Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Társalgó > Általános beszélgetés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-05-31, 23:57   #1 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Hahaha Az építkezés és a sör

Azt hiszem ez egy igen FONTOS árukapcsolat. Az építkezés és a sör szinte elválaszthatatlanok. Emlékszem jól az első építkezésünknél amikor felfogadtuk a kőműves brigádot, a mesternek KITÉTEL volt a napi 1 REKESZ sörike, amit el is várt..... a végefelé kiszámoltam mennyibe is került ez nekem... ajajajjjj

Aztán persze, sok olyan brigádról hallottam, akik nem isznak egy kortyot sem a munka során. Persze ez lenne a normális, de szerintem egy segédmunkás és a napi sör szinte elválaszthatatlanok...

Kinek mi erről a véleménye???
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-01, 10:31   #2 (permalink)
Törzsvendég
 
Lerin avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-19
Összes hozzászólás: 26
Kiosztott köszönetek: 4
Begyũjtött 5 köszönetet 4 hozzászólással
Lerin Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Az építkezés és a sör

fél egy. meló reggel 6 óta. árnyékban 40 fok. falvésés. izzadás. Kinek ne esne ilyenkor jól egy hideg sör?

Meg persze biztosan vannak "Részeges karatemester"-féle kollégák, akiknél a tehetség becsípve jön elő.
Lerin nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-01, 14:05   #3 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Az építkezés és a sör

Hát SBS kolega bocsi, de mi tiltjuk az alkoholt a vállalkozásunkban. Ha sütést, vagy főzést tartunk, akkor természetes a berúgás. De munka közben nem engedhetjük meg magunknak, mert ez a gazda előtt sem szép dolog, ráadás ha kijön egy ellenőrzés és én valamit rosszul vezettem a naplóba, akkor azonnal 100 ezer büntetés:S

Sajnos már volt olyan nálunk, hogy valaki azért törte el a lábát, mert alapásás közben kicsit volt benne és állandóan félrement. Egyszer belelépet a 1,2 m mély gödörbe.

De am jól esne néha egy két sör
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-10, 09:11   #4 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-06-07
Összes hozzászólás: 11
Kiosztott köszönetek: 4
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
Feri Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Az építkezés és a sör

Egyetértek Gáborral, az én csapatomnak sem engedem meg a sörözést munka közben. Egy-egy munkásnak józanul is nehezére esik jó munkát csinálni, hát ha még be is sörözik .
Egyébként is úgy választom meg az embereim, hogy ez egy fontos kritérium, aztán szabadidejükben mit csinálnak az nem érdekel.
Feri nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Gábor (2010-06-10)
Régi 2010-06-30, 10:54   #5 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Az építkezés és a sör

Szerintem ebben a tekintetben fordult/fordul a világ. Húsz évvel ezelőtt egy nagy cég építésvezetőjeként azt tudtam megcélozni, hogy egyik emberen se lássam hogy ivott. Manapság tervezés, műszaki ellenőrzés kapcsán sokféle csapattal találkozom, és nyugodtan mondhatom, hogy ahol a csapattal szakmailag elégedett voltam, ott sört sem láttam, pedig nem eszerint minősítettem. Szóval a úgy érzem a szakmai öntudat része lett (lesz?) a józanság, és a szakmában is feltalálták az ásványvizet.
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-30, 16:05   #6 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Az építkezés és a sör

Hát nem tudom... én a mai napig hallom (látom) hogy a melósok reggli találkozója a kisbolt, ahol begurítunk egy kétdekást. Persze nem mondom, hogy ez általános, csak azt mondom látom... na persze ez nem is a topic cime, hiszen itt a sörröl kéne beszélni :-)))
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-30, 21:00   #7 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Az építkezés és a sör

Igen a drága jó sörről. Báv bevallom, hogy nagy melegben itthon megiszom, de nem nagyon vagyok érte. Fél liter jó hideg kólát simán elcserélek rá. Egyszer emlékszem egy db csokis rudira cseréltem egy heineken-t Na mindegy, ez az én égő történetem.

De amúgy SBS-nek igaza van, hogy sok helyen még ma is divat a kisboltban megvenni a felest. Én is nap mint nap látom, hogy előttem a kisboltban a családos nők ugyanúgy megisszák a magukét, mint a munkásosztálybeliek. Sok helyen ez még divat, de az szent igaz, hogy én az embereinknek munka közben tiltom az italt. Inkább viszek ki több folyadékot, csak ne legyen alkohol. Sajnos kárt tesz a munkánkban, és a cégünk arcában is.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-24, 00:32   #8 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Az építkezés és a sör

Jobb, ha kimarad.
Azt hiszem anapi egy rekesz sörbe nem mentem volna bele, már az első naptól fogva, akkor inkább más jöjjön.
3 éve volt a lakásomban festés, 2 darab szoba van, ezt 6 azaz hat darab festő kettő egész hónapig csinálta, úgy, hogy jött, aztán másnap már nem jött, akkor a másik a meleg miatt nem jött, a harmadik egy hétig volt másnapos.
Aztán két fiatal fiú az egyik szobát megcsinálta végre.
A másik szobába egy kábítószerest tudtam beújítani, de az legalább kifestette.

A másik alkalommal a lakásfelújításnál egy kártyafüggő szenvedélybeteget fogtam ki.Ez úgy katasztrófális , ahogy van.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-16, 17:20   #9 (permalink)
Szakember
 
papesz28 avatarja
 
Csatlakozott: 11-02-08
Hely: Ajka
Összes hozzászólás: 188
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 32 köszönetet 32 hozzászólással
papesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé száll
Üzenetküldés MSN-en keresztül papesz28 részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül papesz28 részére
Alapbeállítás re: Az építkezés és a sör

Ha érdekel titeket a mi cégünk , mondjuk egy nyári napja , akkor elmesélem

Nálunk egy ember issza meg az alkoholt, de csak este, én allergiás vok az alkoholra, tehát én ki is estem, a csapatvezér, Ő pedig csak alkalmanként, évente talán 3x iszik.

Szóval nyár, nagy meleg, reggel 5-kor már az építkezésen, mindenki eszik iszik , amikor akar, aztán a Góré azt mondja, hogy mivel meleg van az ebédet már otthon esszük meg, tehát 11 és indulás
Ebéd után Nála újra, és a további program: nah akkor jön a sör a kollegának, napkollektorral fűtött medence és estig fürdés , jó lét a családdal

Ha messzebb megyünk , teljes ellátás, plusz este , ki mit iszik, a cég kontójára

Ezek után gondolom már nem kérdés miért szeretem a munkám!

Más: az ásványvízre meg csak annyit, hogy azt szokták mondani felénk az építőiparban , hogy " azért jó az építkezés, mert sok a hülye és a szóda is ingyen van" No komment....
papesz28 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-16, 20:17   #10 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Az építkezés és a sör

Idézet:
papesz28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ebéd után Nála újra, és a további program: nah akkor jön a sör a kollegának, napkollektorral fűtött medence és estig fürdés , jó lét a családdal
Ez úgy hangzik, mintha 11 ig dolgoznátok, kaja után visszamentek a tulaj fűtött medencéjébe fürdőzni a munkatársakkal, majd este megnézed a filmet a családdal!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
építkezés, sör

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 15:42 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum