Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Társalgó > Általános beszélgetés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-05-30, 21:59   #1 (permalink)
Támogató
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 125
Kiosztott köszönetek: 30
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
Isutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenni
Alapbeállítás Építőipari vállalkozás és az internet.

Meggyőződésem, hogy a fórum tagoknak nagy része érdekelt az építőiparban, és valamilyen kapcsolata van különböző honlapokkal.

Kíváncsi lennék a tapasztalataitokra, az interneten való megjelenés mennyire tud támogatni egy építőipari vállalkozást.

A saját tapasztalatom az, hogy az építőiparban a megrendelők elég kis százaléka keres kivitelezőt az interneten. Talán egy honlap kiegészítheti a megrendeléseket, de semmiképpen sem képes egy vállalkozást eltartani. Természetesen vannak kivételek.
__________________
Napi cikkek, napi hírek
Isutam nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-30, 22:34   #2 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Építőipari vállalkozás és az internet.

Valóban a fórumtagok nagy része valamilyen vállakozásban érdekelt ezen a területen. (egyenlőre)

De maradjunk csak a szolgáltatóknál. Valamikor nemisolyan régesrégen, egy szakmában jártas szakember jól végezte a munkáját, és céget alapított. Tehette ezt azért, mert a jól elvégzett munka, hozta a többit, szájról-szájra járt a híre, vagy éppen az utcában lakott, vagy csak a környéken ahol a munka adódott.

Ez a része ma sem változott gyökereiben, azonban egyre többen használják ma már az internetet és a helyett hogy sétálgatnának a környéken és ezzel megismernék ki mit csinál, ki sem mozdulnak otthonról.

Erre akkor döbbentem rá magam is, mikor 4-5 órás sétákat tettem a környéken és meglepődve tapasztaltam milyen cégek vesznek is körül, ahova csak be kéne csengetni ha szükségem lenne rá.

Pár éve a weboldal is csak úgy volt, a lényege az volt akkor hogy "legyen". Mára már mint ezt mindannyian tudjuk édeskevés, ha nem találják meg az oldalad mit sem ér.

És hogy hol találják meg? 1. a google-ban 2. másik oldalakon amiket sokan látogatnak.

Tehát biztos vagyok benne hogy nagyon sok értelme van egy építőipari szolgáltatói oldal népszerűsítésének. Egy jól szereplő oldal hoz annyi munkát hogy eltartson, persze ez sem egyik napról a másikra történik.

De hát végül is ez sem más mint marketing! És ugye alaptétel, hogy a marketingbe fektetett energia MINDIG megtérül! Én ebben 100%-ig hiszek.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Gábor (2010-05-30)
Régi 2010-05-30, 23:12   #3 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Építőipari vállalkozás és az internet.

Köszi SBS és az oldaladon állok jelen esetben én is. Sajnos most a munkáink nagy része nem az internetről jön, de hozzátesz, vagyis pénzt termel. Most sok marketingen gondolkodom és az olyan reklámeszköz, mely nem pénzkidobás, mellesleg jól átgondolt, sztem 100%-ig teljesen megtérül.

Én a nagybátyámmal csinálom az egész cégünket, ő a műszaki vezető én pedig most már elég munkát is vállalok és a reklámtevékenységet is én végzem. (nem vagyok benne profi)

Mindegy, nem ez a lényeg. A honlapunk nemrégen indult és már voltak megkereséseink. Ha ezek az árajánlatkérések nem is nyernek, sztem már akkor is megérte ennyi időt beleölnöm az egészbe, mert legalább többen ismernek és tudják majd kit kell keresni. Csodát nem várok, de egy éven belül piacvezetővé akarom tenni a honlapom.

Van rá élő példás emberem, jelenleg 80 millióért árulja a cégét. Most megsúgom, hogy megérné megvenni, mert nem kamut árul, 3-4 éven belül meg is tud térülni. Ő megcsinálta, de szeretne innen elköltözni. Ott kezdte, ahol mi, de megvan a saját maga titka, amitől sikeres lett. Ő leginkább az internet segítségével, de építőipari tevékenységgel lett milliomos.

Avagy nem akarok senkit sem álomvilágba ringatni, mert sok időt és ideget igényel ez a tevékenység. De nem lehet mit tenni, mint mindenért meg kell küzdeni. Szeretnék még látni hasonló véleményeket és hozzászólásokat. Ha pedig kérhetném SBS segítségét szívesen venném a beszólásait és a tippjeit a honlapommal kapcsolatban. Tényleg fontos, és célom az egy év alatti első helyre való kerülés.

Utoljára módosítva: Gábor által : 2010-05-30 23:20
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-31, 12:36   #4 (permalink)
Fórumtag
 
Csatlakozott: 10-05-04
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 32
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Rudi Vannak jó hozzászólásaiRudi Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Építőipari vállalkozás és az internet.

Mi három éve kezdtük el a weboldal optimalizálást elég erős kulcsszavakra. Mondhatom, hogy minden belefektetett idő, energia és pénz sokszorosan megtérült, ez volt a leghatékonyabb és legtovább mutató marketing, amit valaha csináltam. És a legdrágább is.
Rudi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-31, 16:48   #5 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Építőipari vállalkozás és az internet.

De gondolom időben is ez tartott neked a legtovább. Bár azt meghiszem, hogy még ma is van termelés a seo miatt.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-07, 10:21   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-07-07
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
kalyhasnet Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Építőipari vállalkozás és az internet.

Sziasztok!

Én azt mondom, van olyan szakma ami az interneten 100%-ig el tudja adni magát! Ilyen pl. a kályhás szakma.

A bátyám kályhás, egy bő éve csináltam neki egy weblapot, azóta szinte csak innen érkeznek a megrendelői. (http://kalyhas.net)

Fontos a jó, bizalomkeltő megjelenés, látványos képek, akciók, árak!!!... És a vevők harapnak rá!

Ami viszont nehezebb, hogy az érdeklődőket elcsald az oldalra. Folyamatos harc a jó kulcsszavakért a Google-ben. Ezt sajnos tényleg folyamatosan csinálni kell, mert pár hét alatt sokat "süllyed" egy oldal.

Ha olyan területen dolgoztok, ami képekkel interneten el tudja adni magát (ilyen szempontból a kályhásnak könnyebb dolga van, mint mondjuk egy vízszerelőnek), szerintem érdemes rászánni azt a pénzt, mert egy jó weblap bőven visszahozza az árát!
kalyhasnet nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-07, 10:37   #7 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Építőipari vállalkozás és az internet.

Idézet:
kalyhasnet eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én azt mondom, van olyan szakma ami az interneten 100%-ig el tudja adni magát! Ilyen pl. a kályhás szakma.
Jó hallani, hogy egy újabb terület amit az emberek a neten keresnek...
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-07, 14:45   #8 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Építőipari vállalkozás és az internet.

Az internetes építőipari vállalkozás sztem egyre komolyabb üzletág. Arról fogalmam sem volt, hogy van esélye egy kályhásnak az interneten, de most már jó tudni. Sztem pár éven belül az online tervezőirodák és mindent elvállaló építészek fognak előtérve kerülni.

Vagy még én abban is esélyt látok, hogy online építőanyag nagykert kéne létrehozni, mivel sok vállalkozó szeretne majd a neten kereskedni. Ebből pedig nem kevés % fog piacot csinálni a saját környékükön is. Jelenleg én is ilyen nagykert akarok majd létrehozni, de egyenlőre beszállítókat keresek, amit nem egyszerű. Ahhoz, hogy egy gyár komolyan vegyen, évi 10 millió Ft a minimum rendelés. Ez pedig csak egy gyártó, hol van a többi.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-07, 22:50   #9 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Építőipari vállalkozás és az internet.

Idézet:
Gábor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
... Sztem pár éven belül az online tervezőirodák és mindent elvállaló építészek fognak előtérve kerülni. ...
Nem is hiszed mennyire talált a gondolat, bár hogy mennyire lesz valóság, azt nehéz megjósolni, és egyenlőre az emberekben sem igazán alakult ki ilyen lehetőség. A tervezés mindenképpen bizalmi kapcsolatot feltételez, és ehhez kell időnként a személyes találkozás.
Nekünk korábban volt olyan tervezésünk egy fiatal pár számára, amikor kényszer helyzet miatt az első személyes találkozó után csak a terv beadásakor találkoztunk személyesen. Mint a végén kiderült a feleség, és családja itthon volt (Magyarország), a férj Svédországban, a tanácsadó testvér pedig Németországban, és így rohangáltak körbe a munkaközi vázlatok. Működött.
Azóta már ráálltunk, hogy a tervezési folyamat részeként, az időközi egyeztetések előtt a megrendelő megkapja a terv készültségi szintjének megfelelő alaprajzot, és forgatható modellt, és mire találkozunk, át tudja gondolni. De ezzel együtt fontosnak érzem a közvetlen egyeztetést.
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-07, 23:16   #10 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Építőipari vállalkozás és az internet.

Én az ilyesmihez istván egy online 3d-s adatbázist ajánlok! Elég nehéz és borsos kivitelezni, de megéri. Ha egyszer meglesz a diplomám, biztos vagyok benne, hogy fogok csináltatni egy ilyet. Már rég szeretnénk foglalkozni tervezéssel, de rájöttünk, hogy kell majd nekünk egy ilyen ügyfél kommunikációs rendszer. Ha eladásaink vannak, sokan szeretnénk tudni, hogy hányadán állnak. Vagyis, hogy egyáltalán elindult-e a kamion, vagy az árajánlatadásuk hol jár, stb. Nem kell telefonálgatni.

Sztem a mérnöki részben pedig lehetne egy 3d-s rendszer, mely kommunikálna mondjuk az archicaddal (itt a suliban ezt használjuk). És mindenkinek lenne egy kódja, mellyel betud lépni és nézheti, hogy hol áll a terv, mit találtatok ki. De azért itt kell hozzá a tapasztalatod, hogy ezek az emberkék hol szoktak nektek bekavarni
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
arcad, szoftver, tervező szoftver

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 14:39 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum