Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2013-01-31, 18:21   #5 (permalink)
fcs
Új tag
 
Csatlakozott: 12-11-07
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
fcs Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Tolóajtós beépített szekrény

Szia Arni,

Hát, nem vagyok asztalos, és bútorból konkrétan polc volt a legbonyolultabb amit eddig csináltam.
Szeretek barkácsolni, és én is úgy vagyok vele, hogy megtanulom és megcsinálom amit elgondolok és nem riadok meg az olyasmitől amit még nem csináltam. Általában a végeredmény tök jó szokott lenni. Ezért is vagyok most kíváncsi mások tapasztalatára.
És sajnos most eléggé úgy néz ki, hogy az anyagiak rákényszerítenek, hogy ennek is magam álljak neki. Több helyen is kértem már árajánlatot, ahol fullra megcsinálnák az egészet az kb. 3-szor lenne több mint amennyit rászánnánk, egy másik helyen meg csak az ajtó szerelés és szállítás nélkül 1,5-ször annyi. Ha magam csinálom akkor az anyagköltség bőven belefér a rászánt keretbe.

A szerelvény amit kinéztem alu sínes, szóval akkor ez elvileg jó is lehet.
Itt a katalógus, a 38. oldalon a Smart amit kinéztem.
http://www.foresteu.com/c/document_l...&groupId=10157

Úgy gondoltam, hogy a lapszabászatban mm-re pontosan levágatom a bútorlapokat, én már vagdosni nem akarom, csak összecsavarozni őket.

Arról esetleg tudnál pár sort írni, hogy nálad a belső részé hogyan van kialakítva, összefogatva?

Köszi!

Idézet:
djarni eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nos, az első kérdésem mindjárt az, hogy mennyire vagy járatos az egyedi bútorkészítésben.

Én is csináltam már szekrényt, meg ha valamit nagyon akarok, akkor megtanulom és megcsinálom. De..

Az előszobában egy Tolóajtós beépített szekrény, mely egyedileg oda lett szabva, faltól - falig.

Ezt pedig egyedi bútorgyártó céggel (kis fiatalokból álló ügyes vállalkozás) készíttettem.

5 bútorkészítőhez vittem el a rajzomat, meg az elképzelésemet. Volt, aki ránézett, azt mondta megoldjuk, adta az árat. Tulajdonképpen nem is érdekelte a papír, amit adtam.

A lényeg, hogy az 5 közül 1 volt, aki tüzetesen megvizsgálta az elképzelésemet (a leendő megbízottam), és úgy adott ajánlatot, továbbá pontosan úgy csinálta meg, ahogyan én akartam. De van még egy nagyon fontos dolog. Ez az 1 volt, aki azt mondta, hogy a sínt kizárólag fémből érdemes elkészíteni. Ugyanis a műanyag 1-2 év után megadja magát.

Érdekes módon a többi készítő minden féle lelkiismeret furdalás nélkül ajánlotta a műanyag sínes tolóajtós megoldást, és csak 1 mondta, hogy ilyen méretek esetén kötelező a fém, ha nem akarom, hogy tönkre menjen hamar.

Már pedig a te méreteid is ilyenek, szóval erre érdemes odafigyelni.

Ha még nem csináltál hasonlót, nem vagy asztalos, vagy bútorkészítő, akkor nem javaslom a saját kezüleg való készítést. Egészen más egy szabadonálló, egyszerű szekrényt megépíteni saját kezüleg, mint egy egyedileg leszabott, beépített szekrényt, tolóajtóval, ahol minden mm és precizitás számít.

Üdv.: Arni
fcs nem elérhető   Válaszol idézettel