Téma: Óriáspuffer
Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2012-03-07, 14:42   #41 (permalink)
Wattocsak
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Óriáspuffer

Idézet:
Joooe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Na ebből már el lehet indulni. Hogy jött ki?
Az én közelítő számításom:

DT = 90 °C
Dx = 0,3 m
A = 32 m2
L = 0,036 W/(mK )

L / Dx * DT-> 10.8 W/m2

*A -> 345.6 W


Na ezt se mondtad még. Mi volt a fuccs oka? Észérveket, gyakorlati tapasztalatokat szívesen veszek.
A DT=90 °C 0C külső hőmérsékletre igaz
Dx=0,3m teljesen jó a vaslemez vastagsága elhanyagolható
A=32 m2 Nekem ez valamiért kevesebb. Az én elemi kis kockám 2x2x2m azaz egy oldala 4 m2, nálam hat oldal van így ez 24m2, Ha a külső szigeteléssel növelt élét veszem a tartálynak akkor 2,6x2,6 az alapterület az 6,76 ebből van 6 az 40,56 ha jól számolom.
Az L=0,036 szerintem "U" akar lenni, de ha "K" akkor is jó.
Ha az "L" lambda akar lenni, akkor elvi hibás az elgondolás, mivel itt nem hővezetés van, hanem hőátbocsátás!!
Az én szigetelésem Lambda=0,042 tehát itt nincs markáns különbség. Ez akkor jó, ha homogén a felület és végtelen nagy, semmi megszakítás sincs benne. De mivel a tartálynak állni kell valahol (cca 9-10 tonna) ez csak acéllemezen, inkább gerendán fog állni. Csonkok, búvónyílás, szellőzés, ezek mind megszakítják a szigetelést, ezért gyengén hőhidas szerkezetnek veszem, Winwatt szerint így U=0,48W/m2K.

Nagy matematikai apparátust nem kell igénybe venni és kijön a 836 W.

Na itt hanyatt dőlök a karosszékemben és átmegyek olvasó üzemmódba. Sok sikert a tartályodhoz.
Wattocsak kilép!
Wattocsak nem elérhető   Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Joooe (2012-03-07)