Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2011-06-07, 08:24   #14 (permalink)
ivancs
Új tag
 
Csatlakozott: 11-06-07
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
ivancs Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Kedves Fórumozók!

Tanácsotokat szeretném kérni egy gázkazán hibával kapcsolatban.

Otthon, Édesanyámnak van egy Beretta Ciao kombi gázkazánja(kb. 7-8 éves), eddig hiba nélkül ment, de nemrég a fűtésszezon után elkezdett csepegni a "túlfolyója", mintha túl nagy lenne a rendszerbe a nyomás. Ezzel kapcsolatban szeretnék kérni tanácsot, hogy miért lehet ez!

Már kipróbálta egy két dolgot ezzel kapcsolatban, leengedtem a rendszerből vizet, a rendszer legmélyebb pontján található dust removerből (koszszűrőből), akkor lement a nyomás szinte 0rá, ilyenkor viszont nem hajlandó csinálni melegvizet, világít a piros ledje a víznyomásnak. Ilyenkor szoktam a rendszerbe enged egy kis vizet, hogy valamennyi minimális nyomás legyen a rendszerbe, ilyenkor minden megy normálisan, de hiába zárom el a feltöltő szelepet, a nyomás szépen lassan emelkedik a rendszerbe és egy bizonyos nyomás felett el kezd csepegni a "túlfolyó" ismét. Ha bekapcsolom a fűtést(felhúzom 30C fokra a termosztátot, akkor megszűnik a csepegés).Már kicseréltem a (levegő)szelepet, a "kiegyenlítő tartályba" és fújtattam bele levegőt, de ennek sem volt túl sok haszna.


Köszönök előre is minden választ tanácsot!

Üdvözlettel:
Csaba
ivancs nem elérhető   Válaszol idézettel