Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Üzleti negyed > Építőipari szolgáltatások és szakemberek > Ács, tetőfedő

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-09-09, 19:23   #1 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 12-07-01
Összes hozzászólás: 33
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Tóth László Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás ácsot keresek

Mi most tartunk a tetőnél, jelenleg éppen ácsot keresek. Hogyan tudom megállapítani valakiről, hogy jó szakember-e? Sok rémhírt hallottam már az ácsokról, hogy könnyen eltudják rontani a tetőt (beázhat, nem szellőzik megfelelően, stb...) Van olyan amire figyelni kell a megfelelő ács kiválasztásánál? Például használ-e tetőfóliát, kezeli-e valamivel a fát, stb...?
Tóth László nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-09-09, 20:16   #2 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: ácsot keresek

Tisztelt Tóth Úr!
Gondolom a tető építéséhez készült valamilyen építész tervező által készített rajz, gondolom be kelett adni az építési engedélyhez.A műszaki dokumentációhoz tartozik a rétegrend, a héjazat szellőzése és a tetőtér szellőzése is.Ha kitért külön a faanyagvédelemre és az a Tetol Fb-től eltérő, akkor még jó is a terv.
Az ácsokat tisztelem, de, amit Ön elvár egy ácstól, az nem az ács fealadatköre, hanem az építész tervezőé.Egy jó ácsot egyébként hónapokkal előbb megbíznak.Aki most ráér, az elég gyanús.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-09-09, 20:30   #3 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: ácsot keresek

Jó ács? Ha meg van mind a tíz ujja akkor kerüld el:-)
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2012-09-11)
Régi 2012-09-10, 21:39   #4 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: ácsot keresek

Én mondjuk, megszemlélném a kiszemelt válakozot.
Megkérdezném, számlát tudd e adni.
Nem hagynám, hogy ő átépítse az egész tetőt.
Kérnék árajánlatot.
Az anyagokról számlát kérnék. Tételesen.
Elöl, eget nem nagyon adok senki kezébe.
Ha a felmérésért pénzt kér, húzzon el.
Milyen szerszámokkal, anyagokkal dolgozik
Kikel, dolgozik?
Kérnék minél több árajánlatot.
Legyen referenciája.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-09-11, 22:59   #5 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: ácsot keresek

Idézet:
Tóth László eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Van olyan amire figyelni kell a megfelelő ács kiválasztásánál? Például használ-e tetőfóliát, kezeli-e valamivel a fát, stb...?
Az egyetlen biztos módszer az ajánlás. Ehhez meg kell kérned, hogy mondjon 4-5 helyet amit csináltak, elmész, megnézed és megkérdezed a tulajdonost.

Én meg voltam elégedve az ácsunkkal, kissé "átszabta" a terveket gazdaságossági okokból és igaza is volt. Van jónéhány fotóm a munkáról: 08 – Tetőszerkezet | Családi ház építés

Ha kell a telefonszám, prívátban átküldöm, amúgy Százhalombattaiak, de szerintem mindenhova elmegy ma már egy brigád ha munka van.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-09-12, 18:24   #6 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: ácsot keresek

De mi van akkor ha nincs ismerős? Gondoltam a gugli nagy barát. Hát ebben a tekintetben nem. Mi a meglévő tetőfedést szerettük volna lecserélni. Ismerős nincs, de a házban volt olyan akinek volt ismerőse, na azt meg nem akartam még a lépcsőházba sem beengedni. A nagyon jó "mester" kemény barack szagot árasztott, és egy kockás papírra írta le az ajánlatát miközben csóválta a fejét, hogy minek ez, mikor mindenki megbízik benne ez csak csúfság.
Na a többi sem volt semmi, még olyan is volt kettő aki lebarnított:
1, mi közöm hozzá, hogy milyen tető lesz, legyek nyugodt nagyon fog tetszeni amikor kész lesz, még az sem derült ki, a mester abban is titkolózott, hogy miből készül majd a fedés. Cserép? Lemez? Zsindely..???
2, ö közvetítő és nekem amúgy sincs semmi beleszólásom, hogy ő kivel dolgoztat. Hát ebben igaza volt. :-) azzal váltunk el, hogy neki meg abba nincs beleszólása, hogy én kivel dolgoztatok.
Mindkettőt páros lábbal rúgtam ki és még vagy tízet.
Halkan megjegyzem volt egy nagyon csinos hölgy miniben, de az meg valamiért mindig előre engedett a létrán felfle, pedig én alapjában véve egy udvarias ember vagyok. Sebaj majd lefele is előre megyek. Hát ez sem jött be:-( Totál kudarc!!
Na egyszer az unalmas téli estéken amikor ráérek megírom a kálváriámat és kötve fűzve kiadom:-)
Most meg kazánt akarunk cserélni. Már előre félek a jelentkezőktől. Tarok tőle ez lesz a második kötet. Egyszer már nekifutottunk tervekkel és kiírással. Átadtam a kivitelezőknek, hogy be kéne árazni, de 10-ből 9-t nem zavarta a kiírás és a terv. Többen bevallották, hogy bele sem néztek, csak megcsinálták az ajánlatot.
Most keményebb leszek, még ha bunkónak is fognak tartani.
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-09-12, 21:04   #7 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: ácsot keresek

Na, egy pár megjegyzést hadd tegyek ehhez a kényes témához. Mert ez számomra kényes és fontos dolog. Én se nagyon engednék be a leírásod alapján egy szakít se. Emberek tudtommal 2012-őt írunk. Jó vannak, akik nem veszik fel a versenyt az új dolgokkal, de ők régimódiak. Megjegyzem én is sokszor ragaszkodom a régihez, de nyitott vagyok az újra. És ebben nagyon sok segítséget kaptam tőled is meg jó pár embertől. A házadat te alakítod, ahogy tetszik, tehát neked van a legtöbb jogod beleszólni és hangsúlyozom csak is neked. Én azzal is tisztában vagyok, mikor tervet készítesz, azt építed bele, amit én szeretnék. Mert ha én rendelem meg nálad logikus, hogy megkérdezed, mit szeretnék. De aki versenyben akar maradni annak fejlődni, kell. Én is, hogy szakmámból kihagytam pár évet jelentős lemaradást gyüjtötem be. Igyekszem lefaragni. Csak kéne egy normális tanmenet. Meg aki esetleg le tudja mérni menyire, tudom az anyagot. Na de most eltértem a kérdéstől. Lényeg az amit leirtál a tender kiírásban azt kéred. És nincs mellé beszélés. ha meg nem tetszik nekik, akkor megmutatod az ajtót. Ha nem akar menni, segítesz neki. Mert, ahogy megismertelek és nehogy sértésnek vedd, nem szeretném megismerni milyen az mikor, eljár a kezed! De azt tudom biztos, hogy seregleni fognak, mint amikor kikapcsolták a gázt Pesten egy hibás bekötő cső miatt és csodák csodája 8-10 válakozó jelent meg. Mint a sisere hadd. A könyvet meg, ha megírod, azért elolvasnám. Vagy ha nagyon horror, akkor megkérjük SBS barátunkat nyisson egy külön pontot az építőipari rémtörténetekből.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-09-17, 17:23   #8 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-09-17
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
istvan Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: ácsot keresek

Tisztelt László !
Kérem küldje meg a tető építési engedélyezési tervét ( valószinüleg kiviteli tervnek is kell lennie ) és au Ön elérhrtőségét.
Tudok Önnek ajánlani ács vállakozást, sőt ács tetőfedő és bádogos munkát is komletten végző vállakozást is.
Iparkamarai regisztrécióval , írásos szerződéssel, garanciával és csak teljes számlával dolgounak. Műszaki átadáskor : anyagok műbizonylatait, építési naplót, kivitelezői nyilatkozatot, felelős műszaki vezetői nyilatkozatot adnak. ( Műszaki átadási -átvéreli jegyzőkünyv melléklete ) .
Budapesten is van referencia, de csak a Megbízó hozzájárulásával közölhetem a cimét és a Megrendelő nevét vagy telefonszámát.
Szerződés őütés elött, helyszíni szemle után komplett árajánlat készül, mely elfogadása után írásbeli szerződés készül.

Üdvözlettel Istvan
istvan nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-09-17, 19:51   #9 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 12-07-01
Összes hozzászólás: 33
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Tóth László Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: ácsot keresek

Kedves Zsuzsa, mire célzott mikor az alábbit írta "Ha kitért külön a faanyagvédelemre és az a Tetol Fb-től eltérő, akkor még jó is a terv."
Ahol eddig árajánlatokat kaptam faanyagra, mindenhol Tetol FB-vel csinálják az impregnálást. Ön szerint ez nem megfelelő? Ön szerint milyen anyaggal kellene kezelni a fát?
A Bochemit jobb a Tetol FB-nél? Mi a jobb megoldás, ha a tüzépen ahol veszem a fát elvégeztetem a fa kezelését, vagy Én magam kenegetem le otthon? A tüzépen ez a művelet kb. 55 ezer forintba kerül az Én esetemben.
Tóth László nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-09-18, 18:10   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-09-18
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
corsa Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: ácsot keresek

Üdvözlöm èn ács vagyok ès nem volt mèg panasz a munkámra ha gondolja irjon az e-mail cimemre ès kimegyek önhöz megbeszèlni a dolgokat irjon a corsa5@freemail.hu cimre köszönöm
corsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
ács, ácsot keresek

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 08:46 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum