Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2013-02-22, 13:42   #8 (permalink)
hyper
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Ajtók, ablakok faanyagvédelme, rosszul megválasztott favédőszer

Akkor én megnevezném végül, én sadolin base alapot használtam, legutobb helios alapozót, ez vizes bázisú és 2rétegben hordtam fel a nyilászárók minden oldalára vagyis a téglával érintkező felületre is majd beépítés után sadolin oldószeres vastaglazurral kezeltem 2 rétegben, azóta már ismét kapott két réteget, rétegek között 1 nap száradás és visszacsiszolás történt, hogy a tapadás megfelelő legyen, a legelső nagyon precíz kivitelezést eltoltam, mert és ebből tanuljon mindenki aki nyilászárót vagy bármilyen esőnek és a napfénynek hatásai alá kitett faanyagot kezel. Tehát alapozás után jött az első réteg vastag lazur, ecsettel felhordtam és velúr hengerrel eloszlattam, tökéletes volt a felület homogén, nem csíkos, mintha fújták volna.. és itt toltam el ugyanis az ecsettel felhordott anyagot szépen visszahúztam (leszedtem) a hengerrel, vártam 1 napot és ugyanígy tettem vastagabb volt a felület de a henger visszahúzta anyira a rétegvastagságot, hogy a fa szépen be tudta szívni a csapadékosabb téli időszakban a páratartalmat, emiatt megdagadt! Újra be kellett állítani az ajtót kijött a szaki legyalulta az alsó felületet(és a lényeg ne csak kivül belül felül kezeljük a nyilászárókat hanem alól is!! nagyon nagyon fontos én ezt nem tettem meg itt szépen beszívott minden párát és bedagadt.. azóta már itt is 2 réteg lazúr van de az ecsettel való felhordást már nem oszlatom szét száraz hengerrel tehát enyi dióhéjban az én álltalam felületkezelt nyilászárókról
mi a véleményed erről a fajta felületkezelésről kedves Zsuzsa?
hyper nem elérhető   Válaszol idézettel