Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Általános beszélgetés (http://epitkezes.forum.hu/altalanos-beszelgetes/)
-   -   Miért kell nekünk kerítés ??? (http://epitkezes.forum.hu/altalanos-beszelgetes/158-miert-kell-nekunk-kerites.html)

sbs 2010-06-30 21:58

Miért kell nekünk kerítés ???
 
Régóta foglalkoztat ez a téma és kíváncsi vagyok a véleményetekre. Sokat járok Európában (néha azon kívül) és mindíg csodálatra méltatnak azok a kertvárosi részek ahol NINCS kerítés.

Ugye ez Amerikában alap, viszont nagyon sok nyugat európai országban is találkozni vele, főleg vidéken.

Nálunk vidéken, ha nincs kerítés:
  1. Hülyének néznek
  2. Leszólnak hogy nincs rá pénzed
  3. Lenéznek, hogy igénytelen vagy, kerítésed sincs
  4. Máris közös tulajdonnak tekinthető egy egy tárgyad
Nem is tudom, nem is értem. Miért van az emberekeben, ez a MÁSOK TULAJDONAINAK megszerzési vágya, ha ahhoz könnyen hozzájuthatok? Miért nem indul egy kísérleti településrész, építésügyi hatóságilag megtámogatva kerítésmentesen?

Vagy ez teljesen lehetetlen vállakozás lenne? Lehet én is ragaszkodnék a kerítésemhez?

Gábor 2010-07-01 08:39

re: Miért kell nekünk kerítés ???
 
Furcsa, de igazat adok neked. Amerikában tényleg alap, hogy nem nagyon van kerítés. Vagyis Floridában egy barátomnál és a szomszédjainál úgy van, hogy kívül a kocsifeljárónál nincs kerítés, de hátul, ahol már a medence van, oda tettek egy kicsi kerítést. A szomszédoknál szintén így van. Pedig ha az a környék itt lenne, nagyon kedvelt lenne a tolvajok körében, mivel három nagy értékű autója van csak ott Imiéknek, ráadás minden szerte széjjel, mint egy bolhapiacon.

Nálunk pedig pont az ellenkezője van. Nekem egy 2 m magas kerítésem van, benne kovácsolt vassal, jelenleg lakattal, de amúgy elektromos kerítéssel (az egyik szárny motorfelújítás alatt) Adok a kerítésünkre, mert ezt látja legelsőnek a megbízód, ha lejön hozzád.

sbs 2010-07-01 10:31

re: Miért kell nekünk kerítés ???
 
Idézet:

Gábor eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 800)
...oda tettek egy kicsi kerítést...

Ó igen, ezzel nincs is bajom, csak úgy jezésképpen lehetnének ilyen kicsi kerítések... csak hogy ne guruljon át a labda. Mindenképpen jobb megoldás, mint az 1.6m-es drótkerítés + 2 sor szögesdrót :(

A 2 és fél méteres betonkerítésektől, meg teljesen ki vagyok ütve. Ahhoz már nagyon elvetemültnek kell lennie aki ilyet épít magának. Ezeről már csak az Őrbódé hiányzik a 4 sarokból és a kizárolagos helikopteres bejárás, és a zsilipes kapurendszer.

Szóval ki az aki ilyen kerítést épít??? Csakis aki fél attól, hogy mások meglátják milye van,

Gábor 2010-07-01 21:47

re: Miért kell nekünk kerítés ???
 
Nem ez a lényege a nagy magas kerítéseknek... Akinek ekkora van, az inkább mutat, mint nem. Az inkább a biztonságra próbál hajazni. Meg is értem sajnos. Ha most egy Lexus állna az udvaromon, húznék egy sor szögesdrótot is. Nem tudom, hogy Tárnokon szeretnek-e lopni, de itt nagy divat...

SBS kolegának javítás: A nagy kerítés a biztonság mellett a szomszédom ellen is kell. Ha elkezdek kint sütni, a szomszédom már a kerítés mellett kapál. Szó szerint kinézi a falatot a számból, ráadás hallgatózik. Na ezért kell...

hyper 2010-07-01 21:58

re: Miért kell nekünk kerítés ???
 
sbs- hát vitatkoznom kell veled, nem vagyok rasztista és akinek nemi inge nemis veszi magára a szavaimat
tehát nem titok én nemrég jöttem haza ausztráliából és ott mint ahogy gábornak az ismerőseinél floridában sincs kerités, hát AU-ban se divat, persze van de a kertnegyedben inkább csak jelképes(labda gurulás ellen) :)

noh és jön az én sztorim, az én házam sajnos olyan környéken van ahol kezd elszaporodni a kissebbség nagyon jó a hely nem olyan sokan vannak ezek az emberek, de ők olyanok ha álsz az utcán odajönnek hozzád és képesek a zsebedbe nyúlni gátlástalanul, nem olyan zsebmecő modjára hanem ugy hogy látod érzed, és kiforgat, noh én emiatt a minimum 2.5m téglakerítést fogom választani ha eljön az idő és még a tetejére minimum 2 sor szöges drótot,

a másik bajom a szomszédok :) ehhez itthon mi ezt már kivédtük sehol se lehet belátni teljesen zárt (jobb is mert a szomszéd nem vágja a fűvet, még kullancs is van a derékig érő gazban, a macskánk meg hordja haza a sok koszt, bogarat) és még annyit hogy a gaz a 2méteres keritésen keresztűl átkuszik hozzán és a csigainvázió......

noh igy hogy zárt, akár 1 szál semmiben nudizva mászkálhatok, és nincs az egy úristen meglátták a fenekem, vagy épp emgem vagy a kedvesem fotózza a szomszéd....
ciki mert sok ilyen régi ház volt ezen a környéken ahol az enyém van kicsik, takarosak, sok elkelt és hatalmas több szintes társasház épült amivel csak az a ciki hogy 1 szál kukacban nem lehetek a kertemben ...... tehát zárt magas kerítés, én ezt támogatom, jobb a biztonsági érzetem!

sőt kapubeálló járda kb 4-5 méter után 1 sor hatalmas oszlop tujával megszakítva, és a tuját megkerülve lehet bejutni a házba, igy ha nyitva marad a nagy kapu vagy a kicsi nem azt látják milye van hanem a szép bukszust, sövényt, tuját

ausztráliába, újzálandon, oyan távolságra élnek az emberek egymástól vagy épp olyan a mentalitás, hogy sosem nézik mid van, miben jársz, nem néznek le, élni hagynak, ezt nagyibn hiányolom magyarországról!

Gábor 2010-07-01 22:14

re: Miért kell nekünk kerítés ???
 
Te HYPER!

Milyen érzés kint pucéran mászkálni? Egy szál gatyában néha szoktam, de még nudiban nem sokat próbáltam.

Majd ha elkészül a medencénk, talán...

sbs 2010-07-01 22:34

re: Miért kell nekünk kerítés ???
 
Sajnos igazat adok neked Hyper. Amikor ÉN feszegetem a témát mindíg a magam fejével gondolkodok... azaz a normálisan élők fejével.

Sajnos akiknek kevesebb adatott meg, azok is erre vágynak és ez bizony kishazánkban nem egyszerű. Szóval megértelek.:(

hyper 2010-07-01 22:35

re: Miért kell nekünk kerítés ???
 
najó nem kell ezt olyan drasztikusan venni:) csak ha esetleg előfordul hogy najó öltözzünk át minek mennék a szobámba ha ezt az udvaron is a jólevegőn is megtehetem? amugy volt ilyen hogy nudiban voltam és tuti, itthon megcsinálom de máshol biztos nem! :)

hyper 2010-07-01 23:20

re: Miért kell nekünk kerítés ???
 
elnézést kérek a sok-sok félre"ütésem" miatt! elég gyakran előfordul velem bocsi

hyper 2010-07-01 23:24

re: Miért kell nekünk kerítés ???
 
és még valami az a ház amit én felújitani rendbehozni akarok, a vegyes építésű félvájog, az szeged szívében van, viszont én a szüleimmel élek a mondatni szegedi kertvárosban, ez lehet sokszor bekavart;) megyek aludni majd holnap ismét aktív leszek, amugy nagyon élvezem a forumot nemis tudom kinek kel megköszönni sbs. te magad készítetted egyedül?


A pontos idő 08:55 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum