Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Társalgó > Általános beszélgetés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-06-06, 15:02   #11 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-06-06
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
krixkrax Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Tisztességes vállalkozás mozgalom

Nagyon jó téma. Remélem, lehetséges egyben arról is írni, hogy kik azok a tisztességtelen vállalkozók, akiket mindenféleképpen érdemes elkerülni. A 22. kerületben sok sorházat és családi házat épít egy vállakozás akikkel kapcsolatba léptem. Én sokfelé érdeklődtem, és a tapasztalatok alapján mindenképpen az elkerülendők listájára került nálam. Egy ismerősöm is befürdött vele, sokminden nem működik a lakásában és hiába a szerződés szerinti több éves garanciális időszak, a cég nem hajlandó semmit sem kijavítani, úgyhogy vagy felvállalják a pluszköltséget és maguk javítanak ki mindent, vagy ügyvédhez fordulhatnak, ez utóbbinak meg ugye mindenki tisztában van a költségvonzatával, és a valószínűsíthetően nem kellemes szájízű végkifejletével...
Tehát mindenki kerülje el az ilyen cégeket, vagy a nevükhöz kapcsolódó üzletkötéseket.
krixkrax nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-06-06, 19:36   #12 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Tisztességes vállalkozás mozgalom

Krixkrax-nak
Szerintem ez nem vezet sehova. Ezzel könnyen bele futhatsz egy rágalmazási perbe. Az, hogy a vállalkozó rossz azt ki dönti el? Milyen kritériumok alapján? Az aki ideír? Komolytalan.
Aki ügyfelekkel foglalkozik az ugyan így minősíthetné a megrendelőket.

Én meg csinálok egy weblapot a link megrendelőkről. Az sem lesz kicsi:-) Hogy ki a link? Azt én fogom megmondani, csakhogy a demokrácia érvényesüljön!:-)
Engem még magyar vállalkozó nem vágott át. Igaz többet nem fizettem ki a sz@r munkára hivatkozva. Megbeszéltem velük és azóta sem problémáznak. Akkor most én felkerülhetek a rossz megrendelők listájára?

Utoljára módosítva: Wattocsak által : 2011-06-06 19:37 Oka: pontosítás
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-06-08, 23:19   #13 (permalink)
Fórumtag
 
Csatlakozott: 10-05-18
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 59
Kiosztott köszönetek: 8
Begyũjtött 7 köszönetet 7 hozzászólással
szita Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Tisztességes vállalkozás mozgalom

Idézet:
Gábor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok! Istenigazából pár hete gondolkodtam ezen a tisztességes mozgalom dolgon! Nem hülyeség, ha tényleg tisztességes is az a cég! Szerintem, ha megvesszük a logo-t, hogy mi tisztességesek vagyunk, azért még egy nem biztos. Kicsit középkori büntetőcédula érzésem van ettől... Mármint pénzért minden bűnöm alól feloldozható vagyok...
Igen, én is így látom, az ötlet jó a kivitelezés viszont még nem az igazi, Talán a tagdíjért kellene egy kis ellenőrzést végezniük és csak egy scriptet berakni az oldalba, ami ha "true" megjelenik a logó kép, ha "false" akkor meg egy másik szégyenítő kép
__________________
Szitányi Villanyszerelés
szita nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-06-12, 21:25   #14 (permalink)
Támogató
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 125
Kiosztott köszönetek: 30
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
Isutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenni
Alapbeállítás re: Tisztességes vállalkozás mozgalom

Idézet:
sbs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nos, mindenesetre én ezt a témát már most kiemeltem, azaz mindíg elől fog szerepelni a listában amíg van rá igény, és remélem ez sokáig igy lesz. Aki gondolja ha már csatlakozott itt is jelezheti, hogy mindenki lássa.

A szelekciót fontosnak tartom, Igazából egy önnmagát ellenőrző társaság működhet az alapelveinek a legjobban megfelelően.
Egyetértek sbs-el! Ha létrejön egy ilyen társaság, a legjobb, ha egymás segítése az alapelv. Az alapelveknek nem megfelelő vállalkozást, egyszerűen kizárják, vagy fel sem veszik a soraikba.

Nyilván több út is vezethet az áhított célhoz. Részemről is sok sikert kívánok az oldalhoz. Tudjuk meg kik játszanak tisztességesen a palettán!
__________________
Napi cikkek, napi hírek
Isutam nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-06-13, 13:16   #15 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Tisztességes vállalkozás mozgalom

Tisztességesen elvégezni egy munkát, reális árakon, garanciával-ez a normális.
Aki ezeket az erkölcsi szabályokat nem képes betartani, remélhetőleg kiesik a rostán.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-08-05, 08:34   #16 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-08-02
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Csillu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Tisztességes vállalkozás mozgalom

Sziasztok!

a másik felét is jó lenne valahol ingyenesen ellenőrizni. Tisztességtelen vállalkozók ugyanis ebben az iparban vannak bőven. A www.e-cegjegyzek-en is lehet infókat lehívni, de ott már csak az látszik, ha valaki ellen felszámolást vagy inkasszót nyújtanak be. Az pedig már az utolsó lépés. A férjemmel mi is kénytelenek voltunk a végrehajtásig jutni egy csaló cég ellen., aki a kifizetett építőanyagokat nem szállította le, és 1 éve hiteget mindenféle kifogással. Az inkasszó után nyitott egy másik bankszámlát, és mivel most újabb köröket kell futnom a másik számla inkasszálására is, addig él, mint Marci hevesen.
Mit csinálhatnék még?
Csillu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-11-24, 15:39   #17 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-11-24
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
enca Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Tisztességes vállalkozás mozgalom

Csatlakozom Gáborhoz!
A tisztességes címért fizetni kell?Ki a tisztességes?Aki fizet?
De ez is relatív dolog kinek mi a tisztesség? Olyan honlapot miért nem lehet létrehozni, amiért nem kell fizetni, szigorú feltételekkel lehet bejutni, és nem regisztrálásra?Ki ellenőrzi a tisztességet
enca nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-11-24, 15:50   #18 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-11-24
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
enca Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Tisztességes vállalkozás mozgalom

Még egy gondolat. 14 éve dolgozom az építőiparban kereskedőként. Sok vevővel találkoztam már, és mégtöbb problémával. Lelkesen próbálom a szaktudásom legjavát átadni annak, aki erre vevő is. És ezért pénzt nem szabad kérni. A tapasztalatom az, hogy többször nem fogadják meg, mint igen. A tisztességes kereskedelem számomra is fontos. De azt tudomásul kell venni, hogy ha nem a megfelelő anyagokat építik be, akkor csodát nem lehet várni. És mindenki a legolcsóbb anyagokat veszi meg. A végén persze mindig drága az olcsó anyag.
Én a személyes reklámban jobban bízok, mint egy honlap ajánlásában. A Fórumok erre nagyon jó dolgok, mindenki leírja pozitív, negatív tapasztalatait. A legegyszerűbb módja lenne a leinformálhatóságnak egy fórum, ahová az ember leírja tapasztalatait.
És ezért még fizetni sem kell.
enca nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2011-11-24)
Régi 2011-11-29, 16:46   #19 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Tisztességes vállalkozás mozgalom

Hát én céget a magyarország.hu-n és a feketelista.hu szoktam elenörizni. Meg hát kérdezösködök. De ha már volt büntetve akkor hagyom is. Az a kár,hogy az okév listájához nem férünk hozzá. Meg ha van olyan oldal ahol több mindent akarsz megtudni fizetni kell.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-11-29, 16:05   #20 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-10-28
Hely: Debrecen
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
ertz7 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Tisztességes vállalkozás mozgalom

A csatlakozási lehetőség szünetel
ertz7 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 09:07 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum