Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2012-03-09, 19:57   #51 (permalink)
sbs
Tereprendező

sbs avatarja

Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.580
Kiosztott köszönetek: 520
Begyũjtött 188 köszönetet 168 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Kétállásos nyitott kocsibeálló építése

Idézet:
Bogyour eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
tehat akkor semmi nem kell, csupan atfurom keresztbe es mondjuk egy 10-es menetes szallal rogzitem (vagy talan eleg szogelni is) ?
Pontosan! 10-es menetes szárral van rögzítve a "szemre" megfelelő helyen van átfúrva. A két szélsőnél csináltunk egy bevágást, hogy szebb legyen a végé, de sajnos csak rontott rajta, mivel hiába vágtuk egyenesre, a szerkezet ugyen nem teljesen merőleges és párhuzamos, ebből adódóan nem szép a rés a találkokzások szélein. A középső gerendánál elmaradt a bevágás és az lett szerintem a legjobb.

Egyébként az elkészítés menete:
  1. beállítani az Y szárait a gerendához és (nem középen) egy 100-as szöggel odapöttyinteni mindkét szárát (ne verd be teljesen a szöget...)
  2. ha ez megvan, szépen át lehet fúrni egy hosszú fúrószárral
  3. kissé kimélyítettük az anya és az alátét helyét a fában
  4. beletolni a menetes szárat (illetve finoman beleütöttük, mivel nem lötyögösre fúrtuk a lyukat, hanem éppen passzentosra). A beütéshez az egyik oldali anya + alátét már rajta volt, itt lett ütögetve.
  5. ha a helyén van a túloldalra is felkerült az anya + alátét
  6. meghúztam és a felesleges szárat levágtam flexxel
KB 3 hónap múlva még húztam rajta.Sok sikert