Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Társalgó > Általános beszélgetés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-09-20, 13:48   #1 (permalink)
Új tag
 
szandra avatarja
 
Csatlakozott: 10-09-20
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
szandra Van már jó hozzászólása
Üzenetküldés Skype™-on keresztül szandra részére
Alapbeállítás palyazat

udv mindenkinek! Egy olyan keressel fordulnek feletek, hogy nem tud-e valaki epitkezesi palyazat mintat mutatni nekem? Eleg surgos lenne, remelem tudnak segiteni. Elore is koszonom, szandra
szandra nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-20, 14:07   #2 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: palyazat

Hát elsőre nem találtam, de konkrétabban miről lenne szó? Ez egy családi ház építése amire TE pályázol? Vagy esetleg más?
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-20, 14:25   #3 (permalink)
Új tag
 
szandra avatarja
 
Csatlakozott: 10-09-20
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
szandra Van már jó hozzászólása
Üzenetküldés Skype™-on keresztül szandra részére
Alapbeállítás re: palyazat

Igen, ez egy családi házhoz lenne pályázat. Sajnos én sem találtam eddig semmit.. Ezért gondoltam érdeklődöm itt.
szandra nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-20, 15:10   #4 (permalink)
Új tag
 
szandra avatarja
 
Csatlakozott: 10-09-20
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
szandra Van már jó hozzászólása
Üzenetküldés Skype™-on keresztül szandra részére
Alapbeállítás re: palyazat

egeszen pontosan egy olyan palyazatrol lenne szo, amit en mint vallakozo egy epito ipari ceghez be tudok adni. Minek kene szerepelnie ebben a palyazatban, egyaltalan hogy nez ki egy ilyen palyazat stb...
szandra nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-20, 16:29   #5 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: palyazat

Amig valamelyik szakavatott kolléga ideér,addig is:

Általánosságban egy pályázatnak tartalmaznia kell:

Alapadatok:
Rögzíteni kell egyes, a pályázó vállalkozására vonatkozó alapadatokat, valamint a teljes projekt (és nem az egyes képzések) kezdő és záró dátumát.
Finanszírozással kapcsolatos kiadások
Ebben a lépésben kell megadni a költségeket, tervezett kiadások, stb
A pályázati munkával kapcsolatos részletes információk
A munka folyamatának pontos részletezése, rajzok, látványtervek, stb.
Összesítés
Rövid összefoglaló a projectről és hogy miért ez a legjobb pályamű.

Sajnos kész pályázatokat nemigen találni a neten.... főleg nem építőiparit
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-20, 16:37   #6 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: palyazat

Amúgy most hogy jobban utánajártam a neten megállapítottam, hogy ezt nem NEKED kell kitalálni. A pályázat kiirásakor a pályázat kiirójának pontosan meg kell határoznia hogy MI szereplejen a pályázatban.
Ezt már csak ki kell tölteni, illetve leirni magát a pályaművedet.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-20, 20:19   #7 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: palyazat

Idézet:
szandra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
egeszen pontosan egy olyan palyazatrol lenne szo, amit en mint vallakozo egy epito ipari ceghez be tudok adni. Minek kene szerepelnie ebben a palyazatban, egyaltalan hogy nez ki egy ilyen palyazat stb...
Elnézést, de én is úgy érzem, hogy itt valami félreértés van. Először azt tisztázzuk, hogy mi történne a családi házzal, és te mit szeretnél elérni a pályázattal, tehát mi a cél?
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-23, 17:21   #8 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: palyazat

Ma két különböző társasház kezelővel beszélgettem, egymástól függetlenül, két különböző kerületből. Mindketten több tucat épületet kezelnek. Mindketten arra panaszkodtak, hogy az önkormányzattól olyan híreket kaptak, hogy jövő évben ne számítsanak semmilyen pályázati támogatásra.
Szerintetek mikor lesz ebből fellendülés az építőiparban?
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-24, 14:06   #9 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: palyazat

Szerintetek mikor lesz ebből fellendülés az építőiparban?
Hát ha nem lesz Zöld bank, akkor sosem. Bár véleményem szerint nem csak a politika és a válság tette tönkre az építőipart, hanem a számlanélküliség és a sok alávállalós ember, aki lehet, hogy életében nem rakott falat. És még nem is említettem a korrupciót, miszerint nem a legolcsóbb ajánlat viszi a melót, hanem a barátok és a nyalisok. (Régen pont így egyezkedtek a vállalkozók, hogy megbeszélték, pár ezerrel olcsóbban ajánlottak valamit, majd ő nyerte. Ezt a segítséget pedig egyszer visszaadták.

Bevallom az őszintét, hogy nagyon haragszom az ilyen alávállalok féle vállalkozókra, mivel ők vitték le az árakat drasztikusan. Vasárnap reggel felhív engem egy érdeklődő, hogy fel kéne újítani a házát. Mondom oké, elmegyünk felmérjük, kiajánlunk és utána megcsinálhatjuk. De ebben az évben már nem színezünk. A lényeg a lényeg az, hogy rákérdezett mennyibe kerül /m2, így színezés nélkül, de állványozással együtt a szigetelés. Elkezdtem mondani tételesen a tarifáinkat, majd egy összegben is megemlítettem (én hülye). Ő pedig azt mondja, hogy neki a szomszédjában dolgozik egy kivitelező és cakk-pakk 2 ezerért vállal anyaggal együtt mindent a házán. Én pedig azt kérdeztem, hogy ez hogy lehetséges? Na most ha ez az anyag lopott és semmi forintjába nem került, akkor még mindig nem tudott beállványozni ez a kivitelező. Kivéve akkor, ha számla nélkül és garancia nélkül dolgozik. Mi az árainkkal együtt vállaljuk az 5 év garanciát is, ráadás országosan elég versenyképes árakon dolgozunk.

Mi a véleményetek erről?

Bocsi Szandra, hogy eltértem a témáról, de István levelére reagálnom kellett. Nagyon bosszant az ilyesmi. A te kérdésedre válaszolna lakásépítős pályázat volt nem régiben, de csak akkor, ha A+ energiaosztályú házat építesz. Ez ha jól emlékszem, akkor maximum 3 millió Ft értékben...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-24, 14:13   #10 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: palyazat

Idézet:
Gábor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

... Ő pedig azt mondja, hogy neki a szomszédjában dolgozik egy kivitelező és cakk-pakk 2 ezerért vállal anyaggal együtt mindent a házán. Én pedig azt kérdeztem, hogy ez hogy lehetséges? Na most ha ez az anyag lopott és semmi forintjába nem került, akkor még mindig nem tudott beállványozni ez a kivitelező. Kivéve akkor, ha számla nélkül és garancia nélkül dolgozik. Mi az árainkkal együtt vállaljuk az 5 év garanciát is, ráadás országosan elég versenyképes árakon dolgozunk.
.
Szerintem ez valahol megérdemelne egy önálló téma nyitást
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 22:56 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum