Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2013-01-30, 19:24   #1 (permalink)
fcs
Új tag
 
Csatlakozott: 12-11-07
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
fcs Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Tolóajtós beépített szekrény

Sziasztok,

Tolóajtós beépített szekrény készítéséhez szeretném a tanácsotokat, segítségeteket kérni.
Mivel nem csináltam még ilyent, ezért kíváncsi lennék rá, ha valakinek van ezzel kapcsolatos tapasztalata.

Leírom, hogy hogyan gondoltam első körben, illetve hogy milyen kérdéseim merültek fel, de bármilyen ettől eltérő tanácsot szívesen veszek.

Elsődleges szempontjaink:
-a tolóajtó kinézete viszonylag kulturált legyen (persze tudom, hogy a tolóajtós cégek ajtaját meg sem fogja közelíteni, ez nem is célom, a lehetőségekhez képest értem).
-a tolóajtó nyitása könnyű, gördülékeny legyen és ne menjen tönkre 1 év alatt
-a belső szerkezet stabil, strapabíró legyen, ne szakadjon le, ha teszek bele pár könyvvel teli dobozt

Ami csak másodlagos szempont az a belső kinézete, illetve az sem fontos, hogy variálhatóak legyenek a polcok.

Csatoltam egy vázlatot az elképzelt szerkezetről.

Az ajtót 18-as bútorlapból tervezem megcsinálni, úgy hogy megrendelem a négy ajtót egy lapszabászatban és veszek külön tolóajtó szerelvényeket (síneket, görgőket...).
Plusz úgy gondoltam hogy a két oldalon és alul, felül is teszek körbe egy 10 centis csíkot bútorlapból az ajtó köré. Így annak csapódik az ajtó, nem a falnak, és szerintem a sínt is egyszerűbb lesz a járólap/plafon helyett a bútorlaphoz csavarozni.
Igazából nekem az ajtó tűnik az egyszerűbbnek.

A belseje szintén 18-as bútorlapból lenne, a függőleges elválasztó részek és a polcok is.
Az egész stabilitását az adná, hogy a polcokat fixen hozzácsavaroznám a függőleges részekhez.
Ez így mennyire lenne stabil? Mindkét oldalon fal van, szóval szerintem oldalról az tartaná, hogy ne döljön el, de ebben kicsit bizonytalan vagyok.
És hogyan lenne a legjobb összecsavarozni őket? Első gondolatom az volt, hogy 20x20-as léceket csavaroznék a függőleges részekhez, ráraknám a polcokat és azokat is hozzácsavaroznám. Nincs ennek könnyebb, praktikusabb módja. Valamilyen L idommal a léc helyet? Ti hogyan csináltátok, csinálnátok?
Plusz még arra gondoltam, hogy mivel kb. 90 centi szélesek lennének a polcok, ezért hogy ne hajoljanak le, főleg ha valami jó nehézzel pakolom meg valamelyiket, hátul keresztbe minden polc alá a falhoz csavaroznék egy 20x20-as lécet, így a polc nem csak a két oldalán, hanem középen is alá lenne támasztva.

Nagyjából ennyi a terv egyelőre, előre is köszönöm a tippeket, tapasztalatokat!
Csatolt fájl-ok
Fájl típus: pdf terv.pdf (11,0 KB, 14 letöltés)
fcs nem elérhető   Válaszol idézettel