Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2010-06-25, 13:43   #10 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Saját költségkalkuláció

Idézet:
hyper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
sziasztok azt szeretném kérdezni hogy megéri e, ujraterveztetni a házamat ha szeretnék 1 méteres toldást bvele+födémcsere, víz és gáz átépítése
Szia, ez nem megérési kérdés. Toldás+födémcsere esetén, eszedbe se jusson csak úgy belevágni! Én műszaki ember vagyok, szinte mindent magam terveztem mindkét házunkon, de fel sem merült bennem, hogy nem készíttessem el a hivatalos terveket. Persze pénzbe került nem is kevésbe.

Viszont amit te tervezel (bizom benne hogy sikerül is megvalósítanod) az szinte már komolyabb feladat mint egy vadi új ház megtervezése. Mit szinte, nagyonis! Hiszen itt olyan, már meglévő szerkezeti elemeket kell számításba venni, aminek még a felmérése sem egyszerű, nemhogy a statikai és teherbíró állapotát szakmailag jól megállapítani. Ezt pedig csakis olyan szakember (statikus és nem feltétlenül tervező) tudja papírra vetni és kiszámolni akinek ebben már van tapasztalata.

Olyan ez mint az ügyvédi pálya, sok ügyvéd van, de egy-egy szakterületen otthonosan mozgó, akinek már van valós tapasztalata az adott témakörben, már jóval kevesebb.

Mindenestere olvasva a hozzászólásaidat, szurkolok a projectednek, biztos sokan fognak majd itt neked segiteni elméletben, de a gyakjorlati résszel neked kell majd megbírkózni!
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető   Válaszol idézettel