Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2010-06-28, 19:27   #5 (permalink)
hyper
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: WC lefolyónyílás

oh abszolurte testhez álló a feladdat mivel szaniteres voltam és ismét leszek
tehát hogy maximálisan kivesézzük jöhet a szakma,
létezik alsó és hátsó kifolyású wc és lapos vagy mélyöblítésű
hogy milyen a kifolyása a wc-nek ez a kiálláson múlik

Ha panel 90% hogy hátsó kifolyásúra van szükséged (ami olcsobb, még ha alföldiről beszélünk is)
ha még nincs meg a kiállás, ahogy a szenyvíz elvezetést a legolcsobban és a legpraktikusabban tudod megoldani az alapján kell a kifolyást megválasztanod, én a drágábbat választanám alsó kifolyást esztétika és tisztántartás miatt!

Ha mély öblitést választasz akkor azt csobbanósnak hívják a kedves vásárlók ezzel a higéniai szempontok miatt nem feltétlen örülnek az emberek, pl nyilvános hely, csobban és lecsap, ki tudja ki ült elöttted az illemhelyen, a lényeg a csobbanósnál ahogy sbs is írta a szagok kevésbé vagy egyáltalán nem terjednek, viszont a víz tele van baktériummal, és ha az lecsap akkor a fenekedre is kerül, vagy még máshova is roszabb esetben és, ha nincs bidéd, vagy a vallásod nem követeli meg hogy minden wc után fürödj akkor bezony betegség forrása is tehát én a mélyöblítést nem szoktam erőltetni!

A lapos öblitésnek egyetlen egy hátránya van a szag! ugye ha nem húzod rögtön a csomagot akkor bezony átjár mindent a kellemetlen szag, még néha a ruhádba is beül(bocsi) azonban a kakipolcosnak emlegetett (laikusok által és mindig olyan aranyosak) több előnye is van pl időseknél vagy akinek aranyere van pl ha székletmintát kell vinned a dokinak, elég ciki a vízben úszó buvárkundit kihalászni , nemcsap le,

tehát mindenki saját igénye hogy az öblitésből melyiket preferálja, a kiállást meg mindig az adott hely határozza meg
és most a minőség! 4 fajta wc minőséget ismerek cersanit, nagyon tuti mondhatám hogy árában tökéletes! azonban csak mély öblítéssel találkoztam eddig ezt a kék barkácsáruházakban lehet kapni

devon impex, ismeretbb nevén devonos wc nemtuti a cersanitnak teljes a beömlése vagyis a perem allatti felületen teljesen öblít a devonon meg mint idézem ám kedves vásárlót " ez mintha 1 szökőkút lenne " kis furatok vannak a perem alatt és azon keresztűl szivárog be a víz hiába van magasra szerelt wc tartályod a víz esését megfogják ezek a furatok és nem fog rendesen öblíteni lehet 2x is le kell húznod a wc-t

+nézzük meg a külsö kiképzését, ugy szoktam mutatni hogy egymás mellé teszek 1 alföldit és 1 devont a devon külseje olyan mintha kézzel faragták volna, rengeteg a hibája! volt olyan aminek szabályosan látszódott, mintha elfogyott volna az anyag vagy csak simán a lepatant letört megcsempült wc-t mázazták be és égették ki sok olyan van aminek a lefogató furata se volt kifurva , igaz sokszor jobb ha szilikon ágyba rögzítik de ha mindenáron csavarozni akarod akkor lehet hogy meglepödsz hogy a furatok helyét nemtalálod

a devonra fél év garanciát adnak, volt hogy a 3.ugyanolyat vitte el a vásárló, mondtam neki ha elsőre alföldit vitt volna akkor a benzine is olcsóbban jött volna ki de kitartott az "olcsó húsnál" és amire viszahozta "az ereszt a wc-t" már majdnem 2 alföldi áránál volt a benzin miatt!+és a +szilikont és a többit nemis számolom!

alföldi: csak pozitív dolgokat tudok elmondani 1.5év alatt 1db-ot vettem visza és azt se azért mert baja volt, bár erre hivatkoztak, azonban tutira biztos vagyok benne hogy nem jól csatlakoztatták és ezért monták hogy szivárog /ereszt
alföldi 10év gari, ha ez idő alatt baja lesz, mindig a vásárlás helyére kell viszavinni a terméket azonban már 1 használt wc-t elég ciki visszavnni, de 10év 10év felkell hívni az alföldi képviselőjét ügyintézőjét, kimegy lecsekkolja és ha tényleg az anyag hibája akkor egy az egyben cseréli, akár még a szerelési költséget is le lehet vele beszélni, de ha már kap az ember 1 uj wc-t én aztmondom az a kis sziló meg vesződés vele, nem nagy kunszt, mintha 1 uj 12-13ezeres wc-t kelene venni
alföldi hátránya hogy nem olcsó, azonban az ára garacia! és én simán aföldit vennék, és fogok is majd

Fali wc. A fali wc-ről anyit kell tudni amilyenekkel én találkoztam mind csak 120 Kg -ig voltak hitelesítve tehát ha ennél erősebb fizikumú a használó akkor ne falit vegyen, mert lehet zsenyvízcsövestűl , csavarostúl a földre fog ülni!+ a fali wc. beszereléséhez nem ajánlott a sok helyen előbukkanó gipszkarton fal, igaz ha már gipszkarton tippelni lehet hogy beépíthető tartályról van szó, aminek nagyon maszív zártszelvény keretet szoktak készíteni és azokon van furat direkt a feli wc-nek,
a fali wc-t csak az esetben javaslom, ha a család nem erős testalkatú

kb enyi, ami a bidéket illeti, én tuti teszek majd a wc-be, nagyon jó nagyon jó közérzetet biztosít ha wc használat után az ember megtudja magát mosdani az adott, helyen, nem kell egyből zuhanyt vennie hogy jólérezze magát!

remélem kiveséztem a témát, ha van kérdés, mindenkinek szívesen reagálok
üdv hyper
hyper nem elérhető   Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának
karido (2016-01-23), mackosajt (2011-05-22), sbs (2010-06-28)