Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2012-05-06, 20:04   #2 (permalink)
istvan62
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Fafödémre betonozás, és a következményei

Egy másik példa:
Az épület a '70-es években épült, érdekes módon a padlás alatti zárófödém tiplifád fafödém. 16-18 cm vastag gerendákból. Egy ilyen födém jó állapotban ideális esetben akár 1 tonna / m2 terhelést is elbírhat. Itt a fafödémre salakfeltöltést, és aljzatbetont készítettek, tehát a fafödém maradt a teherhordó. A tetőtér beépítése előtt hívtak tanácsadásra (nem lett volna engedély köteles), és készítettünk egy kis feltárást. Az alapján a teljes beton, és salak eltávolítását javasoltam, az eredmény a képen látszik:



A valóság sajnos még rémisztőbb. A faanyag gyakorlatilag teljes felületen olyan korhadt, hogy egy egyszerű 1 mm vastag drótot akadály nélkül 5 cm mélységig bárhol bele lehet tolni (szándékosan nem a nyomás szót használtam, mivel semmi ellenállást nem éreztem). A beton felülről lezárta a szerkezetet, és az alulról jövő párás levegő megtette magáét.
Tervezzük a födémcserét, más lehetőség nincs.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető   Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2012-05-06)