovidra.hu/
Alternatív megoldások, megújuló energiák, innovatív épületgépészet
papesz28 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-19, 18:09   #6 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-02-16
Hely: Tapolca
Összes hozzászólás: 84
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 11 köszönetet 11 hozzászólással
Norbi01 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Melyik a kedvenc munkád az építkezésnél?

Egyértelműen reménytelen helyzetből felhozni valamit olyan szintre amit senki sem gondolt volna.
Ezalatt szervezési és konkrét fizikai munkát is értek.
Egy abszolút rom kőépületből szűk 1hónapos határidő alatt tető alá hozni egy házat.
Boltíveket zsaluzni külső főfalon 4db 2m hossz feletti 50-60cm es falakon szabadkéményes dongaboltívet zsaluzni egyik oldalán bontott fagerenda támasszal falazni (előtte még soha).
Ugyanezen a házon térdfal helyett 60*30as magas koszorú készült.
Ezek igazi kihívások a valóságban nagyon jó érzés mikor minden sikerül ilyen helyzetben.
Következő a dryvitozás, sajnos mai napig sokan azt mondják 1800/m2 munkadíj nehéz jó minőségben ennyiért.
Norbi01 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-11-12, 20:08   #7 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Melyik a kedvenc munkád az építkezésnél?

Nálam a vilanyszerelés,vizszerelés, lakatos munkák. Gépészkedni imádok. A festés szó szó. Amit nagyon utálok az a burkolás. És a takarítás meló után.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
betonozás, burkolás, villanyszerelés

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 11:12 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum