Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2010-06-29, 12:58   #26 (permalink)
Gábor
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Falak külső hőszigetelése

István jól mondja, hogy ezek a polisztirolos szigetelő lemezek csak lyuggatva vannak, semmi különleges nincs bennük. De az tény, hogy olcsóbb megoldás. Én személy szerint, mivel semmi hasznom nincs a lakásodon, ezért ne szigeteltesd, esetleg a tetőt lenne érdemes üveggyapottal. A falat, amit már téglából csináltál, sztem lehet szigetelni, annál majd figyelj a hővezetési tényezőre, hogy hanyast tegyél fel. Sztem 10-12 cm jó lesz rá. A fallal pedig azt csináljátok, hogy a vakolatot leveritek, levakoljátok és mehet rá egy szép szín. Így olcsóbban megússzátok a dolgot.

Most István is felőlem az asszonyról leimádkozhatná a bugyit is, de akkor sem fog tudni spórolni a ház a ház 1-1,5 millió Ft-t. Az anyag költsége nálam kb 100 m2-nél 10 cm-es rendszernél vakolattal olyan 500 ezer Ft + senki nem dolgozik olcsón ezért még az anyag ára a szigetelés. Ilyenkor pedig érdemes gondolkodni, mivel ha levakoltatod a házat, azt a nagyon kevés szigetelést felrakod + adsz neki egy jó színt, akkor megvan a kőzetgyapot árából az egész felújításod...

Bocsi, István, hogy ellened beszéltem, de a boltunkban eladó szemmel gondolkodom, itt pedig segítőkészen. Nem ér annyival többet a kőzetgyapot, mint annyivel több az ára. Saját tapasztalataimból pedig semmivel sem ér többet.
Gábor nem elérhető   Válaszol idézettel