Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2011-02-27, 20:18   #1 (permalink)
Gábor
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás Xps eps vegyítés

Hello!

Elsősorban a komolyabb mérnökurak segítségét kérném, de akinek van valamilyen tapasztalat, hozzászólhat!

Van egy elég komoly társas és az ügyfél azon van, hogy tényleg garanciálisan a problémát szüntessük meg, ezért inkább a biztonság kedvéért rákérdezek tőletek is! Értelmes tanult ember, próbál ő is utána nézni.

Van egy 30as ytong társasházunk, sajnos tervezési okokból a keleti és északi rész elég vizes! Nem tudom, hogy minek hívják a falat talán oromfal! Na mindegy, olyan az egész, mintha slaggal locsolták volna és igazából az esőt ezután sem változtathatjuk meg, illetve a falra sem tehetünk + tetőt! Arra gondoltam, hogy a víz semmiféleképpen ne üssön át a falon, sztem 4 cm sima eps lap kéne és rá kötésbe 4 cm xps, majd erre 2 cm kváderozás! A kváderozás esztétikai szempontból kerülne rá!

Az eps-r azért gondoltam így rétegrendesen, mert elég drága, ha 8 cm teljesen xps-ből készülne!

Ti mit mondtok, ezen a felületen, ha a teljes fal ilyen rétegrendbe készülne, lenne előnye, vagy hátránya?

Mit javasoltok, hogy tényleg megszűnjön a hiba és ott vízhatlan legyen a felület!
Gábor nem elérhető   Válaszol idézettel