Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2011-10-04, 07:15   #19 (permalink)
Saturn
Új tag
 
Csatlakozott: 11-10-03
Összes hozzászólás: 7
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
Saturn Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Régi ház fafödém és tetőszerkezet hibái

Köszönöm a választ. Embalitot kerestem növényvédő boltokban, de nem árulnak. Csak Budapesten szerezhető be? Felmentem én a padlásra és a tetőgerendák teljesen épek, az allattuk lévő szigetelésen nincs faliszt. A szigetelést felhajtva az alattuk lévő párnafa mellett találtam két kupacot, olyan fél maroknyit, de kirepülő nyílást nem láttam. Csak azt tudom elképzelni, hogy az állmennyezet és a léc közötti részen mászhattak a fába és ott nyomta ki a falisztet, csak ezzel az a probléma, hogy csak akkor látszik, ha leszedem az állmennyezetet, amit ugye el szeretnék kerülni. Ha bekenem ezzel a szerrel a fát, akkor az hatékonyan elpusztítja a lárvákat? Hogyan kell azt felvinni? Melyik módszer a jobb, az ecsetelés, vagy permetezés? Azért úgy lennék nyugodt, ha egy szakember látná a tetőszerkezetet, mert én nem akarom szétvésni a 6 éve épült tetőt, és a cincér a lárváit úgy rakja le, hogy maga után betapasztja faliszttel a nyílást, amit én valószínüleg nem is vennék észre, nem látok semmi különleges dolgot a fán. Viszont állandóan kaparásznak.
Saturn nem elérhető   Válaszol idézettel