Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Ács, tetőfedő (http://epitkezes.forum.hu/acs-tetofedo/)
-   -   Nádtető (http://epitkezes.forum.hu/acs-tetofedo/205-nadteto.html)

istvan62 2010-08-03 09:09

Nádtető
 
Egy szórólapon találkoztam ezzel az oldallal: - Balázs Bt. 1999 -
Nagyon szép referencia képeik vannak

sbs 2010-08-03 16:09

re: Nádtető
 
Tényleg izgalmas képek. Az az igazság hogy ÉN nagyon szeretem a nádtetőket, szerintem fantasztikus "alkotások".
Mondjuk nekem nem kéne a házamra, mivel nem odavaló, azonban mindíg is csodálattal néztem ezeket a tetőmegoldásokat.
Ha jól tudom pár évenként illik felújítani, ilyenkor a "friss" nádat - már ami a tetőnek friss - betolják a régi alá. És ha jól emlékszem kezelik is hogy ne égjen olyan könnyen, de ha valaki jobban tudja, hát ossza meg velünk.:p

euro23 2015-10-07 23:33

re: Nádtető
 
Segíteni szeretnék azoknak akik nádtető készítéshez szakembert keresnek, hogy ne járjanak úgy ahogy én.
XXXX Ferenc ( www. nadteto-keszites.hu ) csúnyán átvert, meglopott. Balatonudvariban lévő házunk tetőcseréjével bíztuk meg. Mindent leegyeztettünk, megállapodtunk az árban és a kezdési időpontban. Leszedettem a cserepet, jelenleg fólia van a házon. Kiszállíttatta a telkünkre a nádat, összesen 350 nm- hez elegendőt.
Mivel a házhoz csak egy darabig lehet aszfalt úton eljutni,így a kamion csak egy darabig jött fel a hegyre, onnan bobcattel hordatta fel az anyagot délután négytől éjjel kettőig (! ) kiverve ezzel a biztosítékot az ott lakóknál. Réti úrnak köszönhetően másnap az egyik szomszéd feljelentett az Önkormányzatnál és az Építési felügyeletnél, okozva ezzel nem kis kellemetlenséget. Másnap reggel 8-kor már nálam volt a pénzért Budapesten, hogy az anyag a telken van, fizessem ki, de azonnal. 1 100 000 Ft-ot kifizettem neki, számla természetesen sehol.
Egy hét múlva kellett volna kezdenie. Nem jött. Nem vette fel a telefonját. Egy idegen számot felvett, majd össze-vissza hazudozott, hogy lerobbant a kocsija, de majd jön jövő hétfőn. Természetesen ismét nem jött. A telefonját sem veszi fel azóta.
Hogy lehet valaki ennyire inkorrekt!!!! Itt állok október 7.-én egy esős időszak kapujában fóliázott tetővel. A nád tönkremegy, ha sok vizet kap, dobhatom ki. Fogalmam sincs honnan szerzek ilyenkor nádast. Egy környékbeli nádazót kihívtam és megnézettem a nádat. A szálak rövidek ( 130-150 cm a 170 helyett ), így a leszállított mennyiség kb a felére lesz elég, mert a szálak rövidsége miatt sok helyen duplán kell rakni. Magyarul 350 nm árán kaptam kb 150-200 nm-re elegendő nádat. Fel fogom jelenteni a rendőrségen csalásért!

Ha nem akarnak így járni kerüljék el ezt az embert!

Zsuzsa 2015-10-08 10:01

re: Nádtető
 
Amiről tud készitsen fényképet a bírósági ügyhöz, és ha lehet tanukat is.A számlákat fénymásolja.Sajnos a bírósági ügymenet elég lassú.és , ha akar ez a kivitelező tudja húzni az ügyet, eltünik, nem találják, nem behajtható, stb.
Mielőbb keressen valakit, aki rendbehozza a tetőhéjalást.
Meglehet van másik megkárosított ügyfele is a vállakozónak, ha ez a mentalitása.
Sok sikert.

sbs 2015-10-11 09:44

re: Nádtető
 
"Meglehet van másik megkárosított ügyfele is a vállakozónak"

ez a rendőrségi feljelentéskor úgyis kiderül!

Zsuzsa 2015-10-19 13:17

re: Nádtető
 
A szerződéskötés, vagy megrendelés előtt érdemes az ADÓSZÁM FIGYELŐ-szolgáltatásból lekérni a cég adatait.
Egy teljesen más kivitelezési ügyben most írtak egy cégről, ami már inkasszó alatt áll.
Ilyenkor a károsodott ügyfél sorba kell, hogy álljon a kártérítés miatt, amit lehet soha nem kap meg, mert már fűnek-fának tartozik a cég.
A vitás ügyekbe, ne nagyon kérjünk fel Iü szakértőt, mert a bíróság legfeljebb tanuként tekin rá, az a valódi Igazságügyi szakértő, akit a Bíróság rendel ki.Bár ez ellen lehet kérni ellenszakértőt és a vita a végtelenségig húzható.
Szóval csak olyan vállalkozót bízzunk meg, aki becsületes, leellenőrizhető.


A pontos idő 13:42 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum