Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2012-02-18, 15:30   #2 (permalink)
Feri67
Új tag
 
Feri67 avatarja
 
Csatlakozott: 11-11-04
Hely: Veszprém megye Székefehérvár, Budapest
Összes hozzászólás: 29
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 10 köszönetet 9 hozzászólással
Feri67 Vannak jó hozzászólásaiFeri67 Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Terasz betonból

Csaba69!
A teraszod szakszerű kivitelezése a következő:
Oldalai 2x2.5fm hosszú oldala 5fm. Összesen 10fm. Magassága0.85m
Az alapot kikel szedni talajtól függően 65-90 cm mélyen. az alap oldalait kikel takarítani függőlegesen, elvágólag. a legömbölyített alap oldalak, aljak nem megengedettek, mivel rontják az alap teherbíró képességét, statikáját.
Én általában a biztosra megyek igy a sarkokon. illetve a hosszúság középpontján még pont alapot is szedek cca:20cm. /Lapát szélességet, lapát mélységet/
A földet a bebetonozandó placcra lapátolom.
A betonozás mindig sóder betonnal történik. Most nem számolom ki neked a normát mert te is kitudod számolni. A norma a következő: 1m3 sóder/ 330kg cement
A betonozást a föld felszíne alatt vízmértékkel elhúzva, tömörítve fejezem be. Lustaságomra tekintve ezt is neked kell kiszámolni, hogy mennyivel.
Az oldalfalakat 30as zsalukővel építem. A végleges magasságból vonj le 10-12cm-ert.
Felfalazod az oldalfalakat, minden sort befúrsz az alapba 10-12-es periodikus vassal, tüskével.Mérete cca35-40cm, befúrás mélysége cca10-15cm fúróhegytől függően.
A zsaluzó követ minden sorban függőlegesen a zsalukő magasságának a másfélszersének a méretétől betüskézem. Minden idomba egyet. Az idomok füleit letöröm kalapáccsal és az elembe helyezem. Futóra is bevasalom periodikus vassal 0.8-10 átmérőüvel. A sarkokon hajtani szoktam fület cca:30 cm-ert, mert . A hosszú viszintes szálakat kötöző dróttal erősítem a sarokhoz.
A zsalukő falazat végleges magassága a végleges magasság alatt 12-15cm-el legyen.
Most jön a keletkezett üres tér feltöltése. A feltöltés történhet földel, építési törmelékkel
murvával, sóderrel.
Fontos,hogy a feltöltés a falazat széle alatt minimum 10cm-el be legyen fejezve.
Ezt a réteget békával, döngölővel betömörítem vízszintesen.
Nem lapvibrátorral!!!
Erre a rétegre kerül a falazat széléig egy szivárgó réteg 10-12 cm vastagságban, murva vagy sóder. Szintén bebékázva, tömörítve!
Ezután jön a zsaluzás. Körben magasságra figyelve kikarózva, kitámasztva a kifelé lejtésre figyelve. Ekkora távnál kb fél víz elég.
Jöhet a beton a már ismertetett keverési arányban. Az anyag sürűsége inkább keményebb mint hígabb, mert a hígabb kirepedezhet ami minőség romláshoz, felfagyáshoz
porláshoz vezet.
Régen cementporral megszokták hinteni mikor a vizet feldolgozták a felszínre lécezéssel, majd elglettelték a felületen. Én már nem csinálom mert a mai cementek ehez silányak,
felporlanak a legnagyobb jó szándék ellenére is.
Remélem segítettem valamit, ha igen én köszönöm: Feri67
Ha kérdésed van még tedd fel bátran!
__________________
http://www.topotthon.8x.hu
Feri67 nem elérhető   Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának
csaba69 (2012-02-19), sbs (2012-02-18)