Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2012-12-09, 22:55   #4 (permalink)
Balovis
Új tag
 
Csatlakozott: 12-11-13
Összes hozzászólás: 7
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Balovis Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kazános helyiségek fűtése

Köszönöm a választ! A konyha 3x3,5x2,8, azaz 29,4 légköbméter. Ha ezt az értéket szorzom 30 W (hőleadás légköbméterenként) x 1,12 (túlméretezés) értékekkel, akkor elvileg ~ 1000 W- os radiátor kell a konyhába. A nappali 4,5x5.5x2,9, azaz 58,725 légköbméter. Ez sorozva a 30 W- al, illetve a túlméretezéssel, ~ 2000 W. Ha jól gondolom, akkor ahhoz, hogy a konyhát a nappaliban lévő radiátor be tudja fűteni, ahhoz a nappaliban lévő radiátornak 1000+2000 W- ot kellene tudnia együttesen. Az a baj, hogy nem ismert előttem a radiátor típusa, hossza, teljesítménye. Ezeket meg fogom természetesen nézni. De valahogy az az érzésem nekem is, hogy jó lett volna a konyhába azért, ha csak egy kisebbet, de egy radiátort tervezni.Valahogy az a sanda gyanúm, hogy a nappali radiátora nem tudja a 3000 W- ot... Közben annyinak sikerült utána járnom, hogy a radiátor kb. 1,5 m hosszú, 10 cm széles, két tagos. Szerintem ez egy Dunaferr dk22 a 600- as sorozatból. De amennyire én tudom, ezzel a másfél méteres hosszúsággal ez a típus meg éppen alatta van a 3000 W- nak... No tényleg az lesz a leghelyesebb, ha pontosan megmérem azt a radiátort. Jövő héten költözünk, és az a félelmem, hogy egyik helyiségben sem lesz így igazán az a hőfok, amit szeretnénk elérni, ami kellemes. Ráadásul így, hogy eleve nem elszeparált a konyha, megvalósíthatatlan, hogy a konyhában 17 C legyen, a nappaliban meg mondjuk 21 C nappal, és éjjel meg 14 a konyhában 18 a nappaliban. Megfordult az is a fejemben, hogy a boltív konyha és nappali felöli oldalán is egy- egy esztétikus függönyt helyezek fel: a két függöny közé szorult levegő pedig elszigetelné egymástól a helyiségeket. De akkor meg a konyhába így eleve kell egy kis radiátor. Bár én az útóbbit pártolnám a fázás, a rossz hőérzet helyett.
Balovis nem elérhető   Válaszol idézettel