Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2010-06-09, 20:51   #4 (permalink)
Kiskertesz
Új tag
 
Kiskertesz avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-05
Hely: Hajdúsámson
Összes hozzászólás: 21
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 7 köszönetet 5 hozzászólással
Kiskertesz Vannak jó hozzászólásaiKiskertesz Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Magunk szépítsük, vagy bízzuk profikra.

Szia Isutam!

Szerintem vedd mindkettő lehetőséget számba.
Szinte mindkettő verziónak van jó és rossz oldala is.

1. Saját magad építed:
Jó:
Biztosan tudod hogy mi mennyibe kerül.
A munkadíjat meg spórolod ( egy teljes kertnél szép summa ).
Te választod ki a növények fajtáját és helyét.
Különféle könyvekből és folyóiratokból sok tanácsot, irányt kaphatsz hogy kezdj neki az tervezésnek, ültetésnek, gondozásnak.

Rossz:
Ha nem jó helyre nagy rosszul ültetve, kezelve van a nővény az csak bosszúságot fog okozni neked (is!).
Ha valamikor pótolni, helyrehozni kell a növényt vagy bármi mást a kertben, az mind saját zsebből lesz.
Nem biztos hogy olyan ütemben és minőségben haladnak a munkák mint ahogy azt várnád.
Egy gyakorlott kertésszel szemben te nem biztos hogy látod majd hogy hogy fog majd kinézni 5-10 év múlva a kert, így lehet hogy túl zsúfolt vagy épp fordítva nagyon hiányos és ritka lesz a kert kinézete.

2.Ha parképítőre bízod:
Jó:
Van elég időd hogy mással is törődj ne csak a kertedhez szükséges anyagok beszerzésével, hogy mikor és hol érdemes vagy hogy lehetséges-e a beszerzése az adott időszakban.
A munkálatok közben bármikor változtathatsz igényeiden, így a kertész bármikor tud felajánlani hozzá egy-két alternatívát növényből, hisz ő már tapasztalt szakember .
Bármi történjék is a kertben mindig van kihez "futni" szakmai tanácsért, segítségért.
Jobb vagy felkészültebb cégeknél már tudnak látványtervet/ket adni a kész kertről.
A látvány tervnél nem azt értem mikor felülnézetből látod a kertedet, ha nem "3D"-ben. Ez lehet számítógéppel tervezett vagy kézzel alkotott mű is.
Na és a garancia..... az nagyon-nagyon sok esetben jogosan lehet igénybe venni.

Rossz:
Mindennek ára van! És bizony ennek a szakértelemnek (is!) ára van, tehát nem olcsó ( azért megemlíteném hogy a napi béres emberektől nem tudsz garanciát kérni).
Ha nem jól választasz akkor kemény és zsebbe nyúlós élménnyel gazdagodsz.
( itt jegyezném meg hogy egy korábbi referencia munkát nézzünk meg mert az sokat elárul a parképítő hozzáértéséről )

Üdv Kis.kertesz
Kiskertesz nem elérhető   Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának
Isutam (2010-06-10), sbs (2010-06-28)