Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2011-10-05, 07:12   #28 (permalink)
Saturn
Új tag
 
Csatlakozott: 11-10-03
Összes hozzászólás: 7
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
Saturn Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Régi ház fafödém és tetőszerkezet hibái

Persze már hallottam olyat, hogy totális gázosítás, ami úgy működik, hogy a házból ki kell költözni és az egész tetőteret befóliázzák, ami mondjuk egy 150 négyzetméteres háznál szép feladat és talán egy hétig nem lehet hazamenni, de az tuti, hogy kipusztít minden élőlényt, hangyát, egeret, patkányt, termeszt, stb. Nem is találtam ilyen céget, aki ezzel a technikával foglalkozna, de gondolom az USA-ban ez nem probléma. Nálunk biztosan több száz ezerbe kerülne, viszont egy teljes tetőcsere több millióba. Úgy gondoltam, hogy ugye nekem csak kb. egyméter szélben kellene leragasztani fóliát a léc felett, lazán és kb. méterenként egy kis lyukon keresztül bejuttatni az ampullát, majd a lyukat beragasztani, így egy 5 méteres szakasz kész egy óra alatt. Addig persze másik szobában kell aludni, de talán így nem volna veszélyes emberre és a házi állatokra. Bár a cincérem is házi :)). Úg gondoltam, hogy van olyan megszüntető szer, amivel bekenem ecsettel a lécet és az átitatódva elpusztítja a lárvákat. Reménykedem, hogy talán az Embalan jó lesz. Érdekes az, hogy ezer százalék, hogy nem csak nekem vannak ilyen gondjaim és ahhoz képest nem találni olyan korrekt céget, aki kijönne, felmérné és megoldásokat ajánlana. Persze most találgathat az ember, hogy mi ez, meg, hogy szét kellene szedni az álmennyezetet, de nem vagyok szakember, mindez lutri. A sok próbálkozás meg tudjuk, hogy pénzbe kerül. Én itt látok egy nagy űrt Magyarországon.
Saturn nem elérhető   Válaszol idézettel