Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2011-04-04, 09:21   #5 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: hangszigetelés-sorház

Értem, szóval 2 lakásonként a padlástér nincs elfalazva. Nem vagyok építtető, igy csak magamból tudok kiindulni, hogy azért egy elég érdekes.
Az építtető megjegyzése a "hisztiről" pedig már sajnos sokat elmond igy látatlanban is.
Úgy vélem, hogy a válaszfal tekintetében nem sok mindent lehet tenni, hacsak nem tennétek fel hangszigetelő lapokat az adott falra, de a hang amúgy is a padlástéren keresztül jöhet át inkább, hiszen ahogy írtad a födém sincs rendesen szigetelve, a 20+5cm-es szigetelés, pedig vélhetően a hőszigetelés, nem pedig a hangszigetelés, valamint el sem tudom képzelni a hevenyészve lerakott és nem összezárt felületet képző hangszigetelő lemezeket.

Ilyen esetben én is azt javaslom amit István, hogy nézessétek meg egy független szakemberrel, aki jártas a hangszigetelésben is.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető   Válaszol idézettel