Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2012-02-13, 23:17   #3 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: faház alapjának lebetonozása

Az alap betonozás nagyon fontos, hiszen ezen áll, vagy bukik később minden.

Én látatlanban a következő számítást mondom neked, de tényleg csak nagyon szőrmentin, csak úgy kiindulásnak.

6 m x 4 m -s faház, az ugye 2x6 + 2x4 = 20 m kerület és 6 x 4 = 24 m2 terület.

Sávalap: 20 m x 0.3m(szélesség) x 0.6m (mélység) = 3,6 m3 C12-es sávalapba való beton:

Mixerbetonnal kb 3,6 x (12.500 beton + 12.000 szállítás) = 88.200.- Ft

Aljzatbeton: 24m2 x 0,1m (10 cm vastag) = 2,4 m3 min C12 vagy 16-os betonnal 2,4 (13.500 beton + 12.000 szállítás) = 61,200.- Ft

Plusz azért ÉN tennék bele vasalatot is,
- a sávalapba 4db x 8mm-es szerelt vasalatot
- az aljatba legalább a legkisebb vashálót, ezek együttesen kb 15.000.- Ft

Aktuális beton ár itt található, Vasanyag ár pedig itt...

Természetesen a helyi betonozással: sóder + víz + cement + betonkeverő + 2-3 szorgos legény lehet spórolni. Egy kis segédlet a házi betonozáshoz: Betonkészítés házilag – beton keverési arány | Betonozás

Fontos, hogy amig fagy ne kezdjetek bele házilag, mert tönkremegy a beton adalékok nélkül,.és az adalék sem olcsó mulatság!!!

Tehát indulásnak 200e legyen a zsebben és akkor még nem beszéltem a:

- helyszíni kitűzésről
- és a sávalap kiásásáról
- mennyivel a talaszint felett lesz az épület, és ehhez kell-e zsaluzni a föld felett, vagy 1 sor zsalukövet használtok. A 30-as zsalukő hossza 0.5 méter, szóval soronként 40 db kellhet amit szintén ki kell önteni betonnal.
- a víz/csatorna kiállásokról amit az alapba kell elvezetni....

Remélem most már okosabb lettél

Persze az is lehet hogy 20 cm-es alap is elég, de ehhez tudni kell sok mindent: tervek, terepviszonyok, talajviszonyok (talajvíz, stb)
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető   Válaszol idézettel