Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2010-06-28, 19:40   #7 (permalink)
hyper
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Festés házilag

itt is sok a vélemény és tapasztalat szita nagyon jó dolgokat mondott, azonban a falfix, amit én mélyalapozóként ismerek, pl vályogfalnál halál, mivel 1 olyan réteget képez a falon ami nem lesz légáteresztő, bepenészedne a szellőzésigényű vályogfal, tehát nem mindenhol jó a mélyalapozás, ahol nem lehet ott minimum 2 réteg fehér alapréteget kell felvinni és igy homogén alapot kapunk amire majd mehet a színes festés, tejfől sürüség nagyszerű ez is elhagzott, és minimum 2 rétegben (én 3-ban szoktam) és tuti nem lesz foltos,

ott szokták eltolni hogy úh, milyen sűrű akkor ketté öntöm és elég lesz a nappalira is jól fehígítják, és csak ott takar ahova vastagabban kerül, vagy ahol nem kevertük el eléggé, és a henger többet szedett fel a hígitattlan festékből...
házilag is nagyon szépet lehet alkotni, nekem sikerült és volt olyan szitum is amikor 3 réteg meszet vakartam le és arra ment a glett, és a glett már 1 régebbi megfagyott glett volt, amit gyönyörűen lerántott az eger, ekkor jött a drága glett vásárlás, 1 réteggel a rossz minőségre és úgy megfogta a falfelületet hogy a festék nagyon kevés helyen rántotta le a glett anyagot, majd ezeket a helyeket ha kiszárad a fal ujraglettelni javítani és mehet rá megint festék és kész,

én se a festést se a burkolást nem biznám szakira, lehet nem lesz olyan tökéletes, de úgy érzem hogy összehasonlítva 1-3 szakiéval igaz 2x anyi ideig csinálom de a wc-m padlóburkolata tökéletes lett! igaz olasz nagyon dárga jó minőségű csempéből
hyper nem elérhető   Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2010-06-28)