Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2012-04-05, 19:03   #14 (permalink)
Zsigmond2
Tag
 
Csatlakozott: 12-02-20
Összes hozzászólás: 96
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 9 köszönetet 9 hozzászólással
Zsigmond2 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: égéskésleltetés

Sokat beszélünk a favédőszerek fajtájáról mit válasszunk mire mi való de a helyes használatáról keveset tudni.Elmentem egy fakereskedésbe érdeklődni milyen faanyagvédőszer van náluk és azt a választ kaptam hogy ugyan ők el nem adnak de 6000 forint/m3 ért vállalnak lángmentesítést amit nem is sokallok csak mivel a faanyag már megvan Így nem szeretném utaztatni plusz kötségekért.Ő azt mondta ,hogy nem sokat ér az ha én kenegetem a faanyagot mert ők áztatással akár 45-60 percet is benne haggyák.Megértem a technológia ha megkívánja persze de aki már látott kötegben áztatott fákat az láthatta hogy a kötegben összefogott fa nem minden hol éri a faanyagvédőszer.Láttam építkezésen ahol fa kádban összeszegezve kifóliázva áztatták a fákat egyenként 3-5 percre szerben hagyva vagy árkot ásva és abba fóliát igazítva kezelték az épületfát.A kérdésem az lenne melyik a helyes megoldás égéskésleltetés rovar és gomba ellen ecsetelés, szórás permetezővel vagy áztatás persze az előírt vegyszermennyiség felvitele mellett.
Zsigmond2 nem elérhető   Válaszol idézettel