Téma: Térkövezés
Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2010-05-24, 18:19   #5 (permalink)
Térkőmester
Új tag
 
Csatlakozott: 10-05-18
Összes hozzászólás: 9
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
Térkőmester Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Térkövezés

Kedves Gábor!

Én kivitelező vagyok és újjat mondok, ha azt mondom, hogy az egyik térkő gyártó céggel vagyok partner kapcsolatban és 1500 Ft/ m2 áron kapom tőlük a követ?! Nem azt írtam, hogy nem költségesebb a térkő mint a beton, hanem azt hogy szinte semmi különbség nincs közte! Ezt azt jelenti, hogy nemsok, tehát azért egy pici mégis csak van. De manapság ki betonoztat már? Inkább kifizet egy picit többet és térkövet rakat. A beton alá is kell sóder, csak sokan nem tesznek, de előírás hogy kell, hiszen annak is kell ágyazat! A fű nem attól jön ki, mert nincs alatta beton, hanem azért, mert nincs jól letömörítve a töltelék anyag vagy akkor jön ki a fű, ha homokkal fugázod és nem kétszerrostál sóderral! Tudni illik a homokban némi föld is van, amiben a fűmag meg tud teremni. A térkő lényege a vízáteresztő képesség! Kérdezem én tőled kedves Gábor, hogy ha beton teszek alá, akkor hol a vízáteresztő képesség? Hiszen a beton le is zárja a vízet és egy nagyobb esőnél úszik az egész burkolat! Száz szónak is egy a vége... A beton ideje lejárt, mert kiment a divatból és az embereknek is egyre nagyobb lesz az igényük, mint hogy betonoztassanak. A Semmelrock termékei valóban minőségiek, ebben egyetértek és dolgozni is jó velük!

Üdv: Térkőmester
Térkőmester nem elérhető   Válaszol idézettel