Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2010-06-29, 17:20   #27 (permalink)
istvan62
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Falak külső hőszigetelése

Ne érts félre, én senkit nem akarok rábeszélni a hőszigetelésre. Abban teljesen igazad van, hogy meg kell nézni a jelenlegi helyzetet. Nyáron milyen a felmelegedés, télen mekkora a gázszámla?
Én csak azt mondom, hogy ha az ember a ház homlokzatához hozzányúl, akkor hangsúlyozottan el kell gondolkodni, hogy akar-e hőszigetelni. Ha ezt két év múlva teszi, az abszolút ráfizetés, mert a teljes homlokzatképzést elölről kell kezdeni.
Ha akar hőszigetelni, akkor a következő kérdés, hogy mi a cél (jó hőszigetelés, alacsony energiájú épület, esetleg passzív ház). Abban is igazad van, hogy átlagos igények esetén 10-12 cm (szerintem max 15) hőszigetelésben érdemes gondolkodni, ha az ember belevág.
És ezek után jön a tényleges megoldás, vagyis hogy miből, hogyan. Ezeknél a döntéseknél mindig végig kel gondolni millió dolgot, aminek része a meglévő szerkezet, a költségek és még sok minden.
A hőszigetelés anyagával kapcsolatban pedig a régi kisméretű tégla, és társai jellegű falazatoknál nem szoktam cifrázni a kőzetgyapotot, de a modernebb falazó tégláknak (vagy egy vályogfalnak) sokkal jobb a pára áteresztése, ezért veszélyesebb a szerkezet külső részében megállítani a párát a polisztirollal. És azt sem állítom, hogy minden esetben bekövetkezik a pára lecsapódás, mert ez nem is lenne igaz. Viszont a veszélye nagyobb. Ez egy olyan sokváltozós rendszer amiben a falazat, és a hőszigetelő anyagán kívül belejátszik hogy hányan laktok a lakásban, mennyit tartózkodtok otthon, mennyit szellőztettek, mennyire zárnak az ablakok, a ruhát bent szárítjátok-e, mennyi növényetek van, mennyire fűtötök, milyen hideg, és hosszú a tél, kivitelezés után mennyire száradt ki az épület... és még hosszan lehetne sorolni.
Sajnos sok lakást (újat is!) láttam penészes falakkal.
Szóval olyan nagyon nem mondtál ellent, csak én kicsit általánosabban néztem a témát, mivel e konkrét épületről nem sokat tudunk.
istvan62 nem elérhető   Válaszol idézettel